bugün

entry'ler (184)

sitrik asit

bildiğiniz limon tuzu olabilir bu. şekerli gıdalarda şeker asit dengesini ayarlayabilmek içindir.

amerikan telefonu kullanan dindar müslüman

casper kullanıyorum müslamanım diyebiliyoruz mu?

en çok özlenen sözlük yazarları

sinnek. özlemeye devam sınavlar bitince görüşürüz canlar.

adamlar

dinlenebilir alternatif grup. 'kapısı kapalı' şarkısıyla başlangıç yapılır gerisi getirilir.

en karizmatik ülke isimleri

singapur u tek geçerim.

son feci bisiklet

tanınmayan grup bilinmeyen grup ya da tanınan grup ama henüz tanıdığım grup her ne ise. bikinisinde astronomi şarkısı. hele bi dinleyin gençlik.

bolca hindi

bünyesinde tek ama yalnız 1 gıda mühendisi çalıştırarak bir kapıyı daha yüzümüze kapatmış kurum. hoş zaten olsa da olmaz gülüm.

hangi ülkeye gitmek istersiniz

bosna olsun bizim olsun derim bosna hersek'e +1 eklerim.

sadece fotosu görülen birine aşık olunur mu

o bile olmadan olunabilendir. *

başarısızlık nedenleri

dikkat toplayamama.

ben bu yazıyı babama yazdım

babuş bu ay doğal gaz yüklü geldi sen biliyorsun *

kadının yeri erkeğinin dizinin dibidir

güzel kısa ve öz. mutlu ilişkiler için bunu tavsiye ediyoruz.

ilk kez gördüğün birine seninle evleneceğiz demek

tolga çevik'in eşi için sarf ettiği cümle imiş.

the artist

oscarı jean abimizin yanında bi parça da köpeğe verilmesini düşündüğüm güzel bir film. eskiye laf yok ama köpeğe hiç yok.

ikindiyi kıldın mı diye mesaj atan sevgili

(bkz: yatsıyı kılmadan yatma)

uykusunda konuşan insanlar

oda arkadaşımın ta kendisidir. hem korkutur hem güldürür. an itibarıyla "hıhı tabii töbe estafurullah çok sakin bir geleceğim var o yüzden" cümleleri beni epey güldürmüştür. hangi bilincin altıdır bu anlayamadım.

abd varsa biz oynamıyoruz

yürovizyondan sonra basketbola da bu sözle el atılması gereken konudur. yetti bitti arkadaş. çocuk oyuncağına döndü kimin kazanacağını bildiğin oyun mu olur. biri çıksın "bu sene abd varsa biz yoğuz" desin sıcak bi çikolata içelim değil mi canlar.

cep telefonunu tuvalete düşürmek

en büyük korkularımın ikincisi. yok ama illa niye giriyosun telefonla dursun 2 dakka. demi.

pek yakında

finali pek bir şukela olan filimdir.

sözlük yazarlarının takıntıları

sol taraf.