omayra'nın uludağ sözlükteki entry ve başlıklarıyla dolduracağı günlük.*

01.07.06 - msn zirvesi düzenlendi.
02.07.06 - salca'ya hem yazılı hem sözlü ayar verildi.
03.07.06 - bir yalan olan "haydin bursa kaynaşalım zirvesi" daha düzenlendi.
04.07.06 - moderatör olmak için gerekli vasıflar araştırıldı.
05.07.06 - 3 adet boş bakınız dolduruldu.
06.07.06 - 5 yazar gammazlandı.
07.07.06 - "nasıl dansöz yazar olunur" uygulaması yapıldı.

30 gun staj denen fakat 31 tane saman kagidi sayfa barindiran ve beni dumura ugratmis kagit balyasi..
staj defteri; hazırlamayanların, hazırlayanları seyrederken cok eğlendiği "staj kanıt topluluğu" dur.unutulmaması gereken bu staj defteri hazırlayan grubun, staj defteri hazırlama mevsiminde sinirli ve agresif olduklarıdır. benim şahsi tavsiyem güvenli bir uzaklıktan izlenmeleri yönündedir.
doldurulurken aşırı cömert ve savurgan olunan ve sağdan soldan alttan üstten azami boşluk bırakılan ve iyice yavşayan bir el yazısıyla doldurulan deftere verilen ad.

bu konuda en alnında öpülesi ve harbi adam (bkz: bu gün hiç bi b k yapmadım)
üç çay iki neskafe içtim. diye yazan stajerdir.

bi diğeri de
(bkz: gölge etme başka ihsan istemem)diyen şefidir.
edelweiss ile yaklaşık bir haftadır evde kamp kurup sadece kola, dia marka soğanlı biftekli cips, pizza, ton balıklı+mısırlı makarna ve sigara yiyerek (evet resmen yiyerek), şu saat itibariyle hala hiç uyumadığımız halde bitiremediğimiz ve bugün içinde teslim etmek zorunda olduğumuz lanet olasıca microsoft word dökümanı. yüce okulumuz ve bölümümüz sadece 40 iş günü boyunca naptığımızla ilgilenmenin dışında şirketin kuruluş tarihini, departmanlarını, departmanlarda çalışanların ne iş yaptığını , ne yiyip ne içtiklerini ve hatta analarının örekelerini de merak edip yazmamızı isteyerek bize belki kan kusturmamıştır ama içtiğimiz sigaralar yüzünden çevreye zarar veren bireyler ve potansiyel akciğer kanseri kurbanları haline getirmiştir.staj defterimizin giriş bölümünde önsöz adı verilen sayfada 2 sayfa dolusu teşekkür etmemizi isteyen okulumuzun stajdan sorumlu devlet bakanına 2 sayfa kime neye teşekkür ediceğimi anlamadığımı belirten mailler yazmama karşın cevap atmayarak bizi ne kadar bi tarafına taktığını göstererek hepimize moralman yardımcı olmuştur.eğer öğlen defteri teslim etmeye okula gittiğimde yerinde olmazsa (saat 2 olunca fırlayıp çıkıyomuş onun bunun evladı) yakıcam tüm okulu, staj defterini de sokucam ağzına burnuna o olucak.
an itibariyle edelweissla (nasıl oldu biz de anlamadık) bitirmiş olduğumuz sanal defterdir.kutlamak için bu gece erkenden yatıp sabaha kadar uyuyacağızdır.
staj defterinin laneti olmasından şüphelenmeme sebebiyet veren,yeditepe üniversitesi çalışanlarının vurdumduymazlığını yeni yine yeniden kafama kakmış ve gözüme sokmuş olan,son olarak da akılsız başın cezasını sabaha kadar bilgisayar başında oturmaktan gözler,parmaklar ve bel,aşırı derecede kahve,kola ve sigara tüketmekten mide ve aynı yola aynı evde baş koyma hatasına düşmekten arkadaş çeker diyerek bitirmek istediğim defterdir.hoşgeldin cadısına selam ederim...
ytu'de staj yaptıktan sonra doldurulması gereken defterdir.**
bazı okullar tarafından zorunlu tutulan ve genellikle 45 iş günü mecburiyeti olan çalişmadir. her ögrenci staj yapacagi yeri kendi belirler. okulun verdigi * a4 kagitlarina staj süresince yaptigi iş yazilarak dosya olusturulur. yapmassan dönemin uzar. *
cehenneme gitmenizi kesinleştiren defter. ulan ben bu kadar yalanı hayatım boyunca bir daha bir arada göremem şerefsizim...
yurtdışında yapılan stajlar hariç türkçe yazılması zorunlu olan defterdir.
staj süresince ne halt ettiğinizi yazmanız gereken defterdir. bölümümüzde* afilli yeşil kaplı defter ve a4 kağıdı olmak üzere iki varyasyonu vardır. yeşilli deftere gün içinde ne yaptını kısaca yazarsın. wordden sıcak sıcak çıkmış a4 kağıtlarına da okulun istediği 30 adet soruya cevap verir, konu hakkında uzun bilgiler aktarır, işletmenin anasını ağlatırsın zira bu bilgileri bulmak kolay değildir.
önceden hazırlanmış bir defter bulmak, senin kadir gecesinde doğduğunun işareti olup aksi durum da sıçtığının resmidir.
baştan aşağı palavralarla dolu defterdir. okul döneminde bir arkadaşımın sahte kaşe yaptırıp bastığı sayfaları bizzat imzalamışlığım vardır.
sene sonu gelince zaten sıcaklardan bunalan bünyeyi daha da sıkan ve kanser etme eşiğine getiren defter. bütün sene stajda boş oturan kişiye 'öyle boş oturmakla olmaz bu işler, iş yap azcık' diyerekten giriveren kağıtlar bütünü.
universite birinci sınıfta kankamla, 4 haftalık stajı 3 gün yapmamızdan dolayı inandırıcılığı artsın diye içine işçilerle cnc freze, torna gibi aletlerin başında resimlerimizi koyduğumuz defter. hala nasıl kabul olduğunu anlamış değiliz.

