entry'ler (28)

konya ağzı

-hacı abi naban?
-çikin
-yapıvır
-yapmıssım

3g nikah

3G telefonlar araciligi ve tele-konferans sistemiyle kiyilan dini nikah. En hijyenik nikahlanma sekli. Cami yok, imam yok, vekil yok. One of one

avrat köftesi

Malatya yoresine has, orjinali kiraz yapragindan olan, (dut veya fasulye yapraginda ise cakmasi yapilan) bulgur sarmasi. Uzerine soganli bir sos yapilir ve genellikle soguk yenir.

vatan bilgisayar

"Vatan" kelimesi, vatanseverleri kafalamak icin sirket adi olarak secilmis, musteri memnuniyetini onemsemeyen elektronik marketi.

argo atasözleri ve deyimler

-döt sıkmakla, büzük daralmaz.
-et giren yere, dert girmez.

energaz

On ilde doğalgaz dağıtan, STFA ve Global Yatırım Holding'in iştiraki olan şirket.

at sikine konmuş kelebek

"üç günlük ömür" anlayışında, sado-mazoşist kertilen kelebek.

necmettin erbakan üniversitesi

selçuk üniversitesinden devşirme, konya'nın yeni muhafazakarlar lisesi. bir asır geçmeden, siyasetçilerin isimlerinin bu tür kurumlara verilmesi, mahalle baskısı bence.

vay leyli vay leyli

Karahan ve havin diye iki sanatçının seslendirdiği (şimdilik) insanı sandalyede oturtmayan halay müziği.
Flash TV de bir program esnasında farkettim. Oradaki yorum en güzeli bence. Karahan'ın yorumu da fena değil.

Arada buldum teşti vay Leyli vay Leyli
Araz bulandı geçti vay Leyli vay Leyli
Eğildim mendil alam vay Leyli vay Leyli
Yarim yanımdan geçti vay Leyli vay Leyli

Aradayam susuzam vay Leyli vay Leyli
Kaç gündür uykusuzam vay Leyli vay Leyli
Girsem yarin koynuna vay Leyli vay Leyli
Elim durmaz huysuzam vay Leyli vay Leyli

Arada gördüm yari vay Leyli vay Leyli
Başında puşi sarı vay Leyli vay Leyli
Karşıdan salınıyor vay Leyli vay Leyli
Bu gelen kimin yari vay Leyli vay Leyli

http://www.izlesene.com/v...karahan-vay-leyli/5811873

Flaş TV'deki URL şu şekilde. Ancak üzerine tıklayınca çalışmıyor. Kopyalayıp yapıştırmanız lazım.

http://tvarsivi.com/player.php?y=6&z=2012-05-03 22:57:00

idiot proof

Eşeğin bile anlayabileceği basitlikte ve açıklıkta yapılan anlatım.

cürmü meşhut

Sirri sureyya onder hapishane anilarini anlatirken bu konuyu idiot proof bir sekilde anlatiyor. Cok gulup cok anliyorsunuz.

genetikon

Konya merkezli, genetik hastaliklar tani merkezi. Dr huseyin yurdakul yonetiminde yurttan genler korosu.

temel ve dursun

temel ile dursun; nezih aile ortamı similasyonu yapmak amacıyla iki hatunu alıp yola çıkarlar.
bir süre gittikten sonra arka koltukta oturan kızlardan biri temelin omuzuna dokunur.
-sana bir şey itiraf etmek istiyorum.
-hele de bakayım uşağum!
-biz dönmeyiz.
-valla bu kadar yol geldikten sonra, biz de dönmeyiz uşağum!

sinan yağmur

karatay yayınları'nın pazarladığı iteleme yazar.

idris naim şahin

çınar ağacı ile ıhlamur ağacını birbirinden ayırt edemeyen güzide bir AKP bakanı. pot lalesi.

sıradışı

Turgay güler'in ahmet kekeç ve salih tuna ile birlikte "osuruktan teyyare, selam söyle o yare" kıvamında muhabbetler yaparken, darbe soruşturmaları başlayınca, zamanında bir şekilde kendilerine posta koymuşlara "iktidar bizde artık, ne zaman istersek zikeriz sizi." hissinin yaratıldığı ülke tv programı.

mevlana hastanesi

Konya merkezli, Mevlana üniversitesine bağlı, genetik tanı merkezi olmayan üfürükten hastane similasyonu.

tele konferans

bir rus hatunun açılış konuşmasını yaptığı, global yatırım holding'in yatırımcılarıyla yaptığı tele muhabbet.

gaznet

Konya'da doğalgaz dağıtımı yapan şirket.

hatunsuyu

Malatya'nın Battalgazi ilçesine bağlı bir kasabadır. (neden battalgaziye bağlı olduğunu bilebilene aşk olsun.) battalgaziye gitmek için önce malatya'ya gidilir. Yaşamadan anlatılamaz bir mekan.