bugün

Güzel bir sorudur.
Tarafımca 2.
Biri diğerine hayatı boyunca yoldaş olsun.
hiç istemiyorum. yazık çocuğa da.
4 tane ama iki kız iki erkek olmak şartı ile.
2 yeter fazlasi yorar.
En büyük hevesim, hayalimdi. Onu da kendiyle beraber aldı götürdü. Bir kızım olsun istiyordum. Şimdi çok uzağım böyle hayallere.
Bir kızım olsun huyu suyu bana benzesin gözü kaşı babasına benzesin istiyorum. Tek bakilinca ayni annesi gibi kivircik desinler bana yeter.
2 veya 3. Ama bu devirde ve bu yaştan sonra zor görünüyor maalesef.
Ülkenin ve gençliğin halini görünce insan böyle bir dünyaya çocuk getirmek konusunu düşünüyor.. rabbim nasip ederse 3 inşaAllah.
3 tane iyidir diye düşünüyorum.
Sıfır. Böyle bir ortamda, benim gördüklerimden daha kötüsünü göreceğini bile bile çocuk dünyaya getirmek, o çocuğa karşı işlenen bir günahtır benim gözümde.
biri ayrıldığın ev, biri aldığın ev, birde açtığın ev var. o zaman üç tane.
3 de bende var. Sonuncusu kaza kurşunu; ama iyiki olmuş. Hiçbirini diğerine değişemem. Dünyayı onlara yeterince anlatamıyoruz. Kansız itlere onların haklarını yediriyoruz. Oysa... ırzına tükürmek gerek alayının. Üç kuruşluk dünyada kimseye tapınılmaz. Emek hırsızı ütnelerin alayının canları cehenneme! Çok doluyum, afedersiniz. idare edin!
3 tam bir robot.
O gücü maddi ve manevi kendimde bulabilseydim 4 olsun isterdim. Iki kiz iki oglan. Ama şükür 2 tane var. Bu ortamda iki çocuğun sorumluluğu insana yeter.
0-1 yaş çocuk maliyet 100 bine yakın. Gerisini siz hesap edin.
Çocuk sahibi olmaktan daha doğrusu sahip olacağım çocukları mutsuz etmekten korkuyorum.

Ebeveyn olabilecek zihin yapısına ulaştığımda, buna karar veririm.
Karım kaç derse.
7 kız 4 erkek.
işten gelince oturacaksın koltuğun arkasından altından çocuk çıkacak.
bir yere giderken evde unuttuğun çocuklar olacak.mesela adlarını falan yaşlarını karıştıracaksın.
karım evdeyken uyaracak, barış çocukların üzerine basma dikkat et diyecek.
telefon çalacak barbarosun öğretmeni tanımıyorum benim barbaros diye çocuğum yok diyeceğim.
karım beni dövecek çünkü 4.evlilik yıl dönümümüzün meyvesi nasıl unuturmuşum.
hanım çocukları toparla gezmeye gidiyoruz.
ele hoş.
öyle deme ırkıdışım.
tıp ilerledi.
Ben bir de bıraktım. çünkü çocuğa güzel bir istikbal verebilmek, çocuk sayısından daha önemli.
Ben evlendiğimde çok çocuk yapmak istiyorum. Kalabalık aile olmayı çok seviyorum.
Bu sebeple evlenince en az 6 tane çocuk yapıcam sözlük..
ben 1 tane çocuğum olsun isterim. ikinciyi ister miyim bilmiyorum.
2 iyidir.
Hiç çocuk.
3 iyidir ancak hali hazır da bir oglum mevcut * .