1. 1.
  çok azimli ve hızlı çalışan memurların başında gelir. neredeyse koşarak çalışır. eeee aldığı paranın hakkını vermek zorunda. devlete mi? hayııııır...
  işini bilen memurdandır o da.
  1 ... palta
 2. 2.
  son iki gündür kendileri ile sıkı fıkı olduğum ve işlerini iyi yaptıklarını düşündüğüm memur
  ... nirvana
 3. 3.
  turgut özal'ın en gurur duyduğu memur tiplerinden biridir. çekmeceleri hiç kapanmaz, millet orda elinde bir kağıt işinin halledilmesini beklerken bu memur amcalar diğer amcalarla birlikte içerde tavla oynamaktadırlar. hatta bazıları azimli memurlardan satranç dersi bile almaktadırlar. sonuç olarak polis memurlarının bir türlü rüşvette geçemediği meslekdaşlarıdırlar. ikisinin arasında sıkı bir rekabet söz konusudur.
  1 ... alone with everybody
 4. 4.
  http://haber.gazetevatan....d=225815&Categoryid=1

  haberi ile çok zeki olduklarını öğrendiğimiz memur tipidir.
  ... xargn
 5. 5.
  (bkz: rüşvet)
  2 ... dumadumadum
 6. 6.
  (bkz: necati sıçarsa bana söyle)
  1 ... zero2900
 7. 7.
  işlerini zamanında yapmayanları pek çoktur.

  pasta yeyip kola içmekten evrakını zamanında yetiştiremezler.
  1 ... mo ni fe
 8. 8.
  devlet memurları içinde en rezil insanların veya sonradan rezilleşenlerin bulunduğu memuriyet.
  2 ... smyrnai
 9. 9.
  tapu memurları dünyanın en geniş ve en rahat para kazanan, insanlarından biridir. keyfe keder iş yaparlar on dakikalık bir işlemleri olsa vatandaşı saatlerce gıcıklığına bekletir.

  burada ki amaç gelen insandan, para koparmaktır. lakin bazı cahil insanlar tapu müdürlüğüne gittiği anda çarkın nasıl döndüğünü bir türlü öğrenemediler. memura bir sinyal yapsa evrakların işlemi anında hızlanacak. fakat şunu bilmiyor kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. günümüzde tapu memurları bazı müdürlüklerde ayrı bir oda oluyor, alıcı ve satıcı o odaya girip kağıt önlerine gelip imza atılıyor, para transferi de bu odada oluyor. işte o anda iki kişi memurun sakalını veriyor. yani dosya arasına para koyma işi eskidendi.
  2 -1 ... dedektif
 10. 10.
  rüşvet almaya en yakın olan memur.
  1 ... jimmy tudeski