1. 1.
  (bkz: KHO)'nu bitirenlerin aldıkları ünvan. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bünyesindeki en düşük rütbeli subay. Daha sonra sırasıyla, üstteğmen, yüzbaşı, binbaşı, yarbay ve albay olunur. Kurmaylık sınavına girip başarı elde eden subaylar kurmay olurlar. Bu subaylardan yüksek sicil puanı, yeterli yabancı dil bilgisi olanlar sırasıyla Tuğgeneral, Tümgeneral, Korgeneral, Orgeneral rütbelerine kadar yükselebilirler.
  4 ... dahii
 2. 2.
  subaylığa ilk adım
  1 ... phantom
 3. 3.
  asteğmenlerin, askerliklerinin bitmesine birkaç hafta kala yükseldikleri rütbe. tek yıldızlıdır.
  3 ... redwinemania
 4. 4.
  hava, kara ve deniz harb okulu mezunlarının ilk aldıkları rütbe. subaylığın başlangıcı paşalığa ilk adım. ayrıca canım kardeşim ve kardeşim kadar yakın hissettiğim arkadaşlarının on senedir bekledikleri ve unvan.
  2 ... hesmeralda
 5. 5.
  tehlikeli adamlardır. askerliğe teğmen olarak başladıkları için ateşlidirler. ateşliden kasıt, işlerini harfiyen yapmalarıdır. ve bu er ve erbaşların işine gelmez.
  4 ... istanbul icin efkar vakti
 6. 6.
  en guzel mevkii belki de silahli kuvvetlerde. meslek hayatinin basinda olduklari icin yaptiklari hatalar cogu kez gormezden gelinir, tavsiye verilir bol bol. onlara hersey serbesttir, tabii kanunlar cercevesinde. butun komutanlarin gozleri onlarin ustundedir, okuldan yeni geldikleri icin en son bilgiye sahip, en modern tekniklerle egitim almis kisilerdir. dolayisiyla gittikleri yere yeni bir heyecan ve hareketlilik getirirler kuskusuz. bunun yaninda onlardan beklenen bircok sey vardir, ama olsun tegmen yapar. cunku o zimba gibi, cevval, gozunu kirpmadan verilecek her gorevi yapabilecek kapasiteye sahiptir. *
  3 ... hejocre
 7. 7.
  (bkz: harp okulu)ndan mezun olan, (bkz: astegmen)likte son ayını yaşayan, sözleşmeli veya muvazzaf olarak orduya katılmış (bkz: subay)lardır.

  sonraki rütbe (bkz: ustegmen)
  3 ... cnyt
 8. 8.
  evlenmek için aradığım erkek ünvanı.
  Hep bu türk filmlerinin yüzünden, esas oğlan teğmen olursa yakışıklı, terbiyeli ve sadık olurdu. Çocukluktan beri işlemiş beynimize işte.
  Ayrıca; Çok tahrik edici, ohşş. *
  5 -5 ... seytanin fisildadiklari
 9. 9.
  sağlık ve veteriner sınıfı * asteğmenlerin son 3 ay karışık sınıf asteğmenlerin son 1 ay aldıkları ünvan.
  4 ... anthrax
 10. 10.
  en ateşli tehlikeli hevesli rütbe birde tuğgeneral rütbesi alanlar belli bir zaman aynı özelliği gsterirler...bkz:yıldırımlar yaratan bir ırkın ahvadıyız...bu marşın verdiği gazla kışlalarda epeyce yıldırımlar yaratırlar..
  3 ... tbptgmn