bugün

(bkz: sıfır)

Arkadaşlar, Nasıl bu kadar kolay çocuk yapabiliyorsunuz? Bir insan yetiştirmek kolay mı yahu?

Not: 34 yaşında, 7 yıl evli kalıp boşanmış çocuksuz bir adam.
görsel
2 (iki) adet.
Çocuğu yapacak olmadıktan sonra istesek ne.
4 tane çocuğum olsun. ikiz kız ve ikiz erkek olarak. Öpüp başıma koyarım onları. Canım çocuklarım benim.
Bir tane zaten var. ikinci olur mu bilemem. Nasip kısmet.
Şu an 2 tane var yeter çok şükür. Fazlasına bakamam :/
rakamla koskoca bir 0 isterdim.
0(sıfır).
3 iyidir ancak hali hazır da bir oglum mevcut * .
Hiç çocuk.
2 iyidir.
ben 1 tane çocuğum olsun isterim. ikinciyi ister miyim bilmiyorum.
Ben evlendiğimde çok çocuk yapmak istiyorum. Kalabalık aile olmayı çok seviyorum.
Bu sebeple evlenince en az 6 tane çocuk yapıcam sözlük..
Ben bir de bıraktım. çünkü çocuğa güzel bir istikbal verebilmek, çocuk sayısından daha önemli.
öyle deme ırkıdışım.
tıp ilerledi.
7 kız 4 erkek.
işten gelince oturacaksın koltuğun arkasından altından çocuk çıkacak.
bir yere giderken evde unuttuğun çocuklar olacak.mesela adlarını falan yaşlarını karıştıracaksın.
karım evdeyken uyaracak, barış çocukların üzerine basma dikkat et diyecek.
telefon çalacak barbarosun öğretmeni tanımıyorum benim barbaros diye çocuğum yok diyeceğim.
karım beni dövecek çünkü 4.evlilik yıl dönümümüzün meyvesi nasıl unuturmuşum.
hanım çocukları toparla gezmeye gidiyoruz.
ele hoş.
Karım kaç derse.
Çocuk sahibi olmaktan daha doğrusu sahip olacağım çocukları mutsuz etmekten korkuyorum.

Ebeveyn olabilecek zihin yapısına ulaştığımda, buna karar veririm.
0-1 yaş çocuk maliyet 100 bine yakın. Gerisini siz hesap edin.
O gücü maddi ve manevi kendimde bulabilseydim 4 olsun isterdim. Iki kiz iki oglan. Ama şükür 2 tane var. Bu ortamda iki çocuğun sorumluluğu insana yeter.
3 tam bir robot.
3 de bende var. Sonuncusu kaza kurşunu; ama iyiki olmuş. Hiçbirini diğerine değişemem. Dünyayı onlara yeterince anlatamıyoruz. Kansız itlere onların haklarını yediriyoruz. Oysa... ırzına tükürmek gerek alayının. Üç kuruşluk dünyada kimseye tapınılmaz. Emek hırsızı ütnelerin alayının canları cehenneme! Çok doluyum, afedersiniz. idare edin!
biri ayrıldığın ev, biri aldığın ev, birde açtığın ev var. o zaman üç tane.
Sıfır. Böyle bir ortamda, benim gördüklerimden daha kötüsünü göreceğini bile bile çocuk dünyaya getirmek, o çocuğa karşı işlenen bir günahtır benim gözümde.