bugün

entry'ler (484)

gecenin şiiri

sen yelken indirince, -fazlası gereğinden-
delice rüzgar eser ömrünün direğinden
o vakit anlarsın ki taşlaşmış yüreğinden,
bu 'yalnız' gidiş değil; bir kavmin göçmesidir.

zehirden deva bulmak bilgeliktir gerçekten,
aptallıksa insanın bu zehri içmesidir!

telefon dolandırıcılığı

bir arkadaşımın başına gelen bu olayı diğerlerinden biraz daha usta işi olduğu için diğer uuserları uyarmak maksatlı paylaşıyorum. Arayan şahıs arkadaşıma, internet bankacılığından kendi faturası yerine yanlışlıkla arkadaşımın faturasını ödediğini söylemiş ve parayı iade etmesini istemiş. Arkadaşım da hemen faturasını kontrol etmiş ve ödendiğini görmüş. Bunun üzerine arayan şahsa fatura bedelini göndermiş. Aradan 3 ay geçmiş ve arkadaşımın telefonu aramalara kapanmış. Müşteri hizmetleriyle yaptığı görüşmede olayın yaşandığı ayın faturasının ödenmediği ortaya çıkmış. Daha sonra yaptığı araştırmada fatura için kredi kartından yapılan ödemenin aynı gün içerisinde geri çekilebildiğini öğrenmiş. Çakal parayı aldıktan sonra ödemesini geri çekmiş.

Hala böyle şeylere kanan var mı yhaa cılara duyrulur.

yalıspor com

1 hafta önce stokta iken verdiğim siparişi hala temin etmeye çalışan site. hayatımda ilk kez bir internet alışverişinden bu kadar midem bulandı. uzak durun etrafınızdakileri uzak tutun. bir isvicreli bilim insani nın da dediği gibi çinden isteyin daha kısa sürede gelir.
Edit: siparişin 15. Gününde ürün stokta olmadığından siparişi iptal ettiler. Alışveriş yapmayın yapana da mani olun.

57 islam ülkesinin almanya kadar üretim yapmaması

kafirin müslüman, müslümanın kafir gibi yaşamasından mütevellit ortaya çıkan durumdur.

ateistlerin ayetleri çarpıtması

130 TL ye Peygamber'imizi rüyada gösteren terliği satan Adama Alim diyenlerin de sözlükte olduğunu gösteren başlık. O felsefeci bu laik de sen ne ayaksın. Allah'ın verdiği o beyni kullanmadan bedavaya gerÇeği bulamazsın. Ateistlere gelince herkes inandığını yaşasın kimsenin kimseye birşey ispat etme yükümlülüğü yok, Kuran'a bakınca kimi yaradanın merhametini görür kimi neden sürekli bizi cehennemle korkutuyor diyebilir. Vel hasılı kelam sizin dininiz size benim dinim banadır.

lösemiyim ilik nakli için gönüllü verici bekliyorm

Allah şifa versin kardeşim inşallah.

yaran youtube yorumları

Halil Sezai Paramparçayı söylemeden önce çalan klarnete ithafen;

-Klarneti götümüze soksan bu kadar acıtmazdı be...

https://www.youtube.com/watch?v=JEG93LID7tg

yazarların çocukken heves edip alamadığı şeyler

Futbolcuların kafasından tutup geriye doğru Çekilip bırakıldığı bir futbol oyunu vardı olmadı bi türlü ukde kaldı iÇimde. onun yerine tahtaya Çivi Çakıp demir parayla oynananından yapmıştı amcam. 30 yıl sonra aynısını oğluma aldım. Benim Çivili tahta kadar tat vermedi.

mustafa kemal e ait olmayan cümleler

Şöförler odasının duvarına altın harflerle yazılmış olan 'Türk şöförü...' ile başlayan özdeyiş. Yok ebesinin damı.

yazar nicklerinden karakterini tahmin etmek

Soyun yavrum geliyorum: ağır sapık

23 kasım 2014 ales

Usb 3.1 in Çıktığını öğrendiğim sınav. Amigdalandan öpüyorum ösym.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

Nobody loves no one. ´wicked game´

bir insanın türk olduğunu nasıl anlarsınız

Türküm diyorsa türktür.

sinir bozan şeyler

Ölenin de öldürenin de Allahuekber demesi.

9 nisan 2013 galatasaray real madrid maçı

lan yoksa... dediğim maÇ.

yaran cevaplar

Sunucu: Sergen, 18 yaşından küçüklerin de iddaa oynadığı görülüyor, onlara ne söylemek istersin ?

Sergen Yalçın: Almanya Ligi'nden uzak dursunlar, çok sürpriz oluyor.

film isimlerini bamyayla değiştirmek

b for bamya.

askerde şahit olunan yaran diyaloglar

acemi birliğinde asker sayısı fazla olduğundan heryere çay makinaları konmuştur. istirahat esnasında çaylar alınmış sigaralar yakılmıştır. derken eleman yaklaşır ve

-abi çayı nerden aldüz?
+şuda makina var ordan.

eleman gider makinanın çayı verdiği boşluğa eğilir ve patlatır; "kurban hele demli bi çay verde içek"

özlü sözler

hayal ile hayat arasındaki tek fark tl dir.

beşiktaş

takoz recep' in maç arasında manuel fernandes' e taktik verdiği takımım.