1. 1.
  kışın içilebilicek en güzel çorba çeşididir.
  9 ... mintiminti
 2. 2.
  içindeki pıhtılar ve pörtüler, yerken her daim beni benden almıştır.
  7 ... koko
 3. 3.
  içine bayat ekmekten krokan yapıp bir de üstüne acılı salça gezdirdik mi... öğlen olmuş be...
  10 ... karga
 4. 4.
  en iyisi mikserle yapılır.
  4 ... arjen robben
 5. 5.
  domates, yoğurt, soğan, un ve çeşitli baharatların karıştırılıp fermentasyona uğratılmasıyla elde edilen bir çeşit "hazır çorba".
  4 ... denizci cakabey
 6. 6.
  içeriğindeki maddeleri kurutması günlerce süren,el emeği göz nuru,en hasının anadolu'da yapıldığı,"yeme de yanında yat" çorbasıdır.
  5 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  hasta çorbasıdır zanlımca.aylarca kıvrandıktan,üç farklı antibiyotik bitirdikten sonra bir sabah kupada içtiğim küçük köy tarhanası ile ayağa kalktığımdan,turp gibi olduğumdan söylüyorum.
  3 ... arrzu
 8. 8.
  zenginin yemeği olabilecek kadar güzel fakir yemeğidir.
  3 ... fakiradam
 9. 9.
  bir keloğlan fiLminde padişahın kız komada...doktorlar çare bulamıyor...padişah ağlanıp sızlanıyor...oradan ah benim keloğlum keleşoğlum geliyor...kıza bir tarhana içiriyor...kız hoop ayakta...yani tarhana dermanı bulunmayan hastalıklara ii gelir...*...ayrıca çok kral bir çorbadır...babaannem çok ii yapar...
  2 -1 ... tucimania
 10. 10.
  tarhanayı bir tabakta suyla karıstırarak iyice erimesi saglanır. önce salcayı kavurur sonra bu karısımı ilave edip üzerine de su koyarak pişmesi beklenir. a tabi bu arada sürekli karıştırmak gerekmektedir. tarhana corbası işte bu şekilde yapılmaktadır. * * *
  1 ... shinobi