bugün

tapu memuru

tapu memurluğu hakkında tek kelime bilmeyen sikko beyinli aciz yazarlar tarafından kötülenen, halkın gerizekalı kesimleri tarafından rüşvetçi olarak anılan, çay içmekten pasta yemekten iş yapmaya zaman bulamayan, 10 dakikalık işi saatlerce bekletenlerin yaptığı iş olarak tanımlanan meslek o sizin ufak beyinlerinizin alamayacağı kadar zordur. Allah şahidimdir ki masama gelen çayı içemiyorum bile yoğunluktan, tuvalete gidemiyorum, telefonu elime dahi alamıyorum. zaman kısıtlı ve iş aşırı fazla. senin o küçük beynin almaz tabi arkadaşım 10 dakikalık iş dediğin ne? marketten 10 dakikada çıkamıyosun bre aptal. bir satış için gerekirse 56-60 yıl öncesinin evraklarını açıyosun arşive inip. ve bir günde 1 işlem de gelmiyor ki hey yavrum hey. kişi başı 8-9 işlem geliyor haciz koymalar hariç. sadece satış da yok, ipotek var, intikal, kat irtifakı, cins değişikliği, kamulaştırma, ifraz, tevhid saymakla bitmez. Örneğin tarla nitelikli bir yerin satışını yapmak için ilçe tarım müdürlüğüne yazı yazıp postayla gönderiliyor, cevap beklenir 2-3 gün cevap gelmesini bekliyosun. ama sizin gibi minik beyinliler rüşvet alamadığımız için beklettiğimizi düşünüp burada ahkam kesiyorsunuz. o olmayan beyninizi... Şuna da o kadar eminim ki bunları yazanlardan biri gelip tapu da 2 ay çalışsın koşarak kaçmazsa en adi şerefsizim bu kadar net. şimdi siktirolun gidin.