bugün

türk olarak kesinlikle kemal sunal yabancı olarak da anthony.
Geleneksel olarak marlon brando kabul edilir. Marlon brando’da çok büyük oyuncu ama illa birini söylemek gerekirse ben dustin hoffman ismine daha yakınım..
şahsımca bu kişi meryl streep olabilir. sayısız başarı kazanmış ve ödül almıştır.

(bkz: https://tr.wikipedia.org/wiki/Meryl_Streep)
humprey bogart, henry fonda, marlon brando, jack nicholson, rita haywood, tom hanks, liam neeson, robert de niro, al pacino, morgan freeman, angelina jolie, nicole kidman...vs.
Jack nicholson, de niro, alpacino, clint eastwood.
Şahsi fikrim Scarface' teki performansıyla Al Pacino' dur.
marlon brando.
ayhan ışık, kartal tibet.
Benim için marlon brando'dur. Adam rolü oynamıyor, yaşıyor. Şirket ofisinde virgil solozzo ile yaptığı kısacık konuşmadaki hal hareketlerini, jest mimiklerini izleyin. Bu bile yeterli.
Aras Bulut iynemli. 7. koğuşta ki muzice ile de kendini kanıtlamış bir oyuncu.
belki ilk 100 e girecek bir sıralama yapılabilir, ancak bu çeşit listeler de geçicidir, çünkü sanat da dinamiktir.
Türkiye için Yeşilçam'daki herhangi bir oyuncu değildir.
Film türüne göre değişir. Ama favorim Johnny depp'tir.
sanatta böyle bir tanım olmaz. her oyuncunun rolü yorumlaması farklıdır.
"Tepkileri insanı andırıyor; ama anası başka, babası başka gezegenden olmalı" diyen Sıpakettine Turist Ömer: "Hop, hoop, hoop... Beni bilmem ama, herhalde senin annen başka gezegenden, baban da keçi gezegeninden, nabeeer... Öyle değil mi doktooor." der. Kalibrenin çok altında rollerde oynasan da, oyunculuğun nirvanasısın. Bence dünya üzerindeki tüm oyuncular birlikte oynasa, Sadri Alışık varsa o filmde, geriye kalanlar anca figüran olur. Yok Al Pacino'ymuş da Robert de Niro'ymuş da Marlon Brando'ymuş da... Fıs.
Necati şaşmaz!!!
(bkz: Johny sins) bir sürü filmde oynamış, tecrübeli bir aktördür kendileri.
Christopher Lloyd dur.
(bkz: küçük ceylan)
(bkz: yağ mı bitmiş)
(bkz: Benicio Del Toro)
(bkz: robert de niro)

kendisinin filmografisi biraz kalabalık. e haliyle dandik filmler ve çok kasmadığı karakterler de yok değil. ama bir gerçeği kabul edelim ki o bu dünyadan göç ettiği zaman (allah daha da gecinden versin) sinema ölecek.
aklıma ilk gelen o harika isim: jim carrey...
Şener Şen gençlik filmleri çok başarılı. Kıvanç Tatlıtuğ. Yabancı Richard geere ve Robert De Niro
Kadınlarda... Bilemedim be ya
al pacino
clint eastwood
morgan freeman
robert de niro.
seçemem.
En iyiye karar vermek zor ama en iyiler söyle;

Yabancılar:
Tom Hanks
Morgan Freeman
Robert De Niro

Yerliler: