bugün

kendime söz vermiştim, bir gün boyunca hiç sigara içmayecektim ve içmedim de... ertesi gün ise bir önceki günün açıklarını da kapamıştım...
senin. *
şu dünyada benim için yanan tek şey sensin be sigara. insanı sevdiği öldürürmüş. benim ölümümde senin elinden olacak sanırım.
perişan ettın rengimi,ciğerlerimi...
uykumdan bile uyandırabiliyorsun artık,
madem meraklısın katilim olmaya;
bırakta son nefesimi keyifle içeyim.
o değil de çok bereketsizsin be arkadaş. bu huyunu hiç sevmedim.
sana lanetler yağdırırdım ama aşk acıdır ve karşılıksız seversin, büyük türk düşünürünün dediği gibi; sen ağlat ben severim seni...
Babamı kanserin eşiğine kadar götürdün...

Işte tam da o eşikte seni terkettik, kaybeden sensin sigara.
dudaklarıma bitiyorsun biliyorum. senin yerinde olmak isteyen kaç sigara var haberin var mı vinston.
bi içiyorum, bi içmiyorum, aramız limoni.

olması gereken bu mu bilmiyorum ama sana para vermek niyetinde değilim. Her ne kadar djarum cherry gibi fevkaladenin fevkinde malların da olsa para mara vermem sana ben.
iğrenç koku(tu)yorsun...
sevgilim, yoldaşım, her şeyim, gıymatlım biliyorsun 1 mayısta ayrılacağız ama merak etme ben seni hep içimde taşıyacağım. ben de biliyorum bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. her oksijen molekülünde minik küçük zehirli şirin karbonmonoksitleri arayacağım ve her azot çekişimde zifirin tadını ama hiç birisi sana benzemeyecek. bu benim sana son ödevim. unutma beni seni seviyorum belki hani olur da arada yollarımız kesişebilir ne dersin? hani zinadan sonra ya da alkol alırken ne bileyim of kafam karışıyor be sigaram... neyse uzatmıyorum bir mayısa kadar benlesin hadi gel dol ciğerlerime sevdiğim.
osbir gibi bişeysin pezevenk içmessem olmuyor, içince pişman oluyorum.
kahvenin yanında bir de yemeklerden sonra ne iyi gidiyorsun seni meret seni.

ama artık düş yakamdan cok rica edicem.
birçok dosttan iyidir yüzüme gülüp arkadan iş çeviren insanlara inat verdiği zararı önceden belirten saçma sapan konuşup baş ağrıtmayan bir diğerini içene kadar ayrıldığım genellikle yemeklerin arkasına, içeceklerin yanına davet ettiğim uğruna şiirler yazdığım efkara ilaç içecek diyebilirim.
çıktığım yada muhabbet ettiğim sigara içmeyen kızlarla örneğin;
-ay zararlı o niye içiyosun at onu diyen kız tipleri.
yada çıktığım kızlardan bana bir şeyler yaptırabilme maksadı ile örneğin;
-ya sigara ya ben diyen kız tipleri.
örnekte verdiğim tiplerle kavga etmeme sebep olan kadim dostum.
2.örnekte ki kız tiplerine genellikle verdiğim favori cevabım ise
-seni bırakırım sigarayı bırakmam.
tabi bunu dedikten sonra sigaramla baş başa kalmamdan rahatsız olmam söz konusu olamaz.

son olarakta kendimden;

dumanın sırdaşım olsun sigaram,
sadece dinlesen de bana yeter.
mutluluk olsa da bana haram,
bir ateş, bir sigara bana yeter.
tamam kabul ediyoruz zararlı olduğunu, ama bu denli insafsızlıkta olmaz be kardeşim. çevremizde binlerce baz istasyonu, çevreyi kirleten araç, termik santral varken kalkıp tek günah keçisi sigaraymış gibi davranmak hiçte hoş değil. sigara zararlıdır dediğimizde diğer etkenleri de göz önüne alıp ona göre önlem almalıyız. yoksa sigara içmiyorum diye hava atıp, sonra gidip boktan bir sebeple ölürseniz, öldüğünüzle kalırsınız.
Şuan annemin tütününü almış olduğu bir de zımba gibi bir makinesi ile evde kendi yapmaya çalıştığı şey. ama yaratıcılığına diyecek yok.

(bkz: adaçaylı sigara)Adaçayını ezip sigaranın içine doldurmak*
(bkz: Biberiyeli sigara)Daha denenmedi ama annemin şuan uğraştığı iş.
çok pis kokar. parfümle karıştığı zaman. ayrıca kafa yapar insanı başı döner falan. gerek yoktur günde 5 lira vermeye sigara için. içecekseniz otlanın.
günde bir paket içince bağımlı olunuyor mu diye düşündüğüm madde.
bağımlılık yaptığına bir türlü inanasımın gelmediği madde. bazen bir gün boyunca sigara içmediğim olur ona rağmen bir rahatsızlık hissetmem. ancak aniden sinirlerim tepeme çıkmışsa ilk aradığım şey sigaradır o da ayrı. yalnız bunun bağımlılıkla alakalı olduğunu sanmıyorum.ayrıca öğrencilik hayatım boyunca(şunun şurasında 3 yıl kaldı) asla bırakmayı düşünmediğim maddedir kendisi. onsuz bir öğrencilik düşünemiyorum.
(bkz: sigaraya giden parayı hesaplayıp durmak)
gecenin 2 sinde don atlet camın önünde oturup, şarkı dinleyerek içilirken ayrı bir zevkli olan.
bağımlılık yapan tütün mamülü. an itibariyle paketimde hiç sigara kalmadı sözlük. ve son iki saattir boş paketi masamın üstünde tutuyorum. sırf sigaramın bittiği gerçeğiyle yüzleşmemek için.
isanin kendisini buyuk sona hazirlama aracidir. Bir gun oleceginizi size hicbir zaman unutturmaz.
elime almamaya yaklaşık 30 saattir dayanabildiğim birazdan bakkala gidip alacağım lanet şey. sigaradaki bağımlılık yapma düzeyi zannımca dünyadaki ilk 5 arasına girer.
çok icildiğin de bas ağrısı yapabilen seysi.