1. 1.
  manavlarda rastlanmayan egzotik bir meyvedir.
  şimdilerde organik ürünler satılan dükkanlarda daha sık görülmektedir.
  çok tatlıdır ve paketlenip satılan haliyle renkli lokumlara benzer.
  meyve hali için ise;
  http://www.hort.purdue.ed...morton/images/Plate47.jpg
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  yapraklarını dökmeyen, tropikal bölgelerde yetişen büyük bir çalı veya küçük bir ağaçtır. Meyveleri kavuna benzediği için ona kavun ağacı da denir. Güneşli, sıcak, humuslu ve bol sulu topraklarda yetişir. Dişi ve erkek papaya bitkileri ayrı ayrı olup (nadiren birlikte); meyve üretmek için her ikisine de ihtiyaç vardır. Meyveleri yaz aylarında iyice olgunlaştıktan sonra toplanır. Bitkinin boyu türlerine göre 1,2-3,6 m. arasında olabilir.Olgunlaşmamış papaya meyveleri; bazı ülkelerde (Güney Amerika) sebze olarak pişirilmekte veya salatası yapılmaktadır. Gıda endüstrisinde ise etleri yumuşatmak ve biranın rengini açmak için kullanılmaktadır.

  demir, kalsiyum, potasyum, fosfor mineralleri ile A, B1, B2, C vitaminleri ve karoten (carotene, kansere karşı koruyucu bir madde) açısından oldukça zengindir.

  http://72.14.203.104/sear...k&cd=1&lr=lang_tr
  ... meleklerde aglar
 3. 3.
  kozmetik alanında da cok fazla yararlanılan ve ıyı sonuclar ortaya cıkaran bır meyvedir..
  ... meleklerde aglar
 4. 4.
  En cok Venezuela, Porto Riko, Filipinler ve Dominik Cumhuriyeti'nde yetistirilen tropik meyve.
  ... isla morada
 5. 5.
  (bkz: popeye)*
  -1 ... bahdeniz
 6. 6.
  üçüncü nesil yazar.*
  ... oumar
 7. 7.
  avrupa yakası'nın eski bölümlerinde volkan'ın yaptığı bir diyette adı sıklıkla geçen meyve.
  ... viceversa
 8. 8.
  sözlüğe yeni gelen ancak, bilgi, kültür ve kelime haznesi ile kendisini kanıtlayan, sözlükte yapacağı çok şeyler olduğuna inandığım takip edilesi yazar.
  ... trablus
 9. 9.
  evrim de cevapsız kalan/kaldığı zannedilen sorulara verdiği cevaplarla takdirimi kazanmış yazardır. bilime inanmak en doğru yol olmamlıdır.
  ... hesmeralda
 10. 10.
  nyda tezgahlarda poundu 1.5-2 dolara satilan; g.amerikalilarin cokca ragbet ettikleri; amerikada manav bi turkun "cingene hispanikler, cekirdeleriyle yerler bunu be" diye bahsettigi ve dahi benim tadindan pek bisey anlamadigim meyve. orta buyuklukte bi tanesi asa-yukari 5-6 pound eder. illede yenecekse kurutulmusu tercih edilmelidir kanimca. tadi daha makuldur.*
  ... serpico