bugün

city interactive adlı yılmaz tükenmez bir firmanın güzel görünümlü bir oyunu.
(bkz: city interactive)
(senaryoyla ilgili yorum yok, sadece fikir etkileyebilecek hedeler olduğundan hacı)
--spoiler--
büyük beklentilerle oynadığım, ama gayet keyifli de olsa bitimine doğru can sıkıcı olmaya başlamış oyundur. oyunu hard da oynamadığın zaman zaten bir anlamı kalmıyor çünkü easy ve medium da rüzgardan yerçekiminden vs. etkilenip yön değiştiren merminin nereye vuracağı küçük kırmızı bi nokta ile gösteriliyor. bu da bütün starlığı ortadan kaldırıyor. ama hard da da görüldüğün anda gebermen iki saniye falan alıyor, bu da özellikle assault takımı olduğun bölümlerde son derece zorlayıcı oluyor.
ayrıca yapay zekanın iq sunun çift hanelere çıkmaması da cabası.
bu yüzden her ne kadar görülmediğin bir yerden mermileri bam güm sallamak çok zevkli olsa da; ayrıca headshot falan aldığında atış kamerası sana görsel bir ziyafet çekse de; oyun vasat bir oyun olmaktan öte gidemeyecektir.
--spoiler--
mükemmel bir oyun. eğer headshot hastasıysanız kesinlikle oynamanız gereken oyundur.
7 sene önce çıksa başarıyı yakalayabilecek oyun.
benim gibi dürbünlü tüfeklere hasta olanların kaçırmaması gereken oyun. snake bölümünü geçmek zor oldu biraz. dürbünden bakarken shift'e basıldığında düşmanlar ve her şey kısa süreli donuyor. böylece zaman kazanıyor ve istediğiniz atışı yapabiliyorsunuz.
level ve oyungezer dergilerinde vasat (6) nitelendirilen oyun.

kişisel not: sırf bu yüzden oyunu almadım ama bir sniper delisi olarak yukarıda yazılanları okuyunca ne yalan söyliyeyim, bayağı pişman oldum.
tırt oyundur.
bu oyuna mükemmel diyenler muhtemelen playstation 1'i yeni bırakıp pc almıştır yoksa böyle saçma bir yorum yapılamaz. oyun 2004-2005 civarında çıkan oyunların kalitesinde bir görselliğe sahip. oyundaki baş karakter bile detaylı şekilde yapılmamış bir grafikerin 10 dakikada çizdiği bir tipe benziyor.

böylesi bir oyunda olma ihtimali sıfır olan bir hata, tüfeğe şarjörü taktıktan sonra kurma kolunu çekmeden ateş edebiliyorsunuz. evet basbayağı su tabancası misali şarjörü yükleyip ateş ediyorsunuz. yerde duran düşman silahları counter strike görselliğinde. oynanış güzel belki ama görüntü kalitesi 10 üzerinden 1 bile alamaz.

bu tür oyunlarda karakter modelleri nasıl yapılır ansiklopedik bilgisi için;

(bkz: call of duty modern warfare 2)
oyuna ne çok kötü ne de çok iyi diyebilirim.bence orta üstü bir oyun.bazı engelleri geçemeyip insanı deli edebilecek engeller olmasa daha sürükleyici olurdu.6/10
multiplayeri güzeldir efendim.
cuma akşamları evin alt katındaki internet cafede cafenin kapısını kitleyip sabaha kadar oynamanın zevkini hiçbirşeye değişmem.
ilk 1-2 oynayışta keklik gibi avlanılsada ilerleyen bölümlerde 3 duvar arkdasına pusma. değişik yerlerde ölümüne hareketsiz kalma gibi skiller geliştirir.
oyun oynarken
-şu müslüman mı lan (tıkşşşşşşş)
- kim vurdu lan beni?
diyalogları cokca gecer.
call of duty'e değiştiğim oyundur. fakat bu yazılanlardan sonra biraz sıkıcı olacak gibi.
merminin namludan çıkışı ve hedefe gidisini slow şekilde göstermesi beni kendisine bağladı. bir kaç bölüm çok saçma gelsede genel itibariyla senaryosu güzel oyuncuya heyecan veren fps oyunu.
renk körlüğümün askerde nasıl ağzıma sıçacağını gösteren müthiş oyun. gerçekten zorlayıcı, sabır gerektirici bir profesyonel oyunu olmuş. *
ekran kartım nvidia olduğu için oynayamadığım oyun. herşey tamam oyunu açıyorum ses var görüntü yok. *
gerçekten sabır gerektiren oyun. yani allah sabır versin. küfürlerle bitirdim.
multiplayeri harika olan keskin nişancı oyunu bir oyun. internet cafelerde sabahlanıldığı bir vakit oynanılan her oyundan sıkılmış ve bu mucizevi oyunu keşfetmişizdir. kulaklık takılıp oynanmasını tavsiye ediyorum.
+ beyler öyle bir pustum ki kayboldum sanırım
- lan şu otlar hareket ediyor gibi
+ şu müslüman mı lan!?
- ağacın orda, ağacın orda!
+ hangi ağacın amınakoyim?
Kafadan vurunca mükemmel efektler gösteren,
Campaini çok kısa oyun.