bugün

Bıktım bu mülteci suriyelilerden zeytinyağımı bitirdiler. EEE ne demişler Arap yağı bol bulunca neyse devam edemicem!
Gerçekten ihtiyacı olanlarının para isteyemediği, adanalı olup suriyeli gibi davrananların yapıştığı dilenci tipidir. istanbul -Merter civarı sık rastlanır.
her yerde rastlayabileceğiniz, bunaltıcı derecede para isteyen kişilerdir.
her ne kadar sıksalar da bir gün onların yerinde olabileceğimizi unutmamalıyız.
Mülteci krizi ve suriye savaşı; http://www.ozontabakasi.c...i-krizi-ve-suriye-savasi/
Yerli dilenciler kalmadı ortamlarda neredeyse.
Para için herşeyi yapan bir topraklarına sahip çıkamayan zavallılar.
ulkesinde savasmak yerine baska bir ulkeye kacmayi yeglemis orada yasam mucadelesi veren arap in durumu. guzelim turkiyenin de huzurunu kacirdilar.
şehrin artığı gibi sokaklarda eşede köşede dileniyorlar. garip olan alayının bebesi var. pek savaştan kaçmış gibi bir psikolojileri de yok. savaş psikolojisine maruz kalan üreyebilir mi lan. ayrıca sokakta yaşıyorsun arkadaş depresif hallerde olmalısın. adamın çükü kalkmaz ama bunlar bir garip.
Son zamanlarda mütemadiyen gördüğüm insanlar. Ben alıştım tabi bunlara ama benim başıma daha ilginç bir şey geldi. Dün akşam iftardan sonra sokaklarda boş boş gezerken karşıdan kara çarşaflı, ninja bir teyze yaklaştı. Elini açtı, bir şeyler geveledi ağzında. Ben de zaten güzel ülkemde her köşe başında bunları gördüğüm için kızgın ve üzgünüm; bu kadın gelince dayanamadım ve "tayyip versin ablacım, ben mi aldım sizi ülkeye? Tayyip aldı, ondan isteyin." diye söylendim. Ulan kadın birden sert bir bakış attı o yüzünü kapayan peçenin arasından... "Ben suriyeli miyim? Herkese suriyeli demeyin, ben buralıyım" diye azarladı amk. Ulan dilenciden fırça yemek de bir acayip oluyor anasını satayım. O baskıya dayanamayıp Kadından özür diledim bir de. Sonra söylene söylene gitti kadın, ben de yediğim fırçayla kaldım.
(bkz: su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim)
müstakbel vatandaşlarımızdır, kardeşlerimizdir!

(bkz: suriyelilere vatandaşlık vermek vatana ihanettir)
her köşe başında varlar,bu ne ya gidin ülkenize.
metrobüste ve diğer toplu taşıma araçlarında ayrıyeten yol kenarlarında görülenlerden hiç birine kuruş koklatılmaması gerekir, bu ülkeden kendilerine ekmek cıkmayacağını anlayıp, defolup gitsinler.
edit:peçete de almayın.
insanın duygularıyla oynuyorlar vermeyin para.Adam gibi çalışcaklarına kolaya kaçıyorlar.Peçete falan satarlarsa alıyorum sadece.
Bir anda dilenci piyasasını alt üst etmiş kendi öz dilencilerimizin kazancını yarıya düşürmüş ithal dilencilerdir.
Vermeyince arkandan anlamadığım bir şeyler diyorlar, kulağa dua gibi geliyor ama küfür ediyorlar sanırım.
ülkelerinde bombalar yağıyor. Kaç çocuk yetim öksüz kalıyor kaç aile dağılıyor hepsinin çektiği acıyı bilemeyiz. Tabii bana kalsa eli ayağı tutuyorsa gitsin çalissın ekmeğini çıkartsın dilenmesin ama verdiğiniz parayı Allah Rıza'sı için vereceksin Suriyeli diye vermemezlik mi falan ayrımcılık yapmanıza gerek yok. Ülkeleri umarım çok iyi olur savaş biterse eski hayatlarına geçerler. Onlar içinde kolay bir şey değil . Biraz da kendinizi onların yerine koyun.
Daha geçen hafta kültürpark çimlerde otururken 8-9 yaşlarında iki tanesi tarafından taciz edildik. Sigara, para, suriye tek bildikleri bu. para vermeyip toparlandığımızı görünce de ellerindeki top ve içi dolu poşeti üstümüze fırlatıp tükürdüler. Etrafımız insan dolu. Herkes alışmış sanırım ki film misali izlediler. Bari gidin makarnacılara bulaşın.
(bkz: suriyeliler küresel ısınma yüzünden gelecekti)
we have to them.
yerli dilencilerimizin işlerini ellerinden almışlardır.
anasini siktiler ulkenin. her kosede bunlar.
Kimse kimseyi Bi yere sığdıramaz oldu lan insan ne diyeceğini şaşırıyor . Neticede gerçekten gariban ola da bilirler. Ay amaaaaan sonra vicdana kapılıyorum. Takılsınlar Bi köşede herkesin kendi rızkı (lan rızığı diye mi yazılıyordu :/ kafam da deli sorular)
Benden zenginler mına koyim.