bugün

hacim olarak bakıldığında alkol, miktar olarak bakıldığında sigaranın alacağı kapışmadır. ama zevk olarak bakınca muhtemelen alkol önde gelir. çünkü her çeşidinin ayrı bir havası vardır.

yemekle birlikte sigara gitmez şarap gider bazen peşinden seks gelir. sigara sadece seksten sonra bazılarının yaptığıdır. hep arka planda kalır sigara. kimse sigara içmek için sevişmez.

eğer dertli olunursa rakı içilir. kişi derdini döker. tamam sigara da içilir ama sigaraya genelde böyle durumlarda başlanır. ilerideki hastalık haberi alındığında da hay amına koyiyim denir. ve bir defadan sonra bağımlılık yapar. artık hüzünlü günler falan farketmez sıçarken bile içilir. rakı ise dertten derde, ortamdan ortama içilir. türk sanat müziğiyle sağlam gider.

gelelim biraya. ota boka bira içebilirsiniz sigara gibi. bağımlılık yapabilir de yapmayabilir de ama kafa biraz yapar. kapalı ortamda bile içersiniz. dışarı çıkmak zorunda kalmazsınız.

vodka mı? alayına gider. ister sek ister "sidiğinizle bile karıştırın" için. istisnasızdır.

peki ya viski? shot veya geniş bir bardakta sek veya gazlı bir içecekle karıştırılabilir. candır, ciğerdir.

rom(rum) derseniz saygılar. dinyadaki kokteyl rezervlerinin %90ından fazlaını kapsar. televizyonda gördüğünüz cins cins isimlerdeki içkilerde bile rom vardır. ister lezzetli ister sert bir şekilce içebilirsiniz.

namı değer tekila. bira ile kafa olana kadar şişiyorum diyorsanız; tekila tavsiye edilir. aynı fiyata daha çok kafa eder. ve bir shot bardağındadır. direk damarlara nüfuz eder.

martini? evde var ama henüz açmadım. zeytin sokup içiyolar ne pogdur bilmem.

şampanya mı şarap mı? tadı dışında işlevsel olarak pek bir farkı yoktur. ha bir de köpürür. ucuzu gazlı olduğundan pahalısı da gazlı olmayıp ne bok olduğunu bilmediğimden köpürür.

vs sigara mı?
çay içerken sigara,
kahve içerken sigara, aaa bak unutum baileys diye bir içki var. kahvede dehşet gider. sigara halt etmiş.
sıçarken sigara,
ders arasında sigara,
bir yerde oturup konu açılmadıysa sigara. pek bir fonksiyonu yoktur boşluk doldurur. fayansların arasını dolduran derzden daha işlevsizdir.

edit: alkol birde kimya, fizik gibi bir çok bilimin de temel kaynaklarından biridir. tepkimelerin, mekanik bazı sistemlerin, hatta antifeeze gibi bir çok yerde kullanılır. çok fonksiyonlu değil aşırı fonksiyonludur.
alkoldür efenim. çünkü sigara senin kafanı güzel yapmaz. her şeyi sikiret dedirtmez.
alkolün azı yarar, ikisinin de fazlası zarar.

alkol:1
sigara:0
Bir teknik direktöre takımında sabri yi mi görmek istersin , selçuk şahin i mi diye sormanın bir başka yolu.
insanların yönlendirilmeye çok müsait olduğunu gözler önüne seren karşılaştırmadır. şöyle ki; bundan yıllar önce sigaranın kanserle savaşma yolunda önemli bir silah olduğu, faydalı bir şey olduğu reklamlarda ve doktor tavsiyelerinde yer alırken bugün ''sabah çişimizin 4/3 ü kadar miktarda şarap basura iyi gelmektedir ehe : )'' şeklindeki dogmalara inanarak alkolü sevimli sigarayı öcü gösterir olduk. sigarayı övmek veya alkolü yermek için söylemiyorum fakat ''zararlı'' olarak nitelendirilen iki şey ile ilgili algının bu kadar farklılık ve değişkenlik göstermesi çok sinir bozucu.

sigara içen insanların bile ''abi yasaklanmalı tabii öhem yani insanlar rahatsız oluyor ben bile sevmiyorum kokusunu bırakacağım zaten içmesin ibneler'' şeklinde karıya kıza veya sosyal çevresindeki insanlara yaranabilme adına güya özgürlükten söz ederek faşistlik yapmasına sebep olunuyor. fakat aynı insanlar alkole bir sınırlama veya yasak gelebilme ihtimali bile gözüktüğünde ''böyle şey olur mu ? iran olacağız : ( malezyalılar kötü kollayın götü!! '' şeklinde tepkiler veriyor.

özgürlükçü bir insanım ve ikisine de olan yasaklara karşıyım, bir yasak getirilecekse orta yol bulunur ve kimsenin özgürlüğü kısıtlanmaz, kimse rahatsız olmaz.

bugün sigara kullanmayan bir insana '' ooo buraların en büyüğü o bir başka bugs bunny bugs bunny çok yaşa'' gibi tepkiler verilirken alkol kullanmayan bir insana ''ohooo akpli misin olm ? bu ne böyle nasıl eğleneceksin birader uff pifff geçen gün 500 lük içtim zaten swh'' şeklinde tepkiler veriliyor.

ideolojilerinizin veya sosyal çevreniz ile olan bağlarınızın esiri olmayın. mantıklı düşünün, karşı iseniz hepsine karşı durun. akıllı olun, plan yapmayın plan !!!
bence alkol kazanır, kazanmalı. sigara içmediğim için olabilir.
elmayla armut toplanmaz, alkolle sigara yarıştırılmaz hiç öğretmediler mi sana?
kullanmayın kullanmayın. meyve suyu için, su için, çay için. Kalmadı mı içilecek şey. Gidip zehire para veriyosunuz dedirtir. En hayret ettiğim bu: Seni öldürsün diye para veriyorsun.
Akıl işi diyenler?
Aralarında ayrım yapmıyorum Alkolün yanında içilen sigara makbuldür.
bir ay boyunca her gün belli saatlerde bir miktar alkol alırsanız 31. gün illaki almak ihtiyacı duymazsınız.
fakat 1 ay boyunca her gün birkaç tane olsa da sigaraya başlarsanız, 31. gün vücudunuz illaki nikotin diye ağlar.
güncel Önemli Başlıklar