bugün

entry'ler (128)

turk telekom

100mbps internet alıyoruz speed testte 63 görüyor en fazla, rezillik.

bıçak yarası

Salak gibi çizik atmak isterken bıçağı fazla bastırıp kolumu açmamla son bulan eylem. 2 gün kanaması durmadı bi ara ellerim hissizleşti. Kesme nedenim kan görmek istememdi fotoyu şuraya bırakıyorum.
görsel

seksi bir ses tonuna sahip olan erkek

Bugün bir kızı sesli görüşmede telkinleyerek boşaltmamı sağlayan şey. Tabii kızda sorunlu ama yine de bas ses tonu + kadınsı ses işe yarıyor.

teşhircilik

Teşhircilik açık giyinip göstermek değildir arkadaşlar.
Cinsel organını gösterip zevk alıp mastürbasyon yapmaktır. Kroniktir 18 yaş öncesi başlar doktor teşhis eder.

empath

Dünyanın en itici insanı.
Adama sert davransam alttan laf etsem hemen sert karşılık veriyor kin tutuyor sinir stres oluyor. Ulan desene karşındaki kişiye neden bana böyle davranıyosun. Bunların duygusal empati çok yüksek oluyor çevresinde kötü davranışlı insanlara kötü davranıyorsa büyük ihtimal nevrotiktir. Bir de karı gibi hareketleri oluyor erkek olanlarının ya hiç çekilmezsiniz gerçekten.

empati

iki tane empati türü var
- Bilişsel Empati
- Duygusal empati
Psikopat-sosyopat-narsistlerde bilişsel empati var duygusal empati yok. Adam evire çevire sizinle oynar siz onu iyi niyetli sanarsınız, para için insan canını önemsemez. ben psikopatım, sosyopatım diye gezen ezik tiplemeler daha manipulasyon nedir falan bilmiyor.

Günümüzde herkes empati kurabiliyor arkadaşlar. Sadece umursamıyorlar veya yorgun bitikler. Empati yoksa yoktur ben kurmaya çalıştımda anlamanın ötesine geçemiyorum mesela, beyin lobu sorunu.

narsisistik kişilik bozukluğu

Bizim ülke her eski sevgilisini, her büyüklenmeciyi ya da her hassas insanı narsist sanıyor :D

Gelin size akıl oyunları dersi vereyimde görün.

Not: Bipolar ve antisosyal kişilik bozukluğu tanım var.

Not: Evet suç işledim ve insanlarla oynamaktan zevk alıyorum.

not: bir insanın açığını buluyorum ve onu 1-2 sene boyunca kin tutturarak kendime bağımlı hale getirebiliyorum benden başka kimseyi düşünmüyor şaka değil genelde empatlarda oluyor bu sinir stresten kafayı yedirtiyorum aptal aptal narsist demeyin insanlara bir yanıma gelin görün narsisti.

not: evet kızlarla ilgili travmam var.

narşist

Yüksek bilişsel empati, sıfır duygusal empati, sıfır ahlaki kod, sıfır vicdan sahibi biri düşünün geçmiş olsun. Bir de yakışıklı, zeki, komikse bayağı çekici oluyor bunlar ama sizi tahtalı köye canları isterlerse yollayabilirler.

bilinçdışı

Ben bilinç ve bilinçaltı-bilinçdışı konusuna açıklık getirmek istiyorum kendimce:

Bizim bilinç dediğimiz şey prefrontal cortex. bilinçaltı-bilinçdışı dediğimiz şey amigdala.

Diyelim ki birinin prefrontal cortex aktivitesi yüksek bu kişi matematik dahisi olabilir.

Diyelim ki birinin amigdala aktivitesi yüksek. Bu kişi sosyal dahi olabilir.

ikisinden biri olup diğeri olmazsa sekteye uğrar o alanda gelişemez düz kalır.

Amigdala dediğimiz şey travma veya stresle çok fazla artabilecek bir şey bunun sonucunda kişi psikoza girebilir ve prefrontal cortex kişinin zekasına göre baskılanır. Psikoza girmek için amigdala aktivitesinin normal bir insandan kat kat artması gerekiyor.

Beta beyin dalgası (prefrontal cortex) (13-33)(+)(hertz): insan beyninin en düzenli en düşük frekansa sahip aralığıdır (gamadan sonra ama onu anlatmayacağım) günlük hayatta beynimiz bu dalgada seyrediyor. Davranışlarımız, kişiliğimiz, problem çözme, odaklanma bu aralıkta seyrediyor. Yaş ilerledikçe bu beyin dalgası artar. Matematik çözerken bu dalga aralığı en tepeye kadar çıkar. Bizim dahi dediğimiz insanlarda bu dalga aralığı daha yüksek bile olabilir her insan beyni aynı odağı göstermez.

Delta Beyin dalgası (amigdala) (-)(1-3)(hertz): insan beyninin en düzensiz en yüksek frekansa sahip aralığıdır. psikozdayken bu dalga daha aşağıya bile inebilir. Beyninizin uyku halinde olduğu zamandır. Bu aralıkta doğayla temas halindesiniz. Yaş ilerledikçe bu beyin dalgası azalır.

