bugün

birçok kişi için vazgeçilemiyecek kadar güzel olan premium lager biradır. belçika anavatanıdır ve güzel bir aroması vardır. içilesidir.
bira'nın lezzetli olabileceğinin kanıtıdır. bildiğim kadarıyla türkiye de bulunmamaktadır.
(bkz: olsa da içsek)
Belçika birası.Yurt dısında ıcılebılecek tadı agır olmayan ama kafa yapma konusunda fena olmayan bira .Yalnız ilk gidildiğinde telafuzu zor oluyor, herkes farklı birsey soyluyor, dogrusu hıc ogrenılmıyor.
ingiltere'de henüz anlayamadığım şekilde "kadın döven erkeklerin içeceği" olarak anılan bira. içince acayip bakışlar insanın üstüne çevriliyor.

lezzet olarak tek geçerim, o ayrı...
ingilterede oldukca populer bir biradir. gerek barlarda gerek marketlerde, off licence larda manyak satar.
ingiltere'de en çok tüketilen lager'dir. alkol seviyesi ortalama bir lager'den çok az daha yüksektir, amma velakin tadı daha hafiftir. düpedüz lager olduğu için haliyle tadı efes pilsen'e benzer tabii ki ama aroması daha kavruktur. ingiltere'de bir pub'a girip tap'ten bira isterseniz seçenek belirtmediğiniz sürece genelde stella yollar barmen abi. wifebeater derler genelde. belçikalı'dır kendisi.
(bkz: keyif birası)
içindeki bir kimyasal nedeniyle insanı kızdırdığı rivayet edilir,bu nedenle"wife beater" şeklinde de anılan biradır.

(bkz: stella artois wife beater community)
en favori ve lezzeti beni kışkırtan biramdır. sanırım farklı mayalanması nedeniyle maya kokusu vermeyen ve bira içmeyen kitleyi bile kendine aşık edebilen biradır.
içimi çok kolay, lezzetli biradır.

50'lik kutu versiyonunun macaristan'daki market fiyatı an itibariyle 1.4 liradır.
ingilterede diğer biralara nazaran çok daha fazla satış kapasitesi olan biradır. foster 1 holsten yarım budweiser 1 1664 1 koli ancak satarken stella 15 koli satarsınız. peynir ekmek gibi giden birada denebilir. bütün dükkanlarda 6 stella 5 pound yazardı. belçika birasıdır.
balkanlarda yoğun olarak tüketilen bir tür bira markasıdır. leş gibi kokar, kokusuyla sarhoş eder ama gene de içilir yoklukta.
Belçika birası olup, Leuven kentinde üretilmektedir. Oldukça rahat ve güzel bi içimi vardır. 24lü kasasını 10 euro gibi komik bi rakama aldım.
Piyasada stella olarak geçen, efesi aratmayan bira;nam-ı diğer lager. Alkol oranı 5.0%vol. diye geçer, türkiye de piyasa yapmayı becerememiş olması şaşırtıcıdır.
sik gibi bir biradır. tuborg'un olduğu yerde yüzüne bakılmaz. tabi ki tr'deysem ilk tercihim bomonti. hem yerli hem tuborgdan geri kalır yanı yok.
ingilterede (bkz: wife beater) diye adlandirilan bira. ilk duydugumda sasirmistim ama turkiyede kopek oldurene sasmiyorken burda kari dovdurene nasil sasirdigima sasirdim. Sasirmaception.