bugün

pastaneci rolündedir. rolünü iyi yapan oyuncu gerçekten dizide ki en komik karakterlerdendir. doğaldır adam beya.

--spoiler--
napıyon beya
aynı sen napıyon beya
aynı beya
--spoiler--
berat yenilmez'in oynadığı, seksenler dizisinde trakyalı pastaneci tiplemesi.
özellikle kendisine nabıyon beeeeaaa deyince iyi beeea sen napıyon aynı beeeeaa dediği sahnelerde seyirciyi güldürmektedir.
tadıgüzel pastanesinin işletmecisidir.
kızı elvan candır, hoştur.
Dizinin lokomotifi. Ergun plakla birlikte diziyi seyretme nedeni.
sevilen karakterdir.
paragözdür ama sempatiktir.
komik karakter.
diziyi sürükleyen karakterdir...

trakyalı karakterlerin ne denli sevildiğine örnektir aynı zamanda.
kadirşinas şivesi ile birçok insanı kendine bağlamış olan kişilik..

- bapıyon beaaa
- aynı sen sen napıyon beaa..
kendisini canlandıran * izmit'li olmasına rağmen trakya şivesini kusursuza yakın konuşan karakter. şu ana kadar trakya ile ilgili ne kadar dizi&film çekilse de bu bölgenin şivesinin her zaman abartıldığını veya eksik şeylerin olduğunu düşünürsek bu karakter aralarında en başarılılarından biridir.
garip konuşuyla ve saf kişiliğiyle süper bir adamdır.
her hafta üstüne katarak giden adam. süper rol yapıyor yarıyor resmen. bu kadar doğal oynanmaz ki. helal olsun beya.
berat yenilmez'in muhteşem oyunculuğu ile kendisini sevdiren karakter. hatta seksenler dizisinin ergun plak ve almancı şahin'le birlikte en iyi 3 tiplemesinden biri.
(bkz: pastaneci sami abi).
"napıyon be ya" repliğiyle akıllara kazınan adam.
seksenlerin en şeker karakteri. evet.
tepkisini net ortaya koyan, gençlerin sürekli siyaset konuşmasına sinirlenen ve siyaset yüzünden dükkanının başına bir şey gelecek diye ödü kopan, 46'lık her "buraya yazıyorum" dediğinde "oraya yazma beya kaç kere dedim yazma oraya" diye çıkışan dizi karakteri.
Balkan şivesini çok güzel konuşan, aniden parlayan, manipülasyona ve kullanılmaya açık bi karakter. Eker muhallebi reklamında istanbul Türkçesi ile oynayınca çok şaşırdığımı hatırlıyorum.
Dizideki en iyi tip.
sivesi fazla agir, o kadar yil istanbulda yasayan birinin sivesini kapmis olmasi gerekirdi.
(bkz: erol taş baba sami) *
güzel bir karakterdir. evet.
Trakya şivesini yapmayı beceremeyen bir dizi oyuncusu.
Beni son dönemlerde en çok güldüren karakter. Sami, komiser ve ergun olmasa dizi çekilmez. Nitekim son ikisi gidince dizi hemen sıradanlaştı, yayından da kalktı.
dizinin (tüm karakterleri gibi) geçmişe dair yitirdiğimiz bir mesleği, erdemi temsil eden eğlenceli bir karakterlerinden biridir. pastacı sami zanaatine, ailesine, mahallesine düşkün bir adam. şimdilerde yerini bistrolara, büyük cartellere bırakmış sektörün geçmişte nasıl bir işlevi olduğunu hatırlatıyor. çok şirin bir tip.