1. 1.
  "omuz omuza" ve "ölüm yolunda" gibi güzel filmlerin başrolündeki,ünlü aktrist.
  2 ... akademikr
 2. 2.
  1982'de "Atlantic City", 1992 "Thelma&Louise", 1993'de "Lorenzo's Oil", 1995'de "The Client" filmlerindeki rolleriyle Oscar'a aday oldu, 1996'da "Dead Man Walking"le ödülü aldı
  2 ... panapa
 3. 3.
  hollywood'daki en önemli savaş karşıtlarından biridir. zaman zaman beyaz saray'ın önünde protesto amaçlı toplanan ırak savaşı'nda çocuklarını yitiren ailelerin arasında yerini alır. ırak savaşına karşı takındığı muhalif tavıra, meslektaşlarından sean penn ve eşi tim robbins haricinde pek destek çıkan olmamıştır. yer aldığı en önemli filmlerden biri, -belki de en önemlisi- sinema klasikleri arasında kabul edilen thelma and louise'tir.
  1 ... louis cyphre
 4. 4.
  1946 doğumlu ama gerek yetenek gerekse güzellik bakımından nice 76'lı hatta 86'lılardan daha önde, çok çok daha önde olan oyuncu.
  2 ... paradigma
 5. 5.
  Mr.Woodcoock filminde beden ogretmeniyle ilişki yasayan, Cok basaralı bir oyuncudur.
  1 -1 ... avadakedavra
 6. 6.
  (bkz: lorenzo nun yağı)da lorenzo'nun annesi.
  1 -1 ... internettin
 7. 7.
  filmleri izlenilir hale getiren ender oyunculardan biridir susan. son dönemde çok başarılı işlerde yer alamaması bile değerinden kaybettirmiyor.
  1 ... sahibinden modern kole
 8. 8.
  23 yıllık eşi tim robbins'den ayrılmış aktris. ilerlemiş yaşına rağmen halen güzel.
  1 ... patlak fermuar
 9. 9.
  David bowie ile oynadığı the hunger filmiyle hatırlayabileceğimiz oyuncu. Ayrıca gezi parkı eylemine destek vermiştir, helal olsundur.
  1 ... faruk bulsara
 10. 9.
  dead man walking filmiyle Oscar kazanmış oyuncu.
  2 ... kromozomcusizofren