bugün

1965 nevşehir doğumlu, aşkın gözyaşları adlı kitabın yazarı.
mevlana içeri girer,mendili koklar eli titreyerek açar.içinden sarı kağıda sarılmış bir not çıkar:"yemin ederim ki ölümümün gözlerinin önünde olmasını isterdim.gör ki aşk için ölmek ne demekmiş." paragrafının içinde geçtiği kitabın yazarı.
mevlana ile şems hakkında araştırmaları olan ve bu araştırmalarını romanlaştırarak bizlere sunan yazar kişi.
22 aralık çarşamba günü üniversiteme söyleşi yapmak üzere gelmiş şakşakçı şahsiyet.

konya selçuk üniversitesi ilahiyat mezunu. islam dini üzerine yüksek lisans yapmış. otobiyografi türündeki "aşkın gözyaşları"nda tebrizli şemsi kendi ağzından anlatmış.

üniversitemize gelip te kanada'lara çağırıldığını ve ödüllere doymadığını söylediği ve de mikrofona kükrediği için teşekkür ediyoruz.
(bkz: kendini övme bırak başkaları seni övsün)
kendisi kitapyurdu.com tarafından 2010 yılının en çok okunan yazarı seçilmiş .
ünlü yazarları geride bırakan yazarımız. Yola açık olsun galiba yazdığı kitaplardan biriside film olacakmış.
http://gundem.milliyet.com.tr/unlu-yazarlari-geride-birakti/gundem/gundemdetay/03.05.2011/1385658/default.htm
nedir kimdir bilmem ama

(bkz: aşkın gözyaşları) kitabı ne kadar muhteşemse, aşkın gözyaşları 2 de bi o kadar muhteşem bi kitaptır.
aşkın gözyaşları kitabındaki anlatım bozuklukları, imla hataları ve bozuk anlatımı nedeniyle okurken sinir olunan yazar. cümlelerindeki özne yüklem uyumsuzlukları yazarın hayatına da yansıyorsa vay onun haline. madem şems gibi bir büyüğün hikayesini yazma cesareti gösteriyorsun, yazdığın kitap basılmadan önce bir kontrolünü yaptır be kardeşim.
karatay yayınları'nın pazarladığı iteleme yazar.
önce bakışlarını okudum da ha sonra yazılarını; beni aşka aşık eden değerli yazar...

(bkz: tennure ve ateş) kitabında şems mevlana dostluğunu öyle güzel işlemişki her bir sayfasını defalarca okudum...
şu an kanal d'de tatlı tatlı konuşuyor.
şuan kanal d nin bu zamana kadar en istifade edilebilitesi yüksek programı sahurdan kalplere de konuşan yazar. kendisine rüyada yaz denilmiş efendim kendisi bir hiçmiş. hazret maşallah bunun o kadar farkındaki neredeyse alnının ortasına ben mütevaziyim yazdıracakmış görünen. kendini bir kisveye bürümeye çalışmış kitap satışlarına bakarsak bunu başarmış fakat yüzünden konuşmasından hal ve tavrından buna olan mesafesi alenen görünmektedir. neyse rabbim selamet versin.
mevlana ve şems'in ekmeğini iyi yemiştir vesselam.
hemşerimdir kendisi. Selam göndermiştir tüm hemşerilerine. Aleyküm selam diyelim efenim.
Yazar müsvettesidir. En ufak bir yazar kişiliği, yazar kimliği, edebi üslubu karakterinde barındırmamakla beraber yazdığı kitaplar da beş para etmez. yüzlerce anlam düşüklüğü ve anlatım bozukluğu bulunan kitaplarını okumak zaman kaybıdır.
aşkın 7 hali bişnev romanı çıkmış..
Bu akşam bir programını izledim. Eğer sahneye saygım olmasaydı en fazla 15-20 dakika dayanabilirdim. Tarzı sıkıcı. Enaniyeti paçalarından akıyor. Yok efendim neymiş; Çaycı Cumali "benimle fotoğraf çektiren ünlü oluyor" demişmişte, sonradan kendisinin ünlü birisi olduğunu anlamış. Efendim neymiş; bir kız gelmiş demiş ki; Şems'i o kadar güzel o kadar samimi anlatmış, okuyan kendini kitabın içinde imiş"mişmişmiş hissediyormuş. Yapma birader. Bu kadar sıkıcı olma geliştir kendini
işi ticarete dökmüş adam. Tıpkı iskender pala gibi.
kerbela'yı saptırmadan yazdığını düşündüğüm yazardır.
Maddi aşkı manevi aşk gibi yutturan kişidir. Yazar demek yazarlığa hakaret olur. Tasavvuf denen derinlikten nasibini almamıştır. Yaptığı şeyle iyi paralar kazanıyor olması onu iyi yazar yapmaz ya da kitaplarının çok satması...

Aynı Elif Şafak'ın aşk kitabında olduğu gibi... o kitapta yok satmıştı ancak Elif Şafak bir balon gibi şişti ve söndü. Hatta aşk kitabıyla fotoğraf çektiren ergenlerin bir kısmı kitapta ne anlatıldığını dahi bilmiyorlardı. Aşkın rengi olmazken hem siyah hem kırmızı/penbe kapakla kitap bastılar. Ulan ne kadar malsınız...

Bulunduğum bir muhabbet ortamında değerli bir büyüğüm, "Bunlar erenler bağına girip, yaprak kokusu bile alamamışlar!" demişti. Varın yazdıklarındaki yaptıklarındaki fiyaskoyu siz hesap edin...

Şems ile Mevlana'nın birbirlerine olan muhabbetini, ikinci bir hikâye ile desteklemeye çalışırken kadının gayriresmi ilişkisini meşrulaştırmaya çalışan bir yazarın, tasavvufla ne kadar ilişkisi olabilir ki...

Sinan Yağmur'da aynı şekilde aynı bokun lacivertidir. Tasavvuf diye maddi aşkı pazarlar ve Allah'ı buna paravan olarak kullanır, ne büyük ayıp, nasıl büyük bir günah... Allah kimseye para, şan, şöhret kazanma hırsı vermesin.
Çok değerli bir kişilik, en sevdiğim yazarlardan biri.
Aşkın Meali 2: ibrahim ve Hacer - Sinan Yağmur.
Aşkın Gözyaşları 1: Şems Tebrizi - Sinan Yağmur. ...
Aşkın Meali 1 Yusuf ile Züleyha - Sinan Yağmur...
Hz. ...
Aşkın Gözyaşları 2: Hz. ...
Aşkın Gözyaşları 3: Halluc-I Mansur - Sinan Yağmur. ...
Aşkın Gözyaşları 5: Yunus Emre - Sinan Yağmur. ...
Çok satan yazarlardan.
Benim de gönlümün sultanı