Psikozdasınız diyelim; bu aralıkta geleceği görme, telepati, duyular dışı algı gibi durumlar yaşanırsa korkmayın. Geleceği herhangi bir zamanda görebilirsiniz. Telepati yapmak içinse yanınızdaki kişininde amigdala aktivitesinin yüksek olması gerekiyor diğer türlü insan beyni bir yere kadar iletişim kurabilir. Biri size bakarken ve düşünürken görüş alanınızın dışında onu algılayabilirsiniz. Durugörü ve telepati bilinçsizce olur beyninize resim veya ses olarak gelir, ağzınızdan çıkan kelimeler bilinçsizce çıkar. Bir şeyler size dokunuyormuş gibi gelebilir veya yerçekimi kuvvetini dalgalar halinde görebilirsiniz. Daha önce bunları yaşamış biri olarak söylüyorum. insanlar size garip diyebilir, sizden korkabilir, ağlamaklı olabilir. işte insan beyninin müthiş gücü bu aralıkta devreye giriyor aslında, tamamen kaos. Zamanında psikozdayken psikozda olduğumu biliyordum içgörümü kaybetmemiştim. Dünyanın en zor çağrışım gerektiren bulmacalarından birine odaklanmıştım (gerçekten normal insan beyninin algılaması imkansız) bulmacada sadece 2 kelime var ve ikiside 5 harfli diğer ikisini internetten bilgi edinerek bulmalı ve aralarında bağlantı kurmalısınız. Ben bu bulmacanın 5 sorusundan 3'ünü çözdüm ve yapan kişi doğruladı. internetten bir çok bilgiye ulaştım ve beynim kendi kendine bağlantı kurdu. Kesinlikle bu frekans aralığını iyi değerlendirmeliyiz psikoza giren insanların hepsi aynı değildir deli muamelesi yaparsanız siz kaybederseniz. Bana mesela hastasın delisin diyorlardı halbuki hepsinden sağlıklıydım. insanların beynine girer manipüle eder dolandırırdım ama onlar bana hasta derdi :D

Ek olarak bu resmi eklemek istiyorum:
görsel

bilinçdışı

Bütün hayvani dürtülerin olduğu yer. Manik atak geçirdiğimde birine psikolojik taciz uygularken cinsel haz alıyordum ama normal psikolojik taciz değil otomatikman bilinçsizce bildiğin akıl oyunları yapıyordum. Tamamen beynin amigdala aktivitesiyle alakalı. Muhakeme empati engelleniyorsa allaha emanet önünüzde sapık katil olma ihtimali yükselir. The shining jack torrance örnek.

crossfire

2015 yıllarında oynadığım en iyi oyundu. Bir ton mod çeşitliliği var sabahtan akşama kadar oynardım. Özellikle mutant mod ve boss savaşı yaptığımız modu çok oynardım maziyi tekrar canlandırmak için birazdan bilgisayarıma kuracağım.

akıl hastalıkları

Bizim millet akıl hastası olmayı cool sanıyor evet kontrol edebilirseniz cool/çekici/sıradışı/ürpertici olabiliyosunuz tabii bir yere kadar.

Ben lise zamanı şizofrenik manik atak geçirdim arkadaşlar resmen benden korkuyordu titreyenleri bile gördüm yani extrasensory perception gibi şeyler yaşadım bayağı bi araştırmıştım zamanında.
Bir kaç tane adli kayda geçecek suç işledim tabii yakalanmadım manikken falan daha 10 kat manipulatif tehlikeli oluyorum yanımdaki kişi bile deliriyor. Komik yakışıklı olduğum içinde kız nüfusuda etkileniyor haliyle. Joker gülüşü var bir de bende birebir aynısı gırtlaktan ciğerden çıkıyor nereye gitsem katil damgası yiyiyorum mk. Sağımı solumu unuttuğum yaşadığım şehirde evimin yolunu unuttuğum zamanları hatırlıyorum günde 3-4 tane canlı rüya görüp sabaha kadar klasik müzik dinlemek ve sana bir şey dokunuyormuş hissi falan bunları saymıyorum zaten.

telepati

- isteyerek olmaz aniden kafanızda belirir ( resim olarak veya ses olarak).
- beyin limbik sistem aktivitesi çok yüksek olmalı (psikoz durumu örnek).
- karşı kişide duygusal olmalı.

the menu

Filmde açıkta kalan noktalar doldurulsa daha keyifli olabilirmiş.
Hamburger sahnesinde şefin geçmişine vurgusu biraz daha detaylı aktarılsa iyi olabilirmiş çok yavan geldi bilmiyorum.

