1. 1.
  Birçok meyve ve sebzede serbest durumda veya potasyum,kalsiyum tuzu olarak bulunan,hafifçe mayalanmış limon suyunun kaynar durumdaki kalsiyum karbonatla işlenmesinden elde edilen asit,limon asidi,limon tozu,limon tuzu.
  ... italiano
 2. 2.
  (bkz: e330)
  (bkz: asitligi duzenleyiciler)
  (bkz: gida katki maddeleri)
  ... asabi herif
 3. 3.
  fabrikalarda, Melas denen şeker pancarı küspesinin aspergillus niger denen canlı tarafından fermente edilmesi ile üretilen asittir. Vakti zamanında bir tek izmit'te bir fabrikada üretilirken, o fabrika da 1990'lı yıllarda kapanmıştır.
  ... cilegin karamele doydugu an
 4. 4.
  sözlüğün sol frame asitlerinden biridir.
  -1 ... sour cherry
 5. 5.
  Adı küfür gibi olan bir asit türüdür. kimya desrinde hocanın "evladım bu asit has bir asit, saf bir asit, peki ne cins bir asit?" sorusuna "has sitrik asittir hocam" diye bir cevap pek hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.
  1 -1 ... magictouch
 6. 6.
  e330 gıda katkı kodu ile bilinen ve piyasada bulunan hemen hemen tüm hazır gıdaların içinde bulunan korucu maddedir. kanserojen etkisi tamamen söylentiden ibarettir.
  1 ... melankolik
 7. 7.
  kimyasal formülü C6H8O7H2O dur.
  ... sen de mi brutus
 8. 8.
  hemen hemen tüm bitkilerde ve birçok hayvanın vücut sıvısında bulunur.
  ... kalbini de kirarim seni de
 9. 9.
  meyvelerden üretilmesi pahalı olduğu için; ticari kullanıma yönelik olarak bakteri ve mayaların yardımıyla şekerden üretildiğini öğrendiğim madde. doğal olduğunu öğrenmem; aşırı hazır meyve suyu tükettiğim için ayrı bir memnuniyet sebebidir.
  ... westandtherest
 10. 10.
  (bkz: krebs devri)
  ... bostorgay