bugün

çok kritik iş yapıyorlar.
Tapucular ve büro ve trafik polisleri rüşvet konusunda çok tatlıştırlar.
SGK memuruna ne diyorlar bakalım. rez alalım beklemeye geçelim
10 yıllık emlakçıyım bana masal anlatmayın. Alayınızın ciğerini bilirim.

Memurların cehennem odunudurlar.

Edit : işlem yaptığım tapu daireleri;
Pendik
Tuzla
Sarıyer
Etimesgut
Çankaya
Bandırma
Marmaris
Antalya
Kastamonu
Karabük

Edit 2 : özel mesajdan yazmakla olmuyor yavrucum. Maaş aldığı halde rüşvet alan emlakçı gördün mü?
tapu memurluğu hakkında tek kelime bilmeyen sikko beyinli aciz yazarlar tarafından kötülenen, halkın gerizekalı kesimleri tarafından rüşvetçi olarak anılan, çay içmekten pasta yemekten iş yapmaya zaman bulamayan, 10 dakikalık işi saatlerce bekletenlerin yaptığı iş olarak tanımlanan meslek o sizin ufak beyinlerinizin alamayacağı kadar zordur. Allah şahidimdir ki masama gelen çayı içemiyorum bile yoğunluktan, tuvalete gidemiyorum, telefonu elime dahi alamıyorum. zaman kısıtlı ve iş aşırı fazla. senin o küçük beynin almaz tabi arkadaşım 10 dakikalık iş dediğin ne? marketten 10 dakikada çıkamıyosun bre aptal. bir satış için gerekirse 56-60 yıl öncesinin evraklarını açıyosun arşive inip. ve bir günde 1 işlem de gelmiyor ki hey yavrum hey. kişi başı 8-9 işlem geliyor haciz koymalar hariç. sadece satış da yok, ipotek var, intikal, kat irtifakı, cins değişikliği, kamulaştırma, ifraz, tevhid saymakla bitmez. Örneğin tarla nitelikli bir yerin satışını yapmak için ilçe tarım müdürlüğüne yazı yazıp postayla gönderiliyor, cevap beklenir 2-3 gün cevap gelmesini bekliyosun. ama sizin gibi minik beyinliler rüşvet alamadığımız için beklettiğimizi düşünüp burada ahkam kesiyorsunuz. o olmayan beyninizi... Şuna da o kadar eminim ki bunları yazanlardan biri gelip tapu da 2 ay çalışsın koşarak kaçmazsa en adi şerefsizim bu kadar net. şimdi siktirolun gidin.
"rüşvet almanın el kitabı" nı yazan memurlardır. genelleme yapmıyorum arkadaşlar. bu mesleği yapan herkes diyorum. hepsi evet.
tapu memurları dünyanın en geniş ve en rahat para kazanan, insanlarından biridir. keyfe keder iş yaparlar on dakikalık bir işlemleri olsa vatandaşı saatlerce gıcıklığına bekletir.

burada ki amaç gelen insandan, para koparmaktır. lakin bazı cahil insanlar tapu müdürlüğüne gittiği anda çarkın nasıl döndüğünü bir türlü öğrenemediler. memura bir sinyal yapsa evrakların işlemi anında hızlanacak. fakat şunu bilmiyor kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. günümüzde tapu memurları bazı müdürlüklerde ayrı bir oda oluyor, alıcı ve satıcı o odaya girip kağıt önlerine gelip imza atılıyor, para transferi de bu odada oluyor. işte o anda iki kişi memurun sakalını veriyor. yani dosya arasına para koyma işi eskidendi.
devlet memurları içinde en rezil insanların veya sonradan rezilleşenlerin bulunduğu memuriyet.
işlerini zamanında yapmayanları pek çoktur.

pasta yeyip kola içmekten evrakını zamanında yetiştiremezler.
(bkz: necati sıçarsa bana söyle)
(bkz: rüşvet)
http://haber.gazetevatan....d=225815&Categoryid=1

haberi ile çok zeki olduklarını öğrendiğimiz memur tipidir.
turgut özal'ın en gurur duyduğu memur tiplerinden biridir. çekmeceleri hiç kapanmaz, millet orda elinde bir kağıt işinin halledilmesini beklerken bu memur amcalar diğer amcalarla birlikte içerde tavla oynamaktadırlar. hatta bazıları azimli memurlardan satranç dersi bile almaktadırlar. sonuç olarak polis memurlarının bir türlü rüşvette geçemediği meslekdaşlarıdırlar. ikisinin arasında sıkı bir rekabet söz konusudur.
son iki gündür kendileri ile sıkı fıkı olduğum ve işlerini iyi yaptıklarını düşündüğüm memur
çok azimli ve hızlı çalışan memurların başında gelir. neredeyse koşarak çalışır. eeee aldığı paranın hakkını vermek zorunda. devlete mi? hayııııır...
işini bilen memurdandır o da.