bugün

şarkı çalınmaz yaşanırın en büyük öncüsü canlı performanslardaki mimikleri,hareketleriyle aramızdan erken göçmüş şukela gitarist.90 yılında ölmüş olsa bile bugün blues denince akla gelen ilk isimlerdendir ruhu şad olsun seviyoruz seni stevie. (bkz: pride and joy) (bkz: love struck baby)
blues ilahı, gelmiş geçmiş en iyi blues gitaristlerinden. martin scorsese presents the blues serisinde yayınlanan albümünde; kariyerinin önemli 16 eseri*, hayat hikayesi ve fotoğrafları bulunur. serinin tümü arşivliktir yedi bölümlük blues belgeseli dahil.
scuttle buttin' i ile en sevdiğim çeşitteki müzik olan blues'un hızlı örneklerinden örneklerinden birini yaratmış keratadır.
http://www.youtube.com/watch?v=Tm4Y-nCj7Z0

konser ortasında gitarını değiştirmesini izlemek bile ayrı zevk verir insana.
b.b.king e, stevie sorulduğunda onun için en iyi dostu olduğunu ve muhteşem bir insan olduğunu söylemiştir. Ayrıca su gibiydi başladığında hiç durmazdı akar giderdi şeklinde stevie in gitarını özetlemişti. Gerçekten bir çok parçasında başladığı gibi bitirir uzun duraklamalar noktaları çok fazla uzatmalar yoktur. su gibi akar gider...

keşke biraz daha fazla eser bırakabilseydi...

http://youtu.be/RRlFKiarv8w
geç tanıştığım blues üstadı. kendisi sayesinde blues'a bakış açım çok değiştmiştir, hard rock/heavy metal sound'unun dışında da gerçekten çok üst seviyede (hatta pek çok zaman daha üst seviyede) ve keyifle dinlenebilen gitar soloları ile beni benden alan kişidir. hele hele gitarla falan uğraşıyorsanız bu tarz adamları dinlememek büyük eksikliktir efendim. bu üstad insanın müziğe bakış açısını ve ufkunu epey bir genişletir. ayrıca kalın tellerle çalması falan biraz dinledikten sonra farkını hissetiriyor.
geçenlerde webde tesadüfi aramam sonrasında yıllar önce öldüğünü öğrendiğim efsane gitaristtir.
blues müziğinin en değerli isimlerinden biridir. kendine has tekniği ve akıl almaz sololarıyla alanında belki de tektir. jimi'ye olan hayranlığını ve ona kattığı şeyleri de es geçmemek gerekir diye düşünüyorum. stevie'nin ondan çok büyük derecede haz aldığı aşikar.
gitarı dile getiren adam.

iki günde 3-4 kez dinlemişimdir ama hala dinliyorum ki bu da çok saat ediyor. o'nu tanıtmak için güzel bir yol: http://www.youtube.com/watch?v=nU1Y0BzF_5I
jimi hendrix şarkılarına yaptığı coverlar efsane olan adam.
Günümüz bluesunun kendisine çok şey Borçlu olduğu merhum müzik adamıdır. Yaşayan hali olaraktan dan patlansky izlenilebilir / dinlenebilir.

Ayrıca bu müthiş müzik adamının son zamanlarında fender Firması ile yaptığı anlaşmayla çıkarmış olduğu signature modeli gerçekten mükemmel olmuştur. Elime bakım/onarım için gelmiş 2011 üretimi bir srv signature stratocaster; söz konusu Bakımdan sonra (sap ayarı, tel Değişimi, entonasyon) Bir solak olmama rağmen bütün gün kendine hapsetmiş, tersten tersten çaldırmıştır.
blues tarihinin 1980' lerde boy gösteren en mühim adamlarından biriydi. 12 yaşından itibaren çeşitli kulüplerde çalmaya başladı ve 17’ sinde okulu bırakıp austin’ e yerleşti. zor geçen hayatı, grubu double trouble ile 23 nisan 1982’ de new york’taki özel bir gece münasebetiyle rolling stones ile aynı sahnede bulunma şerefine ulaştıklarında sona erdi. texas flood albümü ile texas blues kavramını insanların kafasına yerleştirmiştir. tamamen kendisine özgü bir tuşe, ezgi ve teknikleri vardır. blues efsanesi mükemmel gitarist...
kullandığı tonu çok kendine özgü olan adam. blues olaylarında ton pek anlaşılmasa da bu adamın olayı dimebag tonu gibi bi şey blues müzik için. ecnebilerin fat diye tabir ettiği bu dalgayı da çok çok yüksek wattlı amfilerden alır bu feyizli abi. srv tonu için drive kullanılmaz onun yerine hayvan gibi ses açılır lambalar kırılır ve manyak, şahane, süper, vaaaaay denecek ton çıkar. jtmler, twin reverbler, 5150ler amfiyse benim ht-5 oyuncak amk.
Kanımca gelmiş geçmiş en iyi blues gitaristidir. Helikopter kazasiyla ölmüştür.
onu övmek hadsizlik gibi geliyor bana. ben kimim ki yani. dinleyip saygı duyuyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=xH0ozkrAGnU
Gelmiş geçmiş en iyi gitaristtir.
Bıluzcu abilerimizden çok kraldır kendileri.
Gitara tecavuz eden adam.
Jimi hendrix’ten 5 kat iyi blues gitaristi olmasına rağmen onun kadar tanınmamış, popüler olmamış muhteşem gitarist.

Tek kelimeyle nefis!
3 Ekim 1954 Dallas-Teksas doğumlu teksas blues'un yaratıcısı. Trajedik olarak çok geç yaşta, 27 Ağustos 1990 (35 yaşında) East Troy, Wisconsin hayatını kaybeden blues müzisyeni yapmış olduğu blues parçalar ile yeni bir akım yaratmıştır. Srv kendisi gibi müzisyen olan abisi Jimmie Vaughan'ın ona hediye ettiği hendrix'e ait olan wah pedalına sahipti. Srv, bugün dinlediğimiz bir çok parçasında hendrix'in orjinal gitar pedalını kullanmıştır.