bugün

behzat ç'de canan ergüder'ce canlandırılan karakter.

behzat ç ile arasında gregory house - lisa cuddy ilişkisine benzer bir ilişki var. bakalım ne zaman sevişecekler.

ekleme: 30. bölümde seviştiler. beni haksız çıkartmayan senaristlere ve yapımcılara sonsuz saygı ve sevgilerimle.
--spoiler--
nihayet behzat amirimle bir ilişkiye başlayan savcıdır. ulan behzat, kadın başına geldi sana açıldı savcı hanım. sen daha otur mal.

o değil de gördük ki iş hayatında kızlar teklif ediyomuş. *
--spoiler--
behzat ç'de koca ankara'da her olaya bakan ve behzat reyizle hunharca seviştiği tahmin edilen cumhuriyet savcısı.

(bkz: ccc savcı esra reyiz ccc)
tv seyircisi gençliğin büyük kısmını kendine aşık eden behzat ç karakteri. güçlü, ne istediğini bilen, istediğini ifade etmekten çekinmeyen bir hatun kişisi. hastasıyız kendisinin.
hayallerdeki sevgili kişiliğine sahiptir ey sözlük sorarım size kim sevdiği kızın '' bizde mutsuz olalım '' demesini istemez.gözyaşartan savcıdır,babacan savcıdır.
Yengemizdir. Behzat amirim ile beni benden alan aşağıdaki diyaloğa girmiştir.

SE - Niye geldin?

BÇ - Sen niye ağladın?

SE - Geçti gitti boş ver...

BÇ - Geçmedi gitmedi sen niye ağladın?

SE - Behzat sen akıllı bir adamsın.

BÇ - Hımm

SE - Ama konu kadınlara gelince biraz salaklaşıyorsun galiba.

BÇ - Heeee

SE - Ben sana diyorum ki adamlar gelecek seni alacak gideceksin bu işin sonu yok. belki senelerce tutuklu kalacaksın. ne zaman döneceğin belli değil. senin umurunda değil.
Ağladım, Çünkü senle konuşamadım. Ağladım, Çünkü sen beni görmüyorsun. Ve Ben seni seviyorum.

BÇ - Ben bunu bilmiyordum.

SE - Bilmiyorsun tabi nereden bileceksin. Sen ancak birisi öldüğünde duygusal yaklaşıyorsun. Senin duygu radarına girmek için illa ölmek mi lazım Behzat.

BÇ - Yok yani...... Yapamam ben..

SE - Haklısın... Cesaretin olmadan ne yapacaksın ki? Hayatımda tanıdığım en korkak adamsın. Herkese meydan okuyorsun ama kendi duygularından korkuyorsun geçmişe saplanıp kalmışsın.En büyük felaketler senin başına gelmiş dimi? en buyuk acıları sen çekmişsin, ben hiç bir bok bilmiyorum ki. acı nedir bilmem yalnızlık nedir bilmem dünyanın ekseni kaydı Behzat 12 cm yerinden oynadı, sen bana 1 cm bile yaklaşmadın. Saplantılısın..

Vega - iz Bırakanalar yavaş yavaş sesi yükselmeye başlar. Ama yavaş yavaş.

BÇ - Heee... Ne güzel söyledin saplantılıyım ben. Benden bi bok olmaz. Biz senle hep kavga ederiz mutsuz oluruz biz senle

SE - Mutsuz olalım ne var? bizde mutsuz oluruz. ben senle Mutsuzluğa da varım.

BÇ - ..........

Özet: Seviştiler.*
" dünyanın ekseni kaydı behzat 12 cm yerinden oynadı, sen bana 1 cm bile yaklaşmadın.. " diyerek ağzıma sıçan kişidir efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=8shT7i8ktlc
garip bir çekiciliği olan kadın. güzel demiyorum, çirkin bile olabilir hatta ama çekici kadın işte.
ilk aşkıma ikiz kadar benzeyen, her gördüğümde beni benden alan kadın. kadın. kadın.
cilveli,ufak tefek, tatlı bir savcıdır. http://www.youtube.com/watch?v=W1K2a0me0Q0

ama konu iş olduğunda zorluklar karşısında duvar gibi durmasını da bilir.
benzat ç dizisinde özgüveni tam, sert ablamızdır. bu haliyle bir çok erkeğin dikkatini çekmektedir. zira genel karşılaşılan kadın profilinden farklıdır. misal akşamları behzat'ın yanındayken anlamsız çocuk sesleri çıkarmıyor. bu haliyle vay anasına dünyada böyle kadında mı varmış dedirtmektedir. ama film o film öyle kadın olsa dizginleyebilmek, kontrol edebilmek için özgüvenini yerle yeksan ederiz. izleyip geçiniz.
bir ankara dönüşü aynı uçakta uçtuğum, çok sempatik, sürekli gülümseyen, hiç "ben artizim" kaprisi yapmayan, hakikaten de harun'un dediği gibi; hap kadar sarışın hatun kişi.
severek izliyoruz.
ütopyadır lakin olsun düşüncesi bile güzeldir.
(bkz: biz de mutsuz olalım)
yanından behzatı aldığında hiç bir özelliği olmayan sıradan kadın.
herkese gider savcı karakter. savcı esra değil de giderci esra denebilirmiş.
tek kelimeyle;

(bkz: kadın)
hukuk fakültesinde okurken tanışıp okul bittiği zaman evlenme fantazilerimi süsleyen süper karakterli kadın.
arıza erkek rehabilitasyon merkezi gibi karakteri vardır.
behzatın çeşitli fantazilerine maruz kalan dişi bir başka deyişle kapatması :P.
Amirim'in manitası. Saygılar sayın savcım.
--spoiler--
sorunların var, sen bu sorunları aşamıyorsun. ben de senin bu hallerini çekmek istemiyorum artık. "birlikte mutsuz olalım" derken, kastım bu değildi. sıkıntın var sen benimle asla, asla paylaşmadın. birlikteyken napıyoruz? içiyoruz, sevişiyoruz, içiyoruz, belgesel izliyoruz, başka da yaptığımız bi şey yok. ben senden çok şey istemedim ki. ama beni kaale almaman.. bunu.. ben bunu asla istemedim. ben hayatında olmasam, hiçbir şeyin eksikliğini hissetmeyecekmiş gibisin. bu bana o kadar koyuyuor ki.. sen beni böyle hissettiriyorsun, ben böyle biriyle yapamam..
--spoiler--

bi an iç sesimi dinliyorum filan sandım.
ablamızdır, sayın savcımızdır.
behzat ç'de sinir olduğum tek karakter.
adalet ve hukuk için kocası behzat ç. den bile vazgeçebileceğini göstermiştir.
an itibari ile kalbinden vurulmuştur.
kalbinden vurulmuştur. bilmem dikkatinizi çekti mi kurtlar vadisinin kopyası olmadı mı biraz bu?
edit: öldü beyler.