bugün

#1727873 numaralı entrysiyle insan olduğunu belli etmiş yazar. o başlığa " ellerine sağlık, çok iyi yapmışlar. " yazan faşist yazarlardan farklı olduğunu belli etmiştir. bu sözlükte mantıklı düşünebilen yazarların da olabildiğini belli etmiştir.
ne o kanınıza dokundu değil mi birilerinin olması gerekeni söylemesi? hadi bunu da kötüleyinde, orada o iki kişiyi sırf ahmet kaya tişörtü giydiler diye linç eden faşistlerden bir farkınız kalmasın. kötüleyin de sizinde beyninizin düşünme, anlama, anlamlandırma, doğruyu yanlışı ayırt etme yeteneğini çoktan kaybettiğini kanıtlayın iyice. kötüleyinde içinizdeki faşist daha fazla ortaya çıksın.
ırkçıkığı bir millete, bir halka mal edip ırkçı olmuş yazar.
söylediklerinde haklı, üslubunda haksızdır. üslubunda orjinal, söylediklerinde sıradandır.
#1727873 numaralı entryisi yok olan yazar.
$u ânda uludağ sözlük'te yazan tek yazardır.
edit ahlâkı: benn dönmü$. 2 oldu yazar sayısı.
(#1349233) iş bu entrysi ile, bazı beyin kıvrımı az olan zatlara eleştirinin hasını yapmış olan kişidir... her insan milleti ile milli benliği ile gurur duyar ancak, steve'in eleştirdiği kadar da abartıyoruz hani... türkiye'nin dünya standartlarında ordusundan başka gurur duyacağı pek bir şey de yoktur... aslında vardır da, onlar da haklı olarak başka ülkelere iltica etmiş, dünyanın en muhteşem projelerinde yer alan kişilerdir... ama biz de onlardan "türk asıllı fizikçi bilmem kim" diye bahsederiz ancak... ondan bile pay çıkarmaya çalışırız halbuki, bu kişiye türkiye'den hiçbir üniversite istediği çalışma şartlarını verememiştir...
yazar filan değildir. yaşadığı toplumun değerleri ile inceden dalga geçen entryler girerek popilist olmuştur. 1000 tane bilgi içerikli entry girersin kimse tanımaz, 10 tane genel insan davranışlarını eleştiren entry girersin herkes seni tanır. bu da bu tür biridir. bir tane doğru dürüst entrysine rastlamadım ama hakkını vermek gerek eğlenceli birisine benziyor.
bir de kendisi ermeni asıllıymış. o yüzden türkleri aşağılıyormuş sanırım.
ilgimi çekmeyen yazar. galiba pop-kültüre kıl oluyorum. *
(bkz: ilgi gösterildikçe arşa ulaşmak)
"hepimiz steve'yiz hepimiz ermeniyiz" bakınızı niye hala gelmedi lan..
şaşırtmayın beni bu kadar..

tanım: hanım hanımcık yazar. badem içi.
celebrity olma yolunda ilerletilen yazar.
cinsiyet değiştirmiş yazar. lan erkek değilmiydi bu kadın bir zamanlar. *
ermeni asıllı, sırp kökenli, kürtçe bilen, kızılderili gelenekleriyle büyümüş, aşşalık bir zencidir.*
hakkında bu kadar entry girilince kadın olduğunu sandığım yazardır.. *

harbiden öyleymiş lan.. ** *
söyledikleri ile üslubu arasında çelişki gördüğüm popüler yazınsal kişilik. çelişki ise şurada:

stevemcqueen aslında çok klasik şeyler söylüyor. söylediği şeyler bildiğimiz solculuktan ibaret. (tabi chp tarzı solculuk değil, ulusalcı solculuk değil bu. yani en demode solculuk tipi değil. ama gene de klasik bir solculuk.) klasik bir solculuğun savunuculuğunu yapıyor stevemcqueen. sözlük dünyasının artık aştığı, geride bıraktığı bir siyasi pozisyon bu.

ama stevemcqueen'in söylediği şeylerin klasikliğine ve sıradanlığına rağmen, üslubu son derece provokatif ve iddialı. etkili bir yazma stili var. küfürü de duygusallığı da öfkeyi de hep doğru dozda ve doğru yerde kullanıyor.

sözlükteki genç kitle de, stevemcqueen'i söyledikleri için değil üslubu için seviyor. çünkü stevemcqueen'in düşünsel yönü genç kitleyi etkileyebilecek kadar provokatif ve modern değil. ama üslubu provokatif ve modern.

stevemcqueen'e kazandıran şeyin üslup olmasına rağmen, ona kaybettiren şey de üslup. üslubu yüzünden entryleri siliniyor, düşmanları türüyor, ciddiye almayanları türüyor.

garip bir durum işte.
steve mcqueen, artistin tekidir.

steve bir erkek ismidir.
mc yabancıların genelde soyisimlerine aldıkları ön ektir. ( örn. dick mcdonald )
queen, ingilizce'de kraliçe anlamına gelmektedir. satrançta vezir'e karşılık gelmektedir. argoda ise daha farklı bir anlam içermektedir.
hakkında bu kadar entry girilince öldü sanıp 'dertlerini bizimle paylaşsaydın' falan yazarak zırvalayacaktım da ölmemiş. iyiki de ölmemiş. her sözlüğe lazım böylesi güzel yazılar yazan bir yazar.
steve bir erkek ismi
mc solistlerin kullandıgı bir nam * (örn. ( mc. mic check *)
queen ibranice kuyan * okunur.

bunları birleştirdiğimiz de yine bir şey değişmiyor.

bu adam kendinden bahsettirmeyi seviyor ve kendinden bahsettiren insanlar çoğalıyor. bunu yapabilen ender insanlardan oldugu için tebrik edilmesi lazım, geri planda kıçıyla gülüyor.
soylemek isteyipte yaziya tam dokemedigimiz seyleri cok guzel anlatan insan.
ırz düşmanıdır. * * *
(bkz: yazıyorlar efenim durduramıyoruz)

ister seversin ister nefret edersin ama onu gormezlikten gelemezsinizdir.
bu saat olmuş hala yok kişisi. * * * *
(#1747931)
tedavi edilmesi gereken, ota boka kufreden yazar. bir tane kufursuz entrysini goren haber versin.
benzer bir versiyonu için: (bkz: deep)

(bkz: kufretme hastası insanlar)

(bkz: susma sustukca sıra sana gelecek)
yeni keşfettiğim, peder zickler, zenci, ve bruker karışımı bir kişilik. ancak o kadar kufretmesine rağmen, entrylerindeki ozunde ıyı ınsan kıvamını bellı edıyor. bazen cok tatlı oluyor. kız olsam bı dusunurdum.

ancak kesinlikle bir deep agresifliği yok bunda. varsa da yumusama potansıyelı var.

hos ben de kufur edıyorum ama burada degıl pek.

(bkz: haber sozluk)