1. 1.
  spetsiyalnogo naznacheniya cümleciğinin kısaltılmışıdır. sadece özel birlikleri değil özel amaçlı herhangi bir şeyi de tarif etmekte kullanılır.
  1 ... justaddwater
 2. 2.
  (bkz: sambo)
  ... ditty
 3. 3.
  rus özel birliklerini anlatır. bizdeki bordo berelilerdir.

  ilginç işler yapabilirler.

  http://burrowowl.net/shim...et%20photo%20spetsnaz.jpg
  ... beitar jerusalem
 4. 4.
  Rus özel kuvvetleri,psikopatlık konusunda dünyanın bir numaralı askerleridir,aslında psikopat olmaları bir problem değil ,Rusya'nun terörle mücadele politikası göz önüne alınırsa taviz vermezler,bunu beslan okul baskınında da gördük,rehine eyleminde rpg kullandılar rehineler öldü ama tüm çeçenler de temizlendi,opera baskınında da rehineler öldü ama tüm çeçenler öldürüldü ve kayıp verilmedi,bul ve yok et konusunda iyi bir özel kuvvetler birimidir,ama istihbarat,rehine kurtarma vb açılardan Türk bordo bereliler ve israil Sayeret Matkal biriminden gerideler.
  ... bir cipsten cikan 2 taso
 5. 5.
  rus ozel timlerine verilen genel addir. spetsiyalnogo naznacheniya zaten "ozel birlik" anlamina gelmektedir. sanildiginin aksine manyak bir topluluktur, spetsnaz'in yetistirdigi adamlar toplu igneyle adam oldurup sapanla ucak dusurebilecek kadar yeteneklidirler. kgb'den pek farkli degillerdir.
  2 -5 ... der meister
 6. 6.
  KGB yle alakaları yoktur.KGB genel anlamda bir istihbarat teşkilatıyken spetsnaz harekatlarda kullanılan operasyonel bir birliktir.
  2 ... bir cipsten cikan 2 taso
 7. 7.
  1980'lerde afganistan'da, 1990'larda da cecenistan'da cok agir darbeler yeyip, karizmayi biraz cizdirseler de dunya'nin en iyi ozel birlikleri arasindadirlar.
  1 -1 ... californian
 8. 8.
  eli kanlı katillerdir . bu yüzden iyilerdir . gerektiğinde kendi insanlarını bile tereddüt etmeden vurabilirler . son derece disiplinlilerdir fakat bu disiplinleri grozny'de babayı almıştır .
  2 -1 ... ucan yeopchagi
 9. 9.
  olasılıksız isimli kitapta bir zamanlar ajan navayla* ilişkisi olduğu gerekçesiyle adı geçen rus örgütü.
  2 ... unavailable
 10. 10.
  Sempati uyandıran bir kelime olmakla beraber üzerinde düşünülmesi gereken misyon ve vizyonlara sahip kurum,kuruluştur.
  -1 ... daha onceden secilmemis ad