bugün

Bizim yerli dilencilerin kâr marjını nerdeyse yarı yarıya düşüren, çoğunun iflas etmesine yol açan vatandaşlardir.
gördüğüm zaman göz teması bile kurmadığım insan(?)lar.
faşist bir insan değilim ama, siktir olup gitsinler ülkemden! zaten yeterince başımızda bela var, bide şimdilerde bunların öldürdüğü masum insanlar/sabiler, tecavüz ettiği kadınlar eklenince iyice halkın psikolojisinin içinde ettiler.
zaten çok düzgündü.
keşke çoluk çocuk demeden ölselerdiyde kurtulsaydık.
ve emin biz suriyelilerin durumunda olsaydık, suriyeliler hiçbirimizi kapıdan içeri bile almazdı.
asine onlarda üstümüze kurşun sıkardı.
Bir köyü bile savunmayı beceremeyip obamanın küsküsünü yalayanlarla savaşçı bir milleti bir tutanların çözüm konuşmak istediği dilenciler.
kayıtları tutulmayan dilencilerdir.
keşke bu kadar plansız dağılmasalardı diye düşündürendir.
yapılan yardımlar bir noktada aşırılaşmıştır.
5 kuruş para vermedim, vermeyeceğim de. ülkelerinden kaçan korkak, gurursuz ve hain itlerdir.
Dilerim kimse Savaşla sınanmasın. Yaşamadık atıp tutmak kolay. Yalnızsan git inandığın cephede savaş inancın uğruna hayatını ver. Tamam. Ama ya çocuklar? Köyün evin basılmış silahın yok direnecek gücün yok çocukların gözlerinin önünde ölsün mü savaş kime acır? Yaşamadan söylemek biraz klavye delikanlılık olmuyor mu vicdanını bağışlamış sayın yazarlar?
ailesi ve çocukları kamplarda olan binlerce asker ve muhaliften haberi olmayan yazarlar tarafından savunulmaya çalışılan dilenciler. bak o savaşan muhaliflerin ve askerlerin çoğunun aileleri kamplarda kalıyorlar. bunlar gibi dilencilik şebekesi kurmuyorlar. görüşü ne olursa olsun şereflice canlarını feda ediyorlar.
para verilmeyesicelerdir.
Az önce haberler de "oha" dememe aenep olan insan müsveddeleridir. 1.30 boyunda adamın üzerinden 11 bin küsür tl para çıkmıştır. Sikerim böyle mülteciyi Tony Montana mısın mk dedirttir insana.
http://imgim.com/2939incia5872946.jpg

Bu da hırsızıdır olanıdır. http://imgim.com/3163incih5390515.jpg
Biraz şoooovv bencee.
metrobüs giriş çıkışlarında hacı bakar mısın diye para isteyen kişilerdir.
ramazan yaklaştığından olsa gerek kadıköy'de her market çıkışlarında rastladığım dilencilerdir.
Ramazanda çift mesai yapacak abazanlar,

Suriye Suriye kocam şehit yardım yardım,para para diye ağlarlar..
sanki sayıları daha da artmıştır.
eryamana gel akşam gezerken peşine takılırsa, hayırlısı ya.
kız olanlarına 1 tl karşılığı oral yaptıran iğrenç insanlar varmış diye duydum.
ülkenin dört bir yanına dağılmış insanların çaresizlikten, cahillikten, yabancı bir ülkeyi tanımadıklarından, işin kolayına kaçıp dilenmeleridir. bu insanlar buraya kendi istekleriyle gelmedi.
kendi çıkarını, menfaatini düşünen adamlara inanıp vatanlarını terk ettiler.
bizler ise sorunun kaynağını unutup, yardım etmemiz gerektiği halde o insanları aşağılar misali bakıyoruz.
kaç tane bebek öldü. bunların hesabını vermek kolay değil.
neye inanıyorsanız inanın ama hesap vardır.
gerçekten bunaltırlar. zaten dilencilerden nefret ederim bide çocuklarını doğurup doğurup caddelere salıyolar. yahu siz bu ülkede misafirsiniz a saygısızlar bari vatandaşı rahatsız etmeyin. onları ülkeye alan bi köye göndermedi tarım yapıp geçinsinler diye, getirdi istanbul gibi, izmir gibi güzelim yerlere koydu, olan vatandaşa ve turizm sektörüne oldu.
para verilmemesi ve görüldüğü yerde it gibi azarlaması gereken dilencilerdir.
şimdiye kadar 3 tanesini dövdüğüm topluluk. ülkenin kirliliği.
Akpnin en büyük ictaati, ülkeye tek katkısı.
Her ışıklarda bunlardan var. Tavsiyem kapılarınızı kilitleyin. Ve Işıklarda önünüzdeki arabayla mesafe bırakın. Yaklaştıklarında arabayı hafifçe hareket ettirirsiniz. O zaman arkadaki araca geçiyorlar.
Her yerdeler en çokta çocuklara üzülüyorum, Ellerinden tutup dilendiriyorlar.
genellikle küçük yaş grubundan oluşurlar. işin ilginç yanı çok pahalılar. geçen mekana geldi bir dilenci çocuk elinde sakızlar , bir sakıza 3 tl diyor. hey gidi memleketimin dilencileri. insan özlüyor.
kadınlarını geçtim, her köşe başında olanlarını geçtim, hatta kimi işlek köşelerde gruplar halinde organize bir şekilde dilenmelerini de geçtim...
şu kucağına cansız yatan bebeklerden alıp, pehlivan gibi bedeninden ve genç yaşından utanmayıp, sıkılmayıp dilenen erkeklerine ne demeli bilmiyorum.
adam taşı sıksa suyunu çıkartır, o denli kalıbı var.
lakin o güçlü yüzüne hiç ama hiç oturmayan acındırma ifadesi ile el uzatmaktan haya etmez, rabbinden utanmaz!!!
ve öfkeden deliye çevirir...

hiç mi sıkılmazsın be adam...
nasıl yedirirsin bunu kendine...
bir bilsen;
nasıl da nahoş bir haldir şu sendeki...

kalk, silkelen; onursuzluğuna alet ettiğin kucağındaki çocuğu da kullanmaktan vazgeç artık.
emin ol, o bedeninle en işsiz şehirde dahi yapacağın düzinelerce iş vardır bu memlekette.

bizim insanımız pek namuslu değildir...
emeğini sömürebilirler, alın terini yerde bırakabilirler; lakin muhakkak ama muhakkak tutunacağın bir dalın olur, temiz bir insana ulaşabilirsin!!!

ne çocuklar gördük, gencecik...
pırıl pırıl...
kalıpları çeyreğin etmez...
bir zanaatkarın, bir esnafın himayesinde temiz temiz çalışıp iaşelerini temin ederler...
ailelerini geçindirirler...