bugün

"ben mi starbucksa girdim starbucks mı bana girdi" dedirten kahveci.
son yılların en büyük franchising olayı.
(bkz: antalya) da olmamasına şaşırdığım mekan.
şeker dozunu iyi ayarlayamayan mekan.
kahve servis edilen bardaklara adinizi yazan tek kahveci.bursa da iki tane subesi bulunmaktadir.* *
neden bu kadar insanların tepkili olduğunu anlayamadığım kahveci. aslında objektif bakarsanız filtre kahve (günün kahvesi), orta boy 3,5YTLdir. ki bu da normal bir kahveciden daha ucuzdur.
(bkz: canan kelel)
(bkz: agzi acliktan kokarken starbucks ta kahve icmek)
aslen kuveytli olan ama global arenada yaptığı yatırımlarla boy gösteren ve küresel ekonominin baş aktörlerinden biri olan (bkz: shaya)grubuna ait bir kahve kafe zincirinin adıdır.
zafer plazanin girişinde her zaman dolu olan mekan..
ic mekani gayet guzel dizayn edilmis, rahat ve insanlarin dip dibe oturmadigi kahve satan i$letme.

bu arada starbucks, yildiz parasi manasina geldigi icin bu kahveler pahali olabilr biraz. * *
(bkz: starbuck)
toplumsal fayda adı altında yurtdışı mekanlarında kalan kahve telvelerini masa ayaklarına bırakıp gelen müşterinin onu alıp evinde bitkilerinde kullanabilirliğini sağlayan bir işletme tarzı benimsediklerini en son okumuş olduğum marka.
amerikada köşe başı dandik kahve içme mekanı. nasıl olduysa buralarda pahalı mekanlar haline geldi. kahveyi de kağıt bardak da veriyorlar bi de. şaka gibi..
bahçeli yedinci cadde şubesini yeni açan cafe zinciri.
(bkz: beyaz çikolatalı mocha)
usa'da türkiye'deki kadar popüler kültürün parçası olmayan. insanların sabah işe giderken veya kahvaltı yapmak için ugrayıp kahvesini alıp gittikleri kahveci. türkiye'deki tikky imajına karşılık amerikada(nasıl malboro'nun imajı kovboysa) yol üstü genellikle seyahet eden kamyoncu gibi yalnız erkeklerin ugradıgı bir mekan. buna inanması güç ama sanırım bir tek benim ülkemde bu kadar popüler bir kahveci bu starbucks. yani sakın ola eger yolunuz amerika'ya düşerse çok tikky bir mekana gidermiş gibi gitmeyin insanın morali bozuluyor.
Turkiye'de piyasa mekan iken abd kitasinda ders calisma mekani olarak kullanilan ve uretim surecindeki otomasyondan dolayi hep ayni tadi aldiginiz markadir.
insanların kahve içmek yerine daha çok kendilerini sergilemek amacıyla gittikleri kahveci... bir nevi toplumsal podyum.

(bkz: et pazarı)
bütün şubelerini türkiyede shaya kahve sanayiinin açtığı kahveciler zinciri. başka kimseye bayilik vermiyorlar, para tek elden geliyor. uyanık adamlar vesselam.
dunya'nin en buyuk franchise zincirlerinden biridir. kendi radyolari ve muzik sirketleri vardir.
1.dünya ülkelerinin kahve ihtiyacının artması ve bunu karşılamak için brezilya gibi 3. dünya ülkelerine daha fazla kahve üretimi konusunda baskı yapması ile bu ülkelerin yağmur ormanlarını yok edip kahve üretiminde kullanmalarına destek olan markadır buyüzden birçok çevreci tarafından protesto edilmektedir.
umumi hela niyetine kullandığım mekan.

yarım fincan kahveyi* 3 ytl'ye satıyor lavuklar. fincan da bildiğimiz türk kahvesi fincanı. biz keriz miyiz?
bildigimiz basit kahve cekirdegi sayesinde parayi goturmus sirket. adamlarda ne kafa var anasini satim.
abd'deki fiyatlari nominal olarak turkiye ile hemen hemen ayni ancak reelde alim gucu ve gayri safi milli hasila farki goz onune alininca turkiye'de pahali geliyor.

(bkz: starbox)
insanLarı kategorize edip,tiki kaynadığı iddia ediLen mekan.HaLbuki yok böyLe bir şey.Herçeşit insanı görebiLmeniz mümkün.Kalite oLarak biraz yüksek o ayrı.Orta yaşLı amerikaLı amcadan tutun,91-92 jenerasyonuna biLe rastLayabiLiyorsunuz.Ama kaLite aynı.Dünyanın en güzeL kahvesi.***
(bkz: bebek starbucks)