bugün

Sadece arkadaşlarından mesaj aldığı için üzen yazar.
(#38485839)

(bkz: kıbrıs fatihi ecevit değil erbakan)

erbakan fatih değil de,

ecevit mi fatih

senin girizgaha göre.

zaten fatih olduğuna dair bir şey de söylemedim.

ecevitin yokluğundan istifade kıbrısa daldı

yazıyor orada.

''kıbrıs harekatında var mı böyle bir durum?

yıllardır planlanan askeri bir harekat var''

öfke gözünü kör etmiş kendinle çelişiyorsun.

herhangi bir planlama bilgisi yok oysa.

''inönü zamanından başladığı biliniyor''

belge var mı belge ?

inönü zamanında tam aksine oradaki türk ve rum unsurların arasında bir sorun yok.

''ecevit de yurt dışına keyfinden gitmiyor. planlanan ve uygulamaya konması zaten

kesin olan bir harekat için kulis yapmaya çalışıyor''

kraliçadan icazet almaya mı gidiyor

bu kısımını tam anlayamadık.

kim planlıyormuş bilmiyorum

bu konuda bilgi yok da

bu da denktaşın kendi sözü.

https://www.youtube.com/watch?v=MT02SjD_cx0

türkiye'nin durumunun neden içler acısı olduğu ortada.

yandaş olmayanı bile fesliye benziyor,

palavraların peşinde koşup kendileriyle aynı kafa da olmayanları

şuursuzlukla itham ediyor.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)

tarih takım taraftarlığına benzemez

gerçek neyse o dur.

erbakancı değilim, son kararım eminim.
ahah gülmekten yarıldım yaane.

gene bir zeka fışkırması. adeta tosarması.

böyle bir zihniyet için ; denktaşın konuşması da fotomontaj olsa gerektir.

https://www.youtube.com/watch?v=MT02SjD_cx0

tabii ki de montajlama falan değil

zaten kendisinin sağlığın da bu fotoşok

işleri pek bilinmiyordu.

basbayağı kendi konuşması.

yaw haklı çıkacam diye ülkeyi rezil edecek konulara girme,

o barbarlık müzesi, kanlı noel falan,

karşılıklı ve münferit hikayeler.

orası bir yere çıkmaz

ona bakarsan t.c. de daha büyük olaylar vardı.

6-7 eylül 1955 falan ?

eminim ki hiç duymadın.

harekatın sebebi

kıbrısda ki eoka ve makarios un açıklamalarıdır.

inönü öldükten 10 sene sonra falan oluyor bunlar.

gerçek gerçektir,

bazılarının hoşuna gitmese bile. a

ydınım deyip,

fesli gibi işine geldiği gibi yorumlamak da

yurdum aydın geçinenlerinin

ne kadar komik olduklarını gösteriyor.
Başka bir yazarı bir konuda eleştirdiğim için onu savunmak adına "atlayan" yazarımsı.

Başkasına yaranabilmek adına şahsıma sataşan yalak.

Fikirlere saygı duymayı öğrenin. Tiksinç olan sizin gibi durması gerektiği yeri bilmeyen zevatlar. Kaç yaşında insan haddini bilmiyor yazık.
nickiyle çilek delisi sarışın dişi izlenimi veren fanatik y-chp'li yazar.
bu kız beni görmeli bana kazak örmeli..
çok dikkat çekiyosun yabma.
Dikkat manyağı yazar.
kendisine özel mesaj atmak istedim ancak yalnızca arkadaşlarından mesaj alıyormuş. o zaman ben de buraya yazayım;

(#40326914) numaralı entryde şahsi fikrime göre sıçmış sıvamış bir kişidir. unutmamalıdır ki her kim olursa olsun bir insanın çocuğu üzerinden alay edilmez. kendisi sanırım orada espri yapıyorum diye düşünürken aşağılamaya çalıştığı insandan daha da alçalmış durumda olduğunun farkında değil.

bilinçlenmesinin yanında, olursa umarım çocuğu ilgili görselde sunduğu chucky gibi bir tipte doğmaz diye diliyorum.

ebeveyn olunca yani büyüyünce düzelir sanırım.
uzun zamandır yoktu geri dönmüş.

solcu feminist ve hakkını sonuna kadar arayan bir arkadaşımız.

Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü, şimdide yazsınlar kral geri döndü..
bir konuda kendisiyle aynı fikirde olmayan her önüne geleni akepeli çomar akit diye yaftalayan, dün parazit yakıştırması bulunduğu bir insanı bugün yükseltebilen, siyasi rantçı, hoşgörü yoksunu, ikiyüzlü sosyete takımı elitist.
solcu falan da değildir.
her şeyden öte ağzı da bozuk ve saygı kültürü yok. insanları doğrusuyla yanlışıyla kabul etmek ve gördüğü yanlışları eleştirmek yerine hakaret ve aşağılamayı marifet sananlardan.
https://www.uludagsozluk.com/e/40494625/

uzun zamandır böyle bir sol kroşe görmemiştim. ellerine emeğine sağlık demek istediğim yazardır.
kapak nedir, nasıl yapılır konulu eseriyle;

https://www.uludagsozluk.com/e/40570558/
kız olduğunu bağıra bağıra haykırarak dikkat çekmeye çalışan yazar. ne yapalım yani? biraz bilgi birikim ile ön plana çıkmaya çalışırsanız bizi mutlu edersiniz blonde hanım.
huysuz ve tatlı kadın.

