1. 1.
  almanca pike-bombardıman uçağı'nın(Sturzkampfflugzeug) kısaltması. ayrıca ikinci dünya savaşında almanlar için önemli görevleri yerine getirmiş bir uçak.
  edit: (junkers) ju 87 kısaca.
  5 ... kutupsal form
 2. 2.
  blitzkrieg taktiğinin olmazsa olmazlarından biriydi.yoğun tank ve piyade hücumu sırasında,direk taaruz,lojistik saldırı veya tank avcılığı yapabilirdi.iniş takımlarının arasına monte edilmiş 250 kg'lık bir taktik bombanın yanında kanat altlarına takılı bir minigun taşırdı.ikinci dünya savaşı boyunca sürekli geliştirilen stukaların son modelindeki topun çapı 37 mm'dir ve savaşın sonlarında tanklara kök söktürmüştür(1943 yılında standart antitank topunun çapı 88 mm'ydi).almanlar stukaların içeri çekilemeyen iniş takımlarına rüzgarla çalışan,canavar düdüğü formatında birde siren eklemişlerdir ki,özellikle pike dalışlarında çıkardığı sağır edici uğultu ani saldırılarda çok işlerine yaramıştır.tüm iyi yönlerine rağmen stukaların tek kötü yönü çok yavaş olmaları ve herhangi bir avcı uçağı tarafından kolayca avlanabilmeleriydi.buda sürekli alman avcı uçaklarının refakatinde hareket etmelerine sebep oluyordu.almanların zaten yakıt ve malzeme sıkıntısı çekmesinden dolayı 1944'ten sonra pek etkili olamadılar.
  6 ... cemuzan
 3. 3.
  türkçe punk yapan ender guruplardan. 17 subat 2007 günü cemiyette pisiyorum konserinde alt grup olarak sahneye cıkacaklar ve ücretsiz demolarını dağıtacaklar.

  edit:çıktılar ama dağıtmadı pustlar.. ya da ben yanlış bilgi aldım..
  1 ... martilarisevenadam
 4. 4.
  saatteki hızı 480 km olan dalış bombardıman uçağı.
  1 ... pyndemonium
 5. 5.
  ağrısız kulak delinir adlı demo albümlerini oldukça başarılı bulduğum dinlemekten zevk aldığım punk gurubu*..
  (bkz: marifet)
  (bkz: 53)
  (bkz: enkaz)
  (bkz: adımlara devam)
  (bkz: boktandı)
  ... ecstatic
 6. 6.
  amorti adlı demosundan,
  (bkz: sen)
  (bkz: dublor)
  (bkz: kontrol)
  (bkz: denek)

  demoları
  (bkz: adımlara devam)
  (bkz: ağrısız kulak delinir)
  (bkz: amorti)
  ... probably yes
 7. 7.
  ikinci dunya savasinda alman teknolojisinin urunlerinden biri..fallsh gribb ve operation barbarossada buyuk basarilara imza atmis pike bombarduman ucagi...junkers firmasi tarafindan uretilmistir.muttefik askerlerinin en cok korktugu ucaklarin basinda gelir,kanatlarinin altina takilan dudukler sayesinde dusmanda moral cokusu yaratmistir...pike-bombarduman ucagi oldugu icin dalislarda pilotlarin bayilmasina onlem olarak kendinden duzelme gibi atraksiyonlari vardir.gelistirilmis modellerinde dudukler cikarilarak yerlerine anti tank(pak) toplari yerlestirilip tam bir olum makinesi haline gelmistir..tek kotu ozelligi hantalligidir,bir focke-wulf gibi seri ve hizli degildir..bu yuzden yaninda cogu zaman korumalari ile gezmistir.
  3 ... algoritmikuzaynalbanti
 8. 8.
  dalışa geçince çaldığı canavar düdüğü ile düşmanda, mehter marşı etkisi yapmıştır.

  (bkz: düşmanda görülen mehter marşı etkisi)
  2 ... it the fuck
 9. 9.
  Alman yapımı pike bombardıman uçağı. (ju 87)

  ikinci dünya savaşında luftwaffe (alman hava kuvvetleri) bünyesinde savaşmışlardır. isabet gücü çok yüksek olan stukaların dezavantajı yavaş olmasıydı, bu yüzden hava tehditi olan yerlerde avcı uçakların korumasında operasyon gerçekleştirirlerdi. Dalış esnasında 90' ye yakın bir açıyla yüksek hızda irtifa düşüşü yaptıkları için pilot bayılmalarından doğan çakılmalara karşı, sensörler sayesinde kendiliğinden yükselme sistemine sahiptirler.

  Müttefiklerin korkulu rüyası olan stukalar, yıldırım savaşında alman panzerlerinin önüne çıkan her engeli güçlü ve isabetli atışlarla bertaraf etmekle görevliydiler. Birçok müttefik şehirini yerle bir etmişlerdir.

  Alman tasarım harikalarıdır, dalış yaparken çıkardığı siren sesi fransızlar tarafından " kıyametin sesi" olarak tanımlanır.

  stuka
  2 ... drmiocene
 10. 10.
  küçük bir stuka operasyonunun zihinlerde canlanması için ;

  http://www.youtube.com/watch?v=RbqXt3HSoKw
  3 ... drmiocene