1. 1.
  henüz mesleğinin başında olan, kendini geliştirmek isteyen hemşiredir.

  nedense kariyer sitelerinde en çok aranan stajyer grubundadır.
  ... system error
 2. 2.
  üstüne gitmemek lazım. iğne yapamayabilir, damar bulamayabilir. öfkelenip kızcağızı üzmek yerine alttan almak lazım. ilaç uygulama yöntemlerini anasının karnında öğrenecek değil ya. deneye deneye öğrenecek tabi. bunu kabullenip o şekilde yaklaşmak lazım stajyer hemşirelere.
  3 -2 ... ozgetemma
 3. 3.
  ürkek güvercindir. iğne yapmayı bilmeyenine denk geldim ben yaptım iğneyi... Ona. Baficiyim ben.
  -5 ... pokeryanist
 4. 4.
  strese girip yeteneklerinin çok azını sergilerler. kan basıncını ölçerken atımları duyamazlar. fellik fellik mavi branül ararlar (sarı ile deneyenleri de vardır). hasta monitörü kullanmayı çok geç öğrenirler. işler yolunda gitmediğinde hastaların hakaratlerine maruz kalırlar. mümkün oldukça tek başlarına bırakılmamalıdırlar. uygulama esnasında bi terslik olduğunda yardım edilip doğrusu gösterilmelidir.
  bu arkadaşlar aşırı duygusal olmakla birlikte nöbet manyağı olduklarından dengesiz bir ruh hali sergilerler. aynı zamanda gençliklerinin verdiği enerjiyle neşe kaynağıdırlar.
  ... izmirli ispanyol
 5. 5.
  sevilen insanın mensup olduğu meslek grubudur.
  ... lanebu
 6. 6.
  Çalışan personele nazaran hastaların daha çok görmek istediği hemşirelerdir. Güler yüzlü olurlar ve aynı zamanda hevesli olurlar. Hasta onları çağırdığında ' tamam teyzecim geliyorum hemen' diyip giderler ıh mıh etmezler.
  1 -1 ... bledbluy
 7. 7.
  hemşireler tarafından hunharca ezilen, hastaların hor gördüğü, temizlik personelinin dahi iş buyurduğu kısaca ortalık malı olan geleceğin varisli psikopat hemşiresidir.

  ey yaşlı teyze! henüz gençliğinin baharında olan 18 yaşındaki bana "hıı sen mi yapcan iğneyi?" diyorsun da, yarın resmen hemşire olduğumda "hemşire hanım" diyerekten arkamdan yardıracağını hiç hesaba katmıyorsun değil mi?

  peki ya sen götü kalkık "devletin hemşiresi", seninle aynı şartlarda çalışıyor olsak bana öyle tepeden bakamazdın değil mi?

  sana hiçbir şey demiyorum temizlik personeli. sen kendi işini yap yeter.
  4 -2 ... yalnizbirkedi
 8. 8.
  yaka kartımda yazan ünvandır. acil tıp teknisyenlerine tepki olarak sadece acil de çalışmayıp hastanenin rotasyonunda her bölümde çalışan, öğrenmeye açık olan stajyerin 2 yıl staj süresince hemşire kıvamına gelip beyazları giydiği tiptir.
  2 -1 ... realitelistt
 9. 9.
  Kan basıncını genelde hastanın dosyasına göre yazan, damaryolu açmak için damar kollayan, hastanede hasta taşımaya kadar her işi yaptırılan, başlarda öğrenme isteği ile doluyken ilerleyen zamanlarda kaçak için fırsat yakalayan, morga giden , olay çıksın diye bekleyen öğrencidir.
  ... bilemedimsuan
 10. 10.
  kendisinden allah korusun kisisi. bugune kadar 5 ameliyat gecirdim. -6.yi sirf anestezi kafasi icin olabilirim- artik oturup doktorlarla hastaliklarimi tartisiyorum.

  ameliyatimin birinde yine, olmadan once takilan serumlarda sikinti yoktu. uyanik oldugum icin intraketi dogru yere takmasini saglayabiliyorum. stajyerlere taktirirlar hep. neyse, oldum ciktim. kendime geldigimde operasyon alanindan cok kolum agriyor. intraketin yerini degistirmisler ameliyatta. taktiklari yer de benim damarlarimin en ince, en bulunmaz oldugu yer. var bi' bokluk diyorum ama hayirlisi.

  taburcu olacagim, intraketi cikardilar da ortaya cikti. desmis resmen takan velet. doktor da mi yoktu basinda anlamadim ki! o damar derinin 0.4 cm uzerine kadar sertlesip kivrilarak cikti. duzelmesi 6 ay aldi. agrisiyla gezdim durdum.

  sozun ozu, ameliyat olacaksiniz; operasyonu yapan hekimden stajyere dokundurtmamayi rica edin.
  ... soulngelica