bugün

16 yaşında galatasaraya gelmiş, kingston'ı beğenen galatasaray appiah'ı beğenmemiş; ordan sırasıyla udinese , parma , juventus ve fenerbahçeye gitmiştir.
fiziki olarak çok güçlü ama teknik yönden zayıf ön libero.çok koşması ve takım oyununu sevmesi faydalı bir futbolcu yapmıştır kendisini.ortasahanın tüm defansif yükünü sırtlar aurelio ile birlikte.
26 şubat 2006 da beşiktaşla oynanan maçta ne kadar iyibir futbolcu olduğunu birkez daha kanıtlayan türkiye'nin en iyi yabancı liberosu
galatasaray beğenmeyince (bknz.frank ribery) ağlayarak türkiye'den ayrılan ama dönüşü muhteşem olan(8 million euro)gana milli takımı oyuncusu.Vieria yı appiah ın yerinde oynatan juventus pişman olmuş mudur bilinmez ama Fenerbahçe verdiği her kuruşu helal etmiştir.Sergen bunun hakkından gelecek tek oyuncudur.bkz:3 mayıs 2006 fenerbahçe Beşiktaş maçı
appiah bugün fenerbahçe için bir nimettir. normalde savunması oldukça güçlü olup 90 dakika koşup mücadele ederek bu kadar iyi top kullanan oyuncular dünyada pek fazla değilken bunlardan biride turkcell super ligde oynayınca ve fenerbahçe de olunca gerçekten fenerbahçeliler adına önemli bir durum ortaya çıkıyor. tabi bir de isabetli ve sert vuruşlarıyla her an skoru değiştirebilme yeteneği de var...
kendisine hayranlık duyduğum fakat fener forması altında oynadığı için çok küfür ettiğim siyah futbolcu.
fenerbahçe' nin en kaliteli futbolcusu. dünya kupasında mükemmel maçlar çıkartırsa fenerbahçe' den ayrılması muhtemel futbolcu.
galatasaray beğenmediği için değil yabancı sınırlaması yüzünden yollamak zorunda kalmıştır ayrıca da o kadar abartmamak lazım iyi ama çok iyi değil *
çalışkan bir futbolcudur.
çalışkanlığı ve becerisiyle türkiye 'nin değişik taraftar grupları tarafından ayakta alkışlanan futbolcu..
dünya kupasında 22 haziran 2006 gana abd macinda bir gol atmış ve maçın adamı seçilmiştir

http://us.news1.yimg.com/...i/20060622/i/68225191.jpg
galatasaray'ın yılların tecrübesi scout (gözlemci)ları tarafından beğenilmeyen!
sonra da onur savaşı verip tekrar sarı kırmızılıların karşısına çıkıp..
"burdayım" diyen, başa bela onur savaşçısı..
bitmez tükenmez bir enerjiye sahiptir kendileri..

yalnız her golü attıktan sonra sağ kulağına elini yavaştan döndürürcesine
yatığı bir haraket vardır ki anlamak mümkün değildir.

bir şehir efsanesine göre Juventus'taki arkadaşlarına "akın beni duyuyor musunuz?" diyormuş. yalnız o duyuyor musunuz ifadesi ne zamandan beri
"bakın ben kulağıma büyükçe bir vida sokuyorum, görüyor musunuz?"
şekli ile anlatılşmaktadır ben bilemedim acep!
koç o koç
gol attığı maçların birkaçı dışında hepsini takımının farklı kazandığı futbolcudur. keçi sakalı dışında böyle de bir özelliği vardır.
futbolda yüreğini ortaya koymak derler ya işte bu olsa gerek
kalitesini tartışmalardan uzak tutabilen her daim üstün performansla mücadele edebilen takdire şayan futbolcu insanı.

edit: ayrıca kalacaksa kalsın, kalmayacaksa gitsin futbolcusu.
(bkz: kalk appiah kalk allahın dediği olur)
5 agustos 2006 fenerbahce erciyes macinda kırmızı kart gören futbolcu.
türkiye liginin su an tartışmasız en iyi yabancısıdır
şu anda türkiye'de oynayan en faydalı ve mücadeleci yabancı oyuncu. Zencilerin çoğunluğu gibi sempatik bir kişiliktir. bir de zenciden de zenci bir arkadaş. Sanki ayakkabı boyası ile boyanmış gibi.
(bkz: kas yumağı)
3 maç ceza fazla olan ama emre nin dediklerine gore 5 maç ceza alsa bile hak etmiş oyuncu.tabi bir de appiah ın dedikleri var.o zaman emre ceza almalıydı.
fenerbahçe nin tarihinde görüp görebileceği en kaliteli yabancıdır, hatta fanatik bir galatasaraylı olarak söyleyebilirim ki şu an da türkiye de ki en kaliteli yabancı futbolcudur. çok kaliteli topçulara sahibiz ligimiz****** ancak bir takımın yükünü bu kadar kaldıracak başka bir yabancı görmedim hagi den beri.
yüreğini ortaya koyarak oynayan futbolcudur.fenerbahçe'de hala durması onun profeyonel bir oyuncu olduğunun en güzel kanıtıdır.
bu kadar kalpten,bu kadar hırslı,bu kadar yenilgiyi hazmedemeyen bir adam görmedim.
güncel Önemli Başlıklar