bugün

bir adidas ayakkabı modeli.

görsel
stan smith 2 lea* ile beni kendisine aşık etmiş adidas modelidir.her adidas gibi bu da eskidikçe güzelleşir.
american dad adlı dünyanın belki de en güzel animasyon komedi dizisinin baş karakteri. kendisi bir cia ajanı olmakla birlikte, kendisi hakkında dedikodu yapıyorlar diye tüm mahallesini tahliye ettirecek kadar psikopat, artistik patinajda şampiyon olacak kadar yetenekli, bir uzaylıyı* ailesine kabul edecek kadar sevecen bir insandır.
üst kısımları siyah, taban kısmı beyaz olan modeli ciddi anlamda müthiş olan adidas ayakkabısı. adını eski bir tenisçiden almış. suyu geçirmiyor, başlarda sıkı geliyor, ayak rahatsız oluyor ama kalıbına oturunca rahatsız etmiyor. uzun süre ayakta duranlar için kesinlikle tavsiye edebilirim.
wimbledon ve us open'ı birer kere kazanmış, zamanında dünyanın bir numaralı tenisçisi olmuş amerikalı tenisçi. ayakkabı modeli kendisinden daha ünlüdür. 1972'den beri yapıyor adidas bu efsane ayakkabıları. satışlarından 65 milyon dolar civarı para kazanmışlar.
mağazaca yarılmamıza sebep olmuş ayakkabı modelidir. genelde sabah temizlik yaptıktan sonra depoda kahvaltı yaparız sırayla. Ethem diye bir arkadaş vardı simit karper yapmıştık onunla kahvaltıda nasıl olduysa ayakkabı kutusunun içerisine girmiş simit sonra olacakları tahmin edin...

"müşteri stan smith ayakkabı modelini beğenmiştir ve depodan gidip ayakkabının numarası alınır. müşteriye vermek üzere kapağını açarken ayakkabı kutusunun içerisinde bir parça simit ve susam parçacıkları görülür . *
(bkz: yaran olaylar)
Nefret ettiğim model, Bursa'da siyah deri, beyaz tabanın ilk çıktığı yıllardı. O zamanlar korayda yok samba, yok rom bulunmuyordu malesef. Aldık, beğenip hemde. 1-2 ay sonra ucundan patladı. kalite sistemi belli olan koray da o zamanlar değiştirmemişt. ben de küçüktüm tabi, şimdi olsa aazlarına zçarım o ayrı.

stan smith te hattı zatında muhterem bir tenisçidir efendim.
Superstar la gidip geldiğim, daha zarif olduğu için aldığım model. 30-40 yıldır kasa değiştirmedi efem.
aşağı yukarı 600 tl olan ayakkabı. pahalı mı? yok lan, topu topu 100 dolar. sen kendi paranın kurunu kurcala.