bugün

http://www.saw4.com
6ya kadar devam edecek olan film serisinin dördüncüsü, birinci ve ücüncü film kadar basarılı olmasını umut ediyorum.
(bkz: saw 1) bir çok süpriz ile 'anuna goyumm...' dedirtmiş bir film di. gönül isterdi ki; tadında bıraksalardı..
merakla beklediğim film.
(bkz: saw 4 turkiye)**
Fragman ve afişleri gördükten sonra sinema da değil de evde izlesem düşüncesiyle beklediğim en güzel korku filmlerinden.Sabırsızlıkla bekliyoruz.
serinin üçüncü filmi mükemmelden vasata doğru gittiğinden, kanımca izliyeciye kendini affettirmek amaçlı çekilen serinin dördüncü filmi.herkes çok kötü olur diyor ama bence saw ın ilk serisinden daha güzel olacak.
bi oyun oynuyacaz...

http://www.saw4.com

http://www.saw4trailer.com
insana "yok artık" cümlesini sık sık kullandıran mukemmel filmin birinci serisinin dördüncü bölümü.
trailer ı izledikten sonra gitmemeye karar verdigim film. bi de daha yeni başlıyo falan diyo. tırstım çok.
duyumlara göre gerçekten tadını kaçırmış ve serinin sonu olmadığını belli etmiş filmdir, *
2. ve 3. filmden daha az psikopatlık olan,ama onlardan daha iyi senaryoya sahip bi film olmuş. ayrıca filmin sonunda hep olduğu gibi kocaman kocaman dumura uğruyorsunuz. bir de küçük bi uyarı yapıyım 18 yaşından küçükseniz ve okul formanız üzerinizdeyse film izlemeye capitol e gitmeyin, yer ayırtmış olmanızda fayda etmez, geri dönersiniz.
an itibariyle dün görme $ansımın olduğu testere serisinin $imdilik dördüncü ve son filmi.
filmde diğer üç filme gmre farklı bir senaryo ve kurgu göze çarpıyor.film ilerledikçe zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.akıcı yapmı$lar yani.izlerken dikkatinizi tam toplamanız ve anlamadığınız yerleri dikkatle anlamaya çalı$manız yararınıza olur.sadece filme konsantre olun ve izlemediyseniz kesinlikle ilk üç filmi izleyip öyle gidin filme.
ve filmin sonunda dumura uğrama olasılığınız çok yüksektir,siz ne kadar zeki olsanız da.
filmin devamı gelir,saw 5 ba$lığını da açmı$ bulunmakta olacağım birazdan.
sonunu spoiler ile de olsa yazmayacağım,size bu kötülüğü yapmayayım ancak gerçekten diğer üçlemeye göre daha bir akıllıca hazırlanmı$.
daha çok bir polisiye filminde ya da bir agatha christie romanında gibisiniz.müzikler her zamanki gibi harika,zamanlama da süper gibi.iyi hasılat elde edeceklerinden ku$kum yok.
ancak $u sıralar illa ba$ka bir alternatif arıyorsanız hepsini vur'u önerebilirim.
(bkz: shoot em up)
elementary düzeyinde ingilizceniz varsa orjinal dilde izleyebilirsiniz.çünkü pek konuşma yok.olan da "make your choice" dan ibaret.

spoiler

filmde testerenin beyni ve miğdesini görme şerefine nail oluyorsunuz.insanı en geren sahnesi ise tabi yeni bir oyun; adamların ikisini zincirlemiş, bunlardan birinin gözünü deşmiş, diğerinin de diline ne ettiyse konuşamıyor.bunlar da ne olduğunu ne anlayabiliyorlar, ne birbilerine anlatıp yardım edebiliyorlar.sürekli birbirlerine saldırıyorlar ve haliyle biri ölüyor.filmin sonunu söylemeyeyim ama saw 5 olmayacak onu anlıyoruz.

spoiler
acayip tırstıran filmdir.

--spoiler in hakkini veren spoyler--
Testere benim olm.
--spoiler in hakkini veren spoyle--
saw fanatiklerinin * beklentilerini fazlasıyla karşılayan serinin 4. filmi. devamı da gelecek gibi görünüyor.
--spoiler--
filmin sonunda zaman olarak aslında 3uncu filmden sadece 2dk filan ileri gittiğinizi farkediyorsunuz.
--spoiler--
5. ve 6.sı da yoldadır. önümüzdeki ekimde vizyona girecektir 5.si.
daha ilk 2 sahnesinde '' ha s.ktir nooluyoruz lan? '' tribime sokan mükemmel film. kurguyu bu sefer bağlayacaklar diyordum, gördüm ki süper bağlanmış.
ilk serilerinde wooow diyerek tebrik ettiğimiz ama son zmanlara gidildikçe ayyy duruma düşen ve yeter artık daha fazla ardışık sayıda çevrilmesin bununla jübile yapıp şanlı geçmişi ve güzel eleştirileriyle avunsun dilekleriyle izlediğimiz serinin bir devam ve sonu olması istenilen güncel popüler film.
--spoiler--
son buz sahnesiyle insanı dağıtan mükemmel film.
--spoiler--
--spoiler--
film cok saglam olmuş da sonu saw 1 ile benzer. ama tabiki kurgu enfes yazanları ayakta alkışlıyorum. ayrıca prison break izleyenler bilir michael testerinin yanında halt kalır zekilik konusunda adam öluyor, hala oyunlara devam ediyor, adam yarmış.
--spoiler--
1. ve 2. sayfada girilen entrylerin çoğunu çürütmüş, sonu kesinlikle tahmin edilememiş, çıktıktan sonra kafada soru işaretleriyle dumur eden, üçüncüye göre daha başarılı senaryosu olan, "beşincisinin sadece başlangıcı" olarak adlandırılan, adrenalin kaynağı filmdir. *

ayrıca kurgu bakımından düşündürücü olmasıyla lost' a da benzemektedir...
artık abartıldığını düşündüğüm film. 5. , 6. , 7. de çıkar bu gidişle.

(bkz: tadında bırak ın b kunu çıkartmayın)
lost benzeri flashbacklerle jigsaw'ın hayatına derinlemesine dalan, sonunda yine dumur eden, 3. filmi farklı yönden izlettiren devam filmi.
filmin sonunda kurgu karmaşası gayet güzel kotarılmış, oha dedirtmiştir.