Gerilim/komedi filmine göre puanım 10/7 keyif alarak izledim.

depresyon

Manik atak geçirmemden sonra olan şey:
1 yıldır depresyondayım sözlük okulu falan boşverdim arkadaşlık sevgili gibi ilişkilerim yok. Kız arkadaşım nerdeyse olmadı bana çıkma teklifi gelen kızları saymayacağım bile, çok fazla kız arkadaşım olabilirdi ama travmalarım, sorunlar vs. Beni bu yola itti, morallerim çok bozuk. yarın bir işe gireceğim inşallah olur alacak çok şeyim var manik atağımda bütün paramı alkole yemeye içmeye harcadım. işten sonra sınava hazırlanacağım umarım her şey düşündügüm gibi gider bu döngüden kurtulurum artık. Normal bir hayat istemiyorum ama tek istediğim bir kız arkadaş ve para sorunu çekmemek hayatta başka hiçbir şey istemiyorum. Arada kesintisiz ağlama ataklarım geliyor öfke atakları yaşıyorum. Daha geçenlerde internetten oyun oynadığım bir arkadaş grubu buldum beni yılbaşı partisine şehir dışında eve davet ettiler ona bile kalkıp gidesim gelmedi. Evde bütün gün sigara içip müzik dinleyip film izliyorum. Tek isteğim bir kız arkadaş ve maddi sorun çekmemek ama ben kendi kendime her şeyi mahvettim ailem bilinçsiz hiç kimse bu çocuk ne yapıyorsun demedi. Bu yazıyı okuyup konuşmak isteyen varsa özelden yazsın durumu benim gibi vahim arkadaşlar ulaşsın.

geleceği görmek

Psikoz anında yaşanabilecek olaylardan biri evet yaptıklarımı anlatayım:

1. Adım: Görünürde yaşanmamış büyük bir olayı yatakta uzanırken defalarca gördüm, hissettim bunu kendi gerçekliğime dönüştürmek için insanlara önceden küçük imalar verdim ve kafasına soktum (inception tarzı).

2. Adım: Olay gerçekleşti olayla ilgili hala imalar vererek (yoklayarak) benim bildiğimi anlamalarını istedim ve bana geri dönüp "bir şeylermi söylemek istiyorsun" dendi.

3. Adım: Olayı benim bildiğimi gizlice vurguladım tabii o anda karşı kişi şok oldu önümde benim deli olduğuma inanmak istiyordu.

4. Adım: Karşımdaki kişi delirdi ve en ufak sözlerimden anlam çıkarmaya başladı onuda kendi dünyama çektim.

Psikozda telepati yaptığımı hatırlıyorum yanımdaki arkadaşta şok olmuştu bunu nerden bildin demişti düşündüğü şeyin resmi kafama aktarılmıştı resmen işte o an bana inandılar ve spirituel olduğumu kabul ettiler. Ek olarak full blown psikozda garip diyecekler size, kontrol edebilirseniz karşınızdaki kişiye ufak bi korku filmi yaşatabilirsiniz.

dolandırıcılık

2020-2021 öğrencilik zamanı yaptığım eylem toplam 4000tl bira 10tl'ydi zaten profesyonelce işi yürüttüm ortakları bile dolandırdım. Parayı telefon numarasına attırıp 24 saat içinde atm'den çekmem gerekiyordu. Pandemi zamanı sokağa çıkmak yasaktı o zaman bile gidip para çekmişliğim var.

kariyer net

Az önce 5 saat içinde iş buldum (whatsapp'tan döndüler). Bulamama gibi bir durum yok şansa bağlı.

ted bundy sendromu

Bu benim:
7 yaşımda platonik aşık oldum ve her gün ağlıyordum 13 yaşıma kadar devam etti. 8 yaşımda okulda bir kız tarafından fiziksel taciz edildim çok korkuyordum. 12 yaşımda sınıfta bir çocuğu fiziksel duygusal istismar ettim sonra lisede ben taciz edildim. 13 yaşımda tecavüz, fortçuluk, teşhircilik, röntgencilik gibi parafilik yönelimlerim oluştu, sabahtan akşama kadar bunları izler, yapardım. 15 yaşımda dolandırıcılık ve alkole başladım. 17 yaşımda manik atak geçirdim 2.5 yıl sürdü psikozdayken benden korkuyorlardı yolunu değiştiren oldu (abartmıyorum psikozla ilgili entrymde yazdıklarıma bakabilirsiniz). okulda pek kimseyle muhattap olmazdım ama kızlar bana çıkma teklifi ederdi. Kızlarla kavga etmişliğim var. Kızlarla bir türlü düzgün iletişim kuramadım. Ara sıra öfke atakları yaşıyorum, birini kanlı canlı deşmek istiyorum,anksiyeteden sigara bağımlısıyım. iyi giyinirim (deri eldiven hastasıyım) yakışıklıyım çok para harcardım lise zamanlarımda ( asgari ücret 2000tlyken aylık 900tl kıyafet masrafı yapmışlığım var yemeyi içmeyi saymıyorum bile). Beynim daha yeni yeni gelişiyordu o zamanlar. Uyuşturucu vs. denedimde kafası pek uzun sürmüyor. ilerde kafayı sıyırıp cinayete başlama ihtimalim var.

countdown filmi

Telefonuma play store'dan uygulamayı yükledim 50 yıl sonra ölürsem çok komik olur. bekliyorum hadi bakalım.