bir de yıldız teknik universitesi elektrik bölümünden bir arkadaşın staj defterinden bir alıtı.
"dalma erozyon başında duran ahmet bey (ki bundan sonra kendisine ahmet abi olarak hitap edeceğim) ile bugün tanıştık."
(bkz: staj komisyonu)
yumurta kapıya gelincesöz öbeğini hatırlatan bir iştir staj defteri yazmak.sabah 4'te başlayıp hala sürdürdüğüm saat 13.00 itibarıyla hocanın:'kalemlerinizi bırakın eller yukarı'diyerek son vereceği eylem.
formalite defteridir.
çileden çıkmak için birebirdir ve her nedense yaz yaz bitmez.
yapması bir dert, doldurması bir dert...

bayram bayram eve tıktı bu beni. ne güzel gezeceydim.
yaz tatilinin en pis yanı. eğer stajı gerçekten yapsanız da yapmasanız da yaz tatili sonuna doğru doldurmanız gerektiği aklınıza dank eden hödö.
baba nasıl anlatacam ben stajda beleş wireless vardı paso sözlüğe entry girdim diye düşündüren durum.
bitirmesi ayrı bir zevk bunu. hele gerçekten yaptığınız stajdan aklınıza gelenleri böyle uzun uzun anlatıp bilgiç abi modunda harf büyütmeden, göz yanıltmaya çalışmadan yazdıysanız... açıyorsunuz biranızı, çerezinizi, tarhananızı; yakıyorsunuz sigaranızı... oh. karı oynatıyorsunuz.

yok yok. dizi izleriz biz. haber izleriz.
sol frame'e hep geceleri gelmesinin anlamını çözemediğim defterdir.
aylarca ertelenir o defteri yazmak. hele bir de stajınız boyunca çok fazla birşey yapmadıysanız, ve özellikle belirtiyorum, az da olsa yaptığınız işlerle ilgili birkaç notunuz yoksa, sıkıntı yaratır o defteri yazmak. teslimin bir hafta sonra olduğunu öğrendiğinizde sıkıntıya düşersiniz, ne yapsak da o defteri yazsak, toparlasak, imzalatsak diye kara kara düşünürsünüz. ve sonuçta geceleri gündüzlere bağlayarak, dersleri asıp evde defter yazmak zorunda kalırsınız. tabiki defteri sağ salim teslim ettikten sonra birkaç gün uyursunuz ve hafiflemiş olarak kalkarsınız.
stajın da, onun defterini bulanın da .mına koyyim.. bir yaz tatilini boşuna yedik lan, ne kaldı elimizde peki? hiçbir şey tabii.. ne s.kindirik bi işmiş lan bu.. şimdi aklıma geldi, o zaman küfür edememiştim..

zoraki tanım; baştan sona yalan dolan defteridir.. bütün gün fotokopi çek, sonra git efendim şu gümrüğe şu beyannameyi verdik, şu antrepodan şu malı çektik vs. vs. vs. yaz.. yalanını s.kiim senin..