1. 1.
  halide edip adıvar ın bir romanı.
  roman ilk olarak ingilizce olarak yazılıp yayınlanmış ve sonra türkçe'ye çevrilmiştir.
  filmi de çekilmiş ve türkan şoray oynamıştır.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  sadeleştirilmemiş halini okumanın epey zor olduğu roman.
  1 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  (bkz: işleri kesat giden bakkal)
  2 ... pavell
 4. 4.
  şaşkın bakkal ın kuzeni.
  1 -1 ... handushka
 5. 5.
  atatürk' ün arkadaşlarından halide edip adıvar' ın yazmış olduğu ve günümüz türkiye'sine de ışık tutan çok harika bir roman. çeşitli kesimlerden insanların anlatıldığı romanda günümüz türkiye' sini tehtit edebilecek unsurlara da yer verilmiştir. mutlaka okunması gereken bir roman.
  ... mehmeth
 6. 6.
  türk edebiyatının köşe taşlarından biri.. ayrıca, Pastel Yapım tarafından dizi film projesi olarak hazırlanıyor. istanbul'un kenar sokaklarıyla, lüks mahalleleri arasında yaşayan farklı sınıflardan kahramanlar aracılığıyla, II. Meşrutiyet öncesindeki toplumsal ve kültürel yaşamın anlatıldığı roman, Gökhan Aktemur tarafından günümüze uyarlandı. Çok iddialı bir kadroyla çekilecek dizi için tiyatro ve sinemada isim yapmış pek çok sanatçı bir araya geldi. Eserde ideal Türk kadınını yansıtan Rabia karakterini Özge Özberk oynayacak. Kitabın sinema uyarlamasında Türkan Şoray kamera karşısına geçmişti. Özberk'in son günlerde bu filmi izleyerek rolüne hazırlandığı belirtiliyor. Ağustos ayı sonunda çekimlere başlanacak dizinin ekim ayında yayına girmesi bekleniyor.
  ... novakatinamite
 7. 7.
  yeni sezonda dizisi çekilecek olan 2 türk klasiğinden biri.** rabia rolünde özge ozberk'in oynayacağı söyleniyor.

  edit: a tv'de tanıtım fragmanları dönmeye başlamış bile.
  ... filozofil
 8. 8.
  bu persembe ilk bölümü ile atv ekranlarında yayına girecek yeni dizi .
  ek : aynı zamanda halide edip adivarın bir romanı.
  1 ... zehir
 9. 9.
  bünyesinde uğur polat, özge özberk, tarık pabuççuoğlu, ismail hacıoğlu, şemsi inkaya gibi kaliteli isimleri barındıran, atv'de yayınlanacak bir dizi.
  ... uieat
 10. 10.
  edebiyat öğretmenimin büyük bir ihtimal ile küçükte olsa rol alacağı bu nedenle tüm okulun izleme olanağına sahip olduğu için ilk günkü reytingleri yükselecek olan dizi.
  bu kadro ile zaten izlenmezse ayıp.
  -2 ... spor tutkunu disi