bugün

entry'ler (206)

gecenin şarkısı

Cem Adrian- Dün gece bir rüya gördüm anne.

insanları rahatlatan 3 koku

anne kokusu,sevdiğin insanın kokusu,yağmur kokusu.

allah herkese rte gibi şerefli olmayı nasip etsin

yiğit özgür'ün bir karikatüründe geçen "fakat iyi güldüm ha, güzel güldüm yalnız" sözlerini anımsatır.

sevgili denince akla gelen ilk hayvan

(bkz: dana)

rusca bilen kro

(bkz: gag dela)

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

nasıl telafi edebilirim ?

imkan verseler dönmek istenilen zaman

20 şubat 2011....

ben bu yazıyı eski sevgilime yazdım

seni böylesi sonsuz bir aşkla severek çok büyük bir günah işledim ben. hayatın girdaplarında savrulup duran ruhuna o yarım ruhumun ağırlığını yükleyerek çok büyük günah işledim. ne yaptıysan sevdim seni, ne yaşadıysan sevdim. aşkın o bulup bulup kaybetme oyunlarından yaptığın zırhın içine sakladığın kalbini ne yaparsan yap yıkılmayarak, vazgeçmeyerek ve hep affederek savunmasız bıraktım. hiç solmayan bir sevda çiçeği olup bozdum ezberini. direncini kırdım, kalbine girdim. seni bir kalbi fethetmenin, ona her an kaybedebilme ihtimaliyle bağlanmanın, bir aşk için çırpınmanın o karanlık hazzından mahrum bıraktım. affet beni, seni aşkın o dünyevi oyunlarından mahrum bıraktım. belki de bunun için gözyaşlarıyla kazandığın ve yitirmekten çok korktuğun bir sevgiliyi sever gibi değil, sesini birtürlü susturamadığın vicdanını ya da o kusursuz ve daimi sevgisinden bunaldığın ve bu yüzden incitmekten asla çekinmediğin anneni sever gibi sevdin beni. ama hiç aşık olmadın. bu yüzden suçlama kendini. asıl suçlu, bu hayatta kendine yer bulamayan, nereye gitse ya eksik ya fazla kalan, hayatı bir oyun gibi görmeyi ve kurallarına göre oynamayı hep reddeden benim o isyankar, o yaralı ve yabancı ruhum... sen değilsin...

nedensiz iç sıkıntısı

akabinde ters bir şeylerin olucağını düşündürür.

kızların erkekleri sınıflandırma şekilleri

fırlama
kıro
evlenilecek erkek.

terk eden sevgilinin 1 yıl sonra araması

katil olay mahalline geri döner.

tek ışık kaynağının bilgisayar monitörü olması

epilepsi hastalığına sebep olabilir.

parasız yapılabilecek en güzel şey

hayal kurmak...

cevabı hüzün kokan sorular

neden bitti ?

en güvenilen ve sevilen insandan kazık yemek

sonrasında kimseye güvenemezsin..

tüm şarkıları güzel olan albümler

cem adrian ve teoman'ın tüm albümleri.

derdi dünyadan büyük olan insan

herkesin derdi kendine büyüktür.

johnny depp

diğer filmlerine nispeten karayip korsanları'ndaki performansında tavan yapmış aktördür.

öğretmenlerin efsane sözleri

laleler konuşmayı kesin de burayı dinleyin bi zahmet.

gelecekteki sevgiliye mektup

benim gibi bir insanla evlendiğin için çok şanslısın eheh.*