bugün

https://www.youtube.com/w...p;ab_channel=KRIMHDrummer

fak yes . Slipişknat perileri geldi birden asldks.
Felçli olduğu halde grubun her şeyi olan Joey Jordison'ı gruptan kovabilmiş orospu çocuklarından oluşan harika grup. Adam Transvers miyelit illetine yakalanmış felç olmuş bu orospu çocukları iyileşmesi için zaman verip geçici eleman almak yerine bu halde ki adamı kovuyorlar, adam zaten davul çalamıyor destek olup moral vereceklerine grubun kurucularından olan ismini logosunu bulan adamı kovabiliyolar. Hem de email yoluyla. Böyle zor durumda bir insana bu yapılır mı hem de sizi var eden adama. Bu adam bu olayları yıllar sonra anlattı hepsi hakkında da iyi ve olumlu konuştu bunları anlatırken. Bu orospu çocukları ne yaptı öldükten sonra sadece siyah resim paylaştı tek kelime bile etmedi. Oysa ki bütün metal camiası hatta rock camiası bile bu adam hakkında bir şeyler karaladı. Bu grubu severek dinlemeye devam edeceğim fakat her zaman da nefret edeceğim. Özellikle Corey Taylor orospu çocuğundan. Bir de Avenged Sevenfold'un Rev için yaptıklarına bak...
her ne kadar eleştirilseler de metal müziğin sembol gruplarından biridirler. yaptıkları müziği bir sınıfa sokmak ve tanımlamak oldukça zor. aynı albümde hatta bazen aynı şarkının içinde bile farklı tarzları bir arada sunabiliyorlar ve bunda da oldukça başarılılar. son albümleri (bkz: we are not your kind) adeta ustalık eserleri olmuş. seneler ilerledikçe kendileri gibi müzikleri de olgunlaşıyor.
Her hafta dead memories, vermillion, sulfur, olmadı a liar's funeral gibi harika şarkılarını dinleyerek haftalık dozumu aldığım enfes müzik grubu. Severiz.
Linkin Park , korn, system o. D. nu metalse bunlar nu metal değil bence . Zaten kendileri de yaptıkları müziğe metal metal diyorlar. Ayrıca birçok şarkıları hem epik hem duygusal . Teknik olarak çok daha ağır sayılabilecek guruplar varken bunların hissetirdikleri ruh çok daha yırtıcı ve sert. Severek dinliyoruz adamların 1 tane bile boktan şarkısına rastgelmedim bu arada hepsi ortalamanın üstünde.
http://www.youtube.com/watch?v=wML9DyEPy9w
Corey Taylor reisin gereksiz yargılar dağıttığı ama özünden yine de hiçbir şey kaybetmeyen gruptur.

Misal örnek veriyorum, Joey Jordison.

Kılıçdaroğlu gibi adam Corey Taylor bildiğiniz üzere.

Stone Sour'la gecesi gündüzü tur yaparak geçerken bunun birkaç yıldan uzun sürmesi sonucu Joey Jordison "Gerekirse yeni vokalle devam ederiz" dedi.

Evinde Skyrim oynarken Joey kendisini telefonla aradı ve "sana yeni çok güzel bir haberim var artık grupta yoksun" dedi kendisine.

Sadece bu mu?

Tabii ki değil.

Stone Sour'da Lead Guitar Jim Root'tu bildiğiniz üzere.

Kendisinden habersiz gruba yeni bir lead guitar buluyor ve kendisini telefonla arayarak aynen şunu söylüyor.

"Yeni bir Slipknot albümü çıkarmamız gerekli diye seni Stone Sour'dan çıkardım, albüm için bir şeyler yazmak için zamana ihtiyacın olacak."

Sadece bu mu? Tabii ki değil.

Son bir örnek, Chris Fehn...

Adam Slipknot Official Store ya da slipknot merchandise'tan gelen paraların finansal olarak eşit dağıtılmadığını fark ediyor ve sırf bundan söz ettiği için gruptan atılıyor.

Ha Corey'i seviyor muyum?

Doğrusunu söylemek gerekirse hepsine rağmen seviyorum çünkü tüm bunların az çok nedenini anlayabiliyorum.

Yine de doğru değil.

Bu arada, Jim Root'un 30. saniyede metronom gibi Mick'in gitarının gireceği anı parmaklarıyla işaret etmesi çok cool bir şeydi.

Alın siz de dinleyin...

https://www.youtube.com/watch?v=s964LAuw1Jc

Son albümleri için söylenecek tek bir kötü kelime bulamıyorum bu arada.

Yıllar sonra ingiltere listelerinde ilk numaraya yerleşen ilk "Nu Metal" albümü olması da bunun kanıtı.
Lisedeyken dershane hocamın "slipdon muydu neydi" diye anımsadığı grubun orijinal adı.
unsainted'dan sonra bugün "solway firth" isimli yeni şarkılarını yayınlamış olan grup.

yeni albümleri 9 ağustos'ta çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=V3ADK6gsDGg
psychosocial parçasını dinlemiştim onun dışında beni kesen bir grup değildir.
(bkz: skin ticket)

güzel scream li parçadır.

yılların metalcisiyim ama dinlemediğim grupdur.
2019 yazinda (bkz: mystic festival) kapsaminda krakow'da izleyecegim, efsanevi muzik grubu. Gonul isterdi ki tavan yaptiklari yillarda canli goreyim, ama Istanbul sonisphere'de anamiz babamiz salmiyordu henuz.

Ayrica son albumleriyle harbi uzen gruptur, eski cizgiden epey saptilar.
Cadılar bayramı'nda (bugün) yeni şarkısı all out life'ı yayınlamış grup.
Joey Jordison Slipknot için fazla iyi. Gruptan bir ayrılsa Dave Mustaine kapar direk. :D:D Keza Corey Taylor da grup için fazla iyi.

Edit: Oha ayrılmış bile. Slipknot dinlemediğim için bilmiyordum.
the devil in i, sulfur, wait and bleed, aov gibi harika şarkılara sahip enfes müzik grubu.
joey jordison gitmişti bi ara gelmediyse, boş. şaka bir yana tarz grup 3-5 güzel şarkıları var.
Kliplerinde ağır yamyamlık bulunan ancak güzel çalan gruptur. Kısaca Klibi ile bok gibi klipsiz iyi bir gruptur.
https://www.youtube.com/watch?v=a0HaXdatKGc
Hala ayaktalar. Sağlam şarkı yapabiliyorlar hala. Hayran kitlesine bakmamak lazım. Sonuçta adamlar uğraşıyor emek var, ki bence hala kaliteli.
Boktan gruptur işte fazla kasmayın.
Corey Taylor aşmış solisttir orası ayrı mesele.
9 kişiyken kurucu üyelerinden biri olan bass gitaristi ölünce uzun süre 8 kişi devam eden, sonra davulcusunun da psikolojik sorunları sebebiyle gruptan ayrılması ile seçme yapıp bir davulcu, yanında da oldu olacak bir de basscı alalım deyip yeniden 9 olan gruptur.

güzel şarkılara, albümlere, konserlere imza atmış gruptur aynı zamanda.
Metalciyim diye geçinen bebelerin dinlediği boktan grup.
Ergenken ne dinlerdim ya.
vasat grup insan işin içine sanat kadar biraz eşek gibi böğürmekten başka bir şey yapılmıyor.
(bkz: shitknot)
(bkz: shit)
(bkz: totalfuckingdogshit)