yüce şintoya şükür ki tipim değilsin,

rihannadan başkasıyla işim olmaz.
geçiş garantili köprü bile yapamayan beceriksiz kitlenin beceriksiz yazarcığı .

icraat yoksa oy zaten yok size .

anca buralar da ağlaşır durursunuz o kadar .
işte tam da herkesin eşit yaşam hakkına sahip olabilmesi noktasında iyileşme şansı olan hastaların çok daha az maliyetli tedavi masrafları karşılanmaz ve bu hastalar ölüme mahkum edilirken, hiç iyileşme şansı olmayan sma hastaları için kişi başı milyonlarca dolar talep etmenin adaletsizlik olduğunu söylüyorum.
bazı hastalıkların tedavisi yoktur. sma da onlardan biri. 2017 yılında piyasaya fahiş fiyatla sürülmüş ve etkileri çok kısıtlı bir ilacı mucize ilaç gibi tanıtarak satmak için hasta insanlara ve yakınlarına boş bir ümit pompalanıyor.
medya da buna çanak tutuyor çünkü büyük olasılıkla o firma bunları yemliyor.
eğer medyada, haber yapma kisvesi altında sma ilacı satmaya çalışanların derdi sağlık olsa aynı çabayı ilaçları sgk kapsamından çıkarılan kanser hastaları için de gösterirlerdi. hiç, bir hastanenin onkoloji servisinde saçları dökülmüş, beti benzi atmış çocukları gösteriyorlar mı? ailesi tedavi için 20 bin lira bulamadı diye bacağı kesilen, ölenler var. onların canı can değil mi?
hakkını helal et. (bkz: tansiyonun 24 çıkması)
Yıllardır çoğu entrysini okuduğum beğenerek takip ettiğim bir yazar.
Neden hala uludağ’da olduğunu merak ediyorum. Aslında bu soruyu krndime de sordum 4-5 senedir böyle bir yerde işim ne diye, verdiğim cevap beni tanıyanlar bilir zaman zaman eksi uğruna çeşitli iğrenç şeyler yazarım, trollük hoşuma gidiyor, zaman zaman dertlerimi paylaşıyorum; arada yazmayı bırakıp tekrar gelsem de her zaman sevdiğim günlüğüm oldu bu sözlük.

Sözlükte de severek takip ettiğim üç beş kişiden biri, yazmayı bırakmasın hiç burada ya da ekşi’ye temelli geçmeyi düşünüyorsa haber de edebilir. (Swh*)
(#40493953).
Bu entariyi girmiştim nickaltına yakın denebilecek bir zamanda. ve de zaman haklı olduğumu gösteriyor.
zira kimin Üslup bilmez hastanın teki olduğu ortada.
(#41233024).
(#41233536).
Ne yani bir kimsenin ünlemsiz olması ve içinde "şekerim, bayanlar beyler, şşşşt, otur, duydunuz mu beni !" Gibi yapaylık emsali ağdalı kasıntı kelimeler geçmemesi namümkün olan entrylerinden hoş-lan-mı-yor-um (ki zorunda da değilim kimse kimsenin yazım tarzından hoşlanmak zorunda değil.) diye nickaltı entrysi sahibine küfür etme hakkını kendinde mi görüyor ?
Hayatta kimseye verilecek hesabımız yok çok şükür. hayatta şu güne kadar kimsenin hakkını ihlal etmedim, biraz takıntılı olduğum doğru ancak psikopat da değilim pembe g*tlü hümanik de. Yüreğimde öncelikle vatan, sonra da insan ve hayvan sevgisi vardır. ikiyüzlü dinci, kürtçü ve bu ikinci grubun stepnesi olan ortam solu sevgisi yoktur.
Sözde mağduriyet hikayelerine de karnım toktur..
https://m.uludagsozluk.com/e/41283588/
şu entariyle taktirimi kazanmıştır. bunu ne kadar yükses sesle söylesek bile ak çomarlara anlatamıyoruz.
(bkz: kompleksli insan)
bi göz doktoruna görünmesini tavsiye ettiğim dişi yazar.
(bkz: #41855579)
https://m.uludagsozluk.com/e/41990552/

Kahkaha attım.

Mizahı çok iyidir.
bizansın gizli savunucusu dur .

türküm diyor inanmayın çünkü türk eliyle de diliyle de beliyle de bizansa hizmet etmez sevindirmez .

türk olmak olabilmek sadece türküm demek ile olmaz !

ingiliz şapkasıyla zamanın da gezenleri de gayet iyi biliriz onlar da ne mutlu türküm diyene diyordu ama ne oldu ? ülkeye en büyük zararı onlar verdi !

kapıları dışarıya açtılar borçları da aldılar ödeyemeyince de gavurdan farkları kalmadı !

noldu o şapka kurtarıyor mu şimdi sizi ingiliz yalamaları sizi .

çağırında kontlarınız düşesleriniz sizi kurtarsın şimdi türklerin elinden bakalım !