bugün

entry'ler (15)

fatih serkan kurtuluş

bugünkü belediye maçında sağ bekte iyi işler çıkaran genç oyuncu. ilk iki gol sağdan geldi. bu adamın tek eksiği fiziki gücü. ali turan gibi bir oyuncudansa bu adam kat kat iyi sağ bekte. en azından sabri gelene kadar. sabri döndüğünde ise kesilmemeli. sabri'yi sağ açık oynatmak daha mantıklı olur. zira pino gibi ne yaptığı hakkında en ufak bir fikrim olmayan adam yerine sabri çölde vaha gibidir. tekrar serkan'a gelirsek, bu genç yaşta saçlarının dökülmesi üzüyor haliyle. sonuç olarak sağ bekte kendisinde ısrar edilmeli.

türkiye de internet sansürü yok

yoktur tabi. o yüzden türkiye'den bahsedilirken youtube'un olmadığı topraklar diye bahsedilir.

sniper ghost warrior

benim gibi dürbünlü tüfeklere hasta olanların kaçırmaması gereken oyun. snake bölümünü geçmek zor oldu biraz. dürbünden bakarken shift'e basıldığında düşmanlar ve her şey kısa süreli donuyor. böylece zaman kazanıyor ve istediğiniz atışı yapabiliyorsunuz.

tarkan

son şarkıları atasözü ve deyimler sözlüğü gibi olan süperstarımız. insan yaratıcı sözler bekliyor hani. bak yıldız tilbe'ye ne demek istediğimi anlayacaksın.

üst kattaki annesine seri bağıran çocuk

ananın diye başlayan küfürleri sonuna kadar hak eden velettir.

galatasaray sözlük

üye olmak istediğim fakat referans istedikleri için üye olamadığım sözlük. üye olan sözlük yazarlarından yardım etmek isteyen olursa sevinirim.

başbakanın iki gündür kayıp olması

(bkz: ben aslında yoğum)

o mesajı 10 kişiye göndermeyen yazar

zinciri bozan yazardır. ve bu zinciri kırmakla iyi etmiştir. bu tür mesajların bir de kandil versiyonları vardır ki bu durum daha da can sıkıcıdır.

komedi dükkanı

ekranların dizi kirliliğinin arasından sıyrılıp gelen ve ekran başına kilitleyen şahane program. hele ki tolga çevik'in romalı dondurmacı hero kılığına girdiği geçen haftaki program. o bölümde yönetmen, hero'ya; elindeki kılıcı bir organı gibi görmesini söylediği ve hero'nun da kılıcı yanındakine verip al organımı bağışladım demesi. tek kelimeyle müthiş.

pamuk prenses sevişelim mi

(bkz: hüseyin kaya)

çin de robot resim çizen polis olmak

afrika'da robot resim çizen polisle aynı kaderi yaşayan polistir. yanlış hatırlamıyorsam onlar da çekik gözlü olmayan insanları birbirine benzetiyor tarzı bir yazı okumuştum. tabi ne derece dogru bir bilgi bilemiyorum. bekleyip göreceğiz.

kelimebul

sürekli yarıda kalan oyundur. harfleri karışık olarak verilen kelimeyi bulmak için çabalarsınız ama son on saniyede kelimeyi bulan olmadığı için yeni kelimeye geçer. sinir bozucu.

ömer hayyam

rubailer kitabını bugün aldığım şair, bilim adamı, filozof, matematikçi.

ezel i seyretmeyen insan

ezel'in ilk 10 bölümünü izledikten sonra, dizinin sakız gibi uzayacağını öngörebilen insandır. bu yüzden de diziyi izlemeyi bırakan insandır.

her sabah gunaydin mesaji bekleyen sevgili

ayrıca her gece yatmadan önce tatlı rüyalar denmesini bekleyen sevgilidir.