bugün

Facebooktaki Tansaş Live profiline epeyce kafa taktığım ama bir türlü kimin işlettiğini bilmediğim marketimizdir.
ilk izmir belediye'si dönemi ile halka ucuz bişeyler satmak amacıyla kurulmuştu, daha sonra doğuş grubuna devredildi.en son koç grubu almıştı , geçen aylarda % 51' lik bir kısmının yabancı bir şirkete devredildiğini duymuştum. ege bölgesinin en büyük perakende zinciridir. ne kadar (bkz: kipa) etkilese de, belediye döneminden kalma geçmişi bulunduğundan iyi müşterisi vardır. mağazaların da 3 farklı mağaza tipi vardır;1. si (bkz: maxi)en büyük mağazalarıdır , 2.si (bkz: midi) maxinin küçüğüdür.3. sü ise (bkz: midi) en küçük olan fazla da iş yapmayan mağazalardır. maxi mağazaların da elektronikten, geniş meyve sebze reyonuna kadar herşeyi bulabilirsiniz( (bkz: papaya)dan tutun da (bkz: lolorosso)yo kadar). eti ve kendi markalı ürünleri tercih edildiğin de pişmanlık vermez, afiyet olsun.
tanzim satış anonim şirketinin kısaltmasıdır.
(bkz: tan sağtürk anonim şirketi)
31 aralık 2008 tarihinde, kapanışa 15 dakika kala göze çarpan yılbaşı paketi (sadece bir paket kalmış idi) ile aşık olunan market.

70 lik j&b, smirnoff, öküzgözü, 3 adet bira, enerji içeceği, tablerone, cips, mum, çıtır çerez vb... hatta sabaha kahve ve kelle paça çorbası bile içeren pakedin fiyatı sadece 100 lira idi!
tüketici hakları konusunda hassas ve müşteriyi her zaman muhataba alan alışveriş mağazaları zinciri.
Türkiye'deki pekçok zincir marketin sahip olduğu kurnazlığa sahiptir. Bizzat uzun süreli çalışanından dinlediğim kadarıyla sadece sizden tırtıklanan para üstleriyle bir ayda iki ya da üç kasiyerin maaşı çıkabiliyormuş.

yok artık lebron james nidalarınızı duyabiliyorum ancak gerçek budur dostlarım.

Edit:imla
migros'a dönüştürülerek tarihe karışan marketler zinciri. o değil de bunlar migros olunca bizim orda 1 kmden az bi mesafe içerisinde 3 tane migros oldu midem bulanıyo artık migros görmekten.
neredeyse her hafta düzenli olarak hatta ve hatta geleneksel olarak 40 üründe yüzde 40 indirim kampanyası yapan mağaza.
(bkz: tanzim satış anonim şirketi)
kazık yemekten bıkmadığım evimizin yakınında olduğu için alışveriş mecburluğum bulunan markettir kasiyeri güzel fiyatları kötüdür.
izmir kökenli market zinciridir. tıpkı kipa gibi.
hiç unutmam, 90'lı yılların başında izmir'de "tanzim satış mağazaları" olarak varken, sonraları ucuzluğundan dolayı popüler olmuş, ve kısaca tansaş adını almış, hatta diğer kentlere de açılmıştır.
izmir ve ege bölgesi'nde hala bir çok mağazası olan marketler zinciridir.

Edit: Ey eksileyen arkadaşım bu entrynin nesini eksiliyorsun çok merak ediyorum. Yok mu izmir'de tansaş ben rüya mı görüyorum.
(bkz: seri eksi oy veren ibne)
izmir belediyesi tarafından kurulmuş ve bir çok ürünü çok ucuza satmışlardır. sonradan el değiştirmiş ve günümüz de ki halini almıştır.
http://www.tansas.com.tr/en_yakin_tansas.aspx linkten görüleceği gibi sadece ege ve akdeniz bölgelerinin bir kısmında şubesi kalan market.
65 yaş üzeri müşterilerinin poşetlerini çalışanları tarıfından evlerine kadar taşıyacağını söyleyen izmir orijinli marketler zinciri.
ankara'daki bazı şubeleri** migros olmuştur.
üniversite için izmir'de geçirdiğim 4 yıl boyunca sürekli alışveriş yaptığım market. duygusal bir bağım vardı tansaşla nedense. diğer marketlerle bu bağı yakalayamıyorum. tansaş güzeldi onu da bitirdiler be.
utanmadan bozuk pasta satarlar. uyarırsınız yine satarlar. bir de yüzsüzce "dolap kapıya yakın, ondan bozulmuştur pastalar..." derler.
sonuçta her gün bozuk pasta satarlar.
--spoiler--
http://haber.gazetevatan....riz-atak/441220/2/Ekonomi
--spoiler--
Bim ile tanismadan önce her ay düzenli olarak kaziklandigim yer.
pasta alınmaya gidilmiş ve şu diyalog gerçekleşmiştir :

pby : planimdabuyoktu, kk : kız kardeş, sg : satış görevlisi

pby : merhabalar biz şu öndeki pastayı...

kk : abi bak bak sineğe bak pastanın üstünde.

pby : ıı öndeki değil de şu arkada sol da var ya onu alalım. şu öndekine sinek konmuş bu arada.

sg : a-a o sinekleri ben zaten. hani hangisi şu mu? e uçmuyo sinek?

pby : evet o da galiba donmuş o sinek, pastayla bütünleşmiş gibi.

sg : ahahah harbiden mi?

pby : neyse öyle satın artık siz onu bozmayın, hadi kolay gelsiiin.
hayatımda gördüğüm en kazık marketler zinciridir.

domates: 3.99 tl.
içim süt: 2.65 tl.
kıyma: 29.99 tl.

e yuh yani.
geçen sene bir marketinde ürünün üstündeki 20 lira'nın ütünü çizip şok fiyat 19,99 yazan süpermarketler zinciri. hakikaten şok bir fiyatmış.
indirimleri ürünleri dışında hiçbir ürüne bakılmaması gereken bir markettir. her zaman en pahalı.
kendi markasıyla ürettiği kaşar süperdir, lastik gibi uzar eriyince. ayrıca türkiye'de açılan ilk tansaş, narlıdere'deki tansaş'tır.