bugün

kızıl sakal mânâsında, kaptan-ı derya hızır reis hazretlerine frenklerin taktığı lakap.
(bkz: barbaros hayrettin paşa)
bir age of empires 2 the age of kings campaign'i. kutsal roma-germen imparatorluğu'nda oynarız. sonu çok güzeldir, el cid campaign'ine benzer belki biraz the conquerors expansion'daki.

ha bir de, unutmadan:
(bkz: operation barbarossa)
2. Dünya Savaşı'nda Sovyetler Birliği'ne yönelik Alman işgal planına verilen gizli ad.
(#7132012) açık sözlü içten yazar. o başlıkta gülmeme sebep olup kendimden utanmamı sağlamıştır.
6.nesil nüktedan yazardır.iyidir,hoştur.
(#7132012)ciddi anlamda gülmekten öldüren yazar.
an itibariyle 6.nesil çaylaktır.
şu hayatta en sevdiği kelimenin 'ayol' olduğunu düşüdüğüm şeker yazarcıktır.
açık sözlü bir yazar olduğunu düşünüyorum. düşünmekle kalmayacağım öyle zaten.
(bkz: leandro barbosa)
troll olan yazardır. diskoya gitmeyi siyasi görüşlere bağlayan bir tip.
hem de üstüne üstelik alevi demekle ne demek istediği anlaşılmayan yazar.
takım tutmak yerine, fenerbahçe nefretiyle büyümüş troll.*
ayrıca:
--spoiler--
kemalistlerin genel özelliğidir. gündüzleri çok sevdikleri atatürk'ü ziyaret ederler. çok büyük adam olduğunu söylerler. halbuki hiçbir bilgisi yoktur sadece kulaktan dolma bilgilerdir bunlar. sonra da övünüp hadi beyler diskolara akalım derler.çağdaştır azizim bunlar. not: atatürk'e bir söz söylenmedi kemalistler. bilginize.
--spoiler--
gibi akılalmaz bir saptaması vardır.
(bkz: yaban gülü)
yazar, ikinci bir elwic vakası mı acaba diye düşünmeye başladım.
ikinci dünya savaşının en heyecan verici cephesi. cephenin uzunluğu ve çarpışan güçlerin toplam ateş gücü akıllara durgunluk verir.
yaşının baya bir küçük olduğunu düşünüyorum. hakaret de değil bu mesajım biz de küçüktük sonra büyüdük filan.
uçurulcam muçurulcam dedikten sonra kaçar gibi yapıp kaçmayan trollüğe devam eden şey.
benim de nick altıma yazmış bu insan. ama baktım ciddiye alınacak gibi değil yazdıkları sonra bir bakayım dedim başkaları ne düşünüyor, gördüm ki yanılmamışım.
nick altıma gelip aklınca ironi yapan yazar.

yahu o değilde bir tane sağlam cevap gelmedi benim gibi aptala orada sizin gibi dehalardan ahahahahaha. *
bana sürekli şaka yapma uğraşında olan böyle ibne gibi puşt gibi bişey.
(bkz: artık yemiyoruz barbo)
(bkz: yalancı çoban barbo)
(bkz: amına koyım barbo)**
Himym 6. sezon 18. bölümün sonunda çalan gruptur. Parça güzeldir.
(bkz: bazen olur öyle)
nick altı entryme çok güzel şeyler yazan yazardır. beni memnun etmiştir.
(#13106924) güldüren yazardır.