1. 1.
    kışın içilebilicek en güzel çorba çeşididir.
    9 ... mintiminti
  2. 2.
    içindeki pıhtılar ve pörtüler, yerken her daim beni benden almıştır.
    7 ... koko
  3. 3.
    içine bayat ekmekten krokan yapıp bir de üstüne acılı salça gezdirdik mi... öğlen olmuş be...
    10 ... karga
  4. 4.
    en iyisi mikserle yapılır.
    4 ... arjen robben
  5. 5.
    domates, yoğurt, soğan, un ve çeşitli baharatların karıştırılıp fermentasyona uğratılmasıyla elde edilen bir çeşit "hazır çorba".
    4 ... denizci cakabey
  6. 6.
    içeriğindeki maddeleri kurutması günlerce süren,el emeği göz nuru,en hasının anadolu'da yapıldığı,"yeme de yanında yat" çorbasıdır.
    5 ... asiti kaçmış kola
  7. 7.
    hasta çorbasıdır zanlımca.aylarca kıvrandıktan,üç farklı antibiyotik bitirdikten sonra bir sabah kupada içtiğim küçük köy tarhanası ile ayağa kalktığımdan,turp gibi olduğumdan söylüyorum.
    3 ... arrzu
  8. 8.
    zenginin yemeği olabilecek kadar güzel fakir yemeğidir.
    3 ... fakiradam
  9. 9.
    bir keloğlan fiLminde padişahın kız komada...doktorlar çare bulamıyor...padişah ağlanıp sızlanıyor...oradan ah benim keloğlum keleşoğlum geliyor...kıza bir tarhana içiriyor...kız hoop ayakta...yani tarhana dermanı bulunmayan hastalıklara ii gelir...*...ayrıca çok kral bir çorbadır...babaannem çok ii yapar...
    2 -1 ... tucimania
  10. 10.
    tarhanayı bir tabakta suyla karıstırarak iyice erimesi saglanır. önce salcayı kavurur sonra bu karısımı ilave edip üzerine de su koyarak pişmesi beklenir. a tabi bu arada sürekli karıştırmak gerekmektedir. tarhana corbası işte bu şekilde yapılmaktadır. * * *
    1 ... shinobi