bugün

entry'ler (49)

arda messi den daha iyi

''arda! bu adam neyin nesi?''

oldu mu? olmadı.

8 ocak 2010

bugün olmaktan çıkmak üzere olan gündür.

(!)

bir ateiste sorulacak en iyi soru

''ne iş?''

ajdar ı kaçırıp tecavüz etmek

''alırım senden sonra tüm yetkimi'' tepkisiyle karşılaşabileceğiniz eylem.

izlenmese de bir şey kaybedilmeyecek filmler

(bkz: public enemies)

tıkla ilişkiye gir

(bkz: iliskiye girmek icin tiklayin)

tam bir başlık entry ve nick uyumu. eheh.

kerane kapısında itekleşen azgın kalabalık

muhtemelen keranedeki yılbaşı indiriminden faydalanmak isteyen kalabalıktır.

mp3 player bulamıyorlarsa ipod dinlesinler

fransız kraliçesi marie antoinette'in fransız ihtilali sırasında dönemin isyankar müzikseverlerine ithafen söylediği ünlü sözdür. zamanla aşınıp değişikliğe uğramıştır. günümüzde ''ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler'' olarak bilinmektedir.

sinemada yiyişen sevgililer

gençliğinin baharındaki sevgililerdir. yiyişirkenki halleriyle dondurulup, halka açık müzelerde sergilenmelidirler.

seneye görüşürüz diyeni pompalı tüfekle vurmak

''seneye görüşürüz'' lafı hafifletici sebep sayılacak ve zanlı kişi büyük ihtimalle birkaç yıla kalmadan hapisten çıkacaktır.

iliskiye girmek icin tiklayin

yakın zamanda uludağ sözlük'e katıldığı için mutlu olan yazardır. uludağ'ı sevmiştir, ona yaraşan entryler girmeye çalışmıştır.

seri eksi oy veren ibneyi tanıyanlar anlatıyor

(karartılmış yüz görüntüsü)

bir gün evime çağırdım. internete girip eksi oy vermesini bekledim. sonra dayanamadım, vurdum pıçağı, vurdum pıçağı. ibnenin tekiydi, pişman değilim.

elektrikli testereyle sünnet olmak

pilava katılması beklenen herhangi bir çük parçası bırakmayacak eylemdir.

kuzenle sevişmek

behlül'ün her aşk-ı memnu bölümünde adım adım yaklaştığı eylemdir.

tornavidayı kürdan niyetine kullanmak

havluyu tuvalet kağıdı niyetine kullanan adamın yapacağı iştir.

hail and kill

manowar'dan gaz bombası bir parça daha. tempolu koşarken eşlik etmesi coşturur.

ajdar ın sözlükte açacağı ilk başlığı

eğer zaten açılmamış olsaydı,

(bkz: ajdar)

bisküviyi çaya bandırırken yaşananlar

şu gibi sorular insanın kafasında uçuşmaya başlar:

1- bisküviyi ne zaman çekmeliyim? ne daha sert olacak kadar erken, ne de kırılıp düşecek kadar geç, ama ne zaman?

2- bisküviyi gereğinden fazla tuttuğum takdirde ağzımla yakalamak üzere acele etmeli miyim, yoksa rahat davranıp içine düşmesine izin mi vermeliyim?

3- bisküvim çayın içerisine düşerse çayım ne olur? rengi bulanır mı, tadı bozulur mu?

4- çayın içine düşen bisküviyi çıkarmaya çalışmalı mıyım? çalışırsam çevremdekiler ne düşünür?

sadece bir saniye gibi kısa bir süre içerisinde insanın beynine bu kadar düşünce nüfuz etmesi pek bir ilginç olsa da, asla hayatı boyunca çaya bandırdığı bir bisküviyi çaya düşürmemiş biri kadar ilginç değildir. *

kendisinden daha güzel kız görmüş kız bakışı

sabittir. gözlerini ayırmayı reddeder.

inceleyicidir. kıyafetlere bakar, vücuda bakar, ama en önemlisi de, ayakkabılara bakar.

eleştireldir. kusurları bulup odaklanır, beynine kendini rahatlatacak ayrıntıları gösterir.

ve son olarak, incelenmeye değerdir. o bakışlardaki duyguları algılamaya çalışarak epey eğlenebilirsiniz.

bi biskrem vermekle istenebilecek şeyler

- bi biskrem verir misin?
+ olmaz.
- bi biskrem versem?
+ mantıklı!