bugün

entry'ler (41)

tapu memuru

tapu memurluğu hakkında tek kelime bilmeyen sikko beyinli aciz yazarlar tarafından kötülenen, halkın gerizekalı kesimleri tarafından rüşvetçi olarak anılan, çay içmekten pasta yemekten iş yapmaya zaman bulamayan, 10 dakikalık işi saatlerce bekletenlerin yaptığı iş olarak tanımlanan meslek o sizin ufak beyinlerinizin alamayacağı kadar zordur. Allah şahidimdir ki masama gelen çayı içemiyorum bile yoğunluktan, tuvalete gidemiyorum, telefonu elime dahi alamıyorum. zaman kısıtlı ve iş aşırı fazla. senin o küçük beynin almaz tabi arkadaşım 10 dakikalık iş dediğin ne? marketten 10 dakikada çıkamıyosun bre aptal. bir satış için gerekirse 56-60 yıl öncesinin evraklarını açıyosun arşive inip. ve bir günde 1 işlem de gelmiyor ki hey yavrum hey. kişi başı 8-9 işlem geliyor haciz koymalar hariç. sadece satış da yok, ipotek var, intikal, kat irtifakı, cins değişikliği, kamulaştırma, ifraz, tevhid saymakla bitmez. Örneğin tarla nitelikli bir yerin satışını yapmak için ilçe tarım müdürlüğüne yazı yazıp postayla gönderiliyor, cevap beklenir 2-3 gün cevap gelmesini bekliyosun. ama sizin gibi minik beyinliler rüşvet alamadığımız için beklettiğimizi düşünüp burada ahkam kesiyorsunuz. o olmayan beyninizi... Şuna da o kadar eminim ki bunları yazanlardan biri gelip tapu da 2 ay çalışsın koşarak kaçmazsa en adi şerefsizim bu kadar net. şimdi siktirolun gidin.

her canlı bir gün ölümü tadacaktır

adaletlice bir durumdur. ayrıca şu da var ; öldükten sonraki hayatta canlı mı olcaz yoksa cansız mı ? şayet canlı olursak bir daha tatmak zorunda kalacağımız şey.

27 haziran 2012 portekiz ispanya maçı

normal süresi berabere bitecek olan maç. (uzatmalarda ya da penaltılarda ispanya kazanacak. bir dost...)
EDiTASYON: kain değilim ama bildim.

denize çöp atan insanlar

büyük ihtimalle ''yerelere çöp atmayalım'' uyarısını dikkate alan insandır.

siemens in türbanlıya staj yaptırmaması

nt ya da bank asya gibi ayrışmacı kurumların türbansızları işe almamasından pek de farklı görünmemekle birlikte toplumsal sınıflaşmaların arttığının kanıtıdır.

türkiye nin ekonomik başarısının nedenleri

bu başarının çeşitli nedenleri olabilir amma en büyük pay sahibi ''düşünceli'' türk halkıdır. (bkz: verginin vergisi)

insana zevk veren basit şeyler

soğuk bir kış gecesinde yorganın içine gömülmek.

ömer üründül

(bkz: varyasyon)

still loving you

benim aşkımın şarkısı. ''onun kıymetini bilemedim, şimdi ise beni hiç siklemiyor...'', ''sevgilimdi ama aşık değildim, ayrıldık aşık oldum'' gibi cümlelerimi tercüme eden şaheser. Hayır hukuk fakültesini kazanmasa belki konuşmaya çalışırdım ama artık o şansım da kalmadı.

sıçarken felsefe yapmak

bütün boklar tek bir bok ideasından pay alır.

beşiktaş

mücadelesi örnek alınacak takım.

sözlük yazarlarının platonik aşkları

apartmandaki komşumuz olan ikiz kızlar. aramız pek sıkı fıkı değil ama ikisine de fena vuruldum.

cenk gönen

olduğu yerde durarak, kollarını havaya uzatıp, ellerini açıp, topun ellerine gelmesini bekleyerek dünyanın en seksi kurtarışını yapmaya kalkan kaleci.

veli kavlak

falcao'dan topu alamayınca sinirlenip, bütün gücüyle falcao'yu yere yapıştıran, hem suçlu hem de güçsüz insan.

nascar rumble

Electronic Arts (EA) şirketinin 2000 yılında Playstation için piyasaya sürdüğü yarış oyunu. Oyunu özel kılan ise yarışların sıkıcılıktan uzak ve çok eğlenceli bir içeriği olmasıdır. power-ups'lardan çıkan buz, karabulut, hortum, nitro ve şok dalgası gibi bir çok etmen oyunun kaderini değiştirebilmektedir. playstation1 şartlarında yapılmış bu oyun tek kelimeyle başyapıttır. fakat ülkemizde ve diğer birçok ülkede hakettiği ilgiyi görememiştir. EA şirketi 2001 yılında ise oyunun devam niteliği olan Nascar Rumble 2'yi yapması, Nascar'dan lisans alınamaması nedeniyle gerçekleşememiştir. Bu nedednle Rumble Racing adında yeni bir oyun çıkartan EA, bu oyunla bir önceki oyun arasında birçok değişiklik yapmıştır. bu değişikler oyun severleri olumsuz yönde etkilemiştir ve bu oyun serisinin sonunu getirmiştir.

köpek gözüyle dünya

iki tane ayağı olan, dik yürüyebilen hayvanların egemen olduğu bir yer.

yiyişmek

karşılıklı yenme halidir.

ölürken küfür etmek

kişinin küfür ederek ahirete yol alması olayıdır.

playstation oynarken analog sticki kırmak

heyecan veya sinir durumunda ortaya çıkan psikodramatik olaydır.

liseli japon kızlar

lise ve dengi okullarda okuyan, japon ırkından olan, dişi homosapien türü.