bugün

serie a'dan fenerbahçe'ye oradan da galatasaray'a gelmiş,uzun boylu,hırvat defans oyuncusu.
2005-2006 süper ligini şampiyon tamamlayan galatasaray ın defansın ortasında oynayan futbolcu. 1976 doğumlu, doğum yeri Zagabria dır. galatasaray a como dan gelmiştir.
aldığı eleştirilere rağmen rigobert song' la birlikte popescu-bülent, uche-högh, falco-stumpf gibi bir ikili oluşturmuş defans oyuncusu.
seria a'dan alınan defans oyuncularının %99 kaliteli oldugunu ispatlayan bir oyuncu daha. seria a da küme düşen vicenza ve como da futbol oynamış fakat italyada oynanan oyun sistemi gereği bu bölgenin en temel özelliklerini çok iyi geliştirip iyi bir defans oyuncusu olmayı başarabilen oyunculardan
zaman zaman aşırı telaşlı oyunuyla tribünlere tırnak yediren futbolcu. yine de song ile birlikte türkiye liglerinin en iyi anlaşan stoper ikililerinden biridir.
edit:ah o geri paslar
kaleye arkası dönükken kafayla kaleciye pas verme sevdasından vazgeçmesi gereken galatasaraylı futbolcu. olm kalbi olan insanlar var, yapma böyle şeyler.
galatasaray defansının göbeğine bilinmeyen güçlerce yerleştirilimiş zaman ayarlı, yok yok ayarsız saatli bomba.hee çok mu kötüdür? dedik ya saatli bomba gibi, iyi giderken bir anda elinizde patlayabilir.
Edit:gündüz vakti yazılan bu entrynin yazarını aynı günün akşamı kahrederek haklı çıkarmış futbolcudur.
(bkz: 31 ekim 2006 psv eindhoven galatasaray maci)
psv eindhoven maçında kırmızı kart gören futbolcudur. arda' ya yapılan faulü görmezden gelen hakem, tomas' a hemen kırmızı kart göstermiştir.
türkiye'de oynadığı dördüncü sezonunda, resmi maçlarda ki ilk golünü; 16 aralik 2006 galatasaray kayserispor macinda atan hırvat oyuncu.
takım savunması uygulayan takımlarda harika bir çakılı stoper olmasına rağmen hücum futbolu oynayan takımlarda ya da oynanan maçlarda hantallığı,güçsüz refleksleri ve kalın beliyle tam bir felakettir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.