1. 1.
  bitcoin'in kurucusu olduğu iddia edilen kişi ya da grup. şu hikayedeki amcanın bu kişi olduğu iddia edilmişti fakat yalanlandı.

  http://mag.newsweek.com/2...oin-satoshi-nakamoto.html

  kim olduğu hala bir gizem.

  bugün itibarı ile abd finans profesörü bhagwan chowdhry tarafından nobel ekonomi ödülüne aday gösterilmiştir. ödülü kazanırsa alacağı 1 milyon'un usd olması ise ayrı bir ironi olacak. Yeni para birimi de yaratsan burda USD geçer akçe demek istiyorlar heralde.

  Bitcoin'in baştan sonra seyri için;

  http://www.accafin.com/blog/237-bitcoin-hikayesi
  2 ... ailenizin bilim insani
 2. 2.
  BITCOIN' IN GiZLi YARATICISI (Satoshi Nakamoto) ELON MUSK MI?

  Geçtiğimiz ay bir haber yayınlanmıştı. "Elon Musk, Tesla' da ki görevini bırakarak, hisselerini satıp, yeni bir Bitcoin yani kripto para şiketi kuracak" diye.

  Tabi konu Elon abi olunca söylentilerin de takdir edersiniz ki ardı arkası kesilmiyor.

  Bir diğer ortaya atılan iddia ise gayet ilgi çekici ve dikkate almaya değer. Dünyada 2008' de ortaya çıkan ve ilk kripto para olarak tarihe geçen "BITCOIN" Satoshi Nakamoto denen bir karakter tarafından kurulmuştu ve hala gizemini korumakta.
  işte iddia burada başlıyor!

  Acaba Satoshi Nakamoto- Elon Musk' mı?

  Bitcoin, Musk’ın SpaceX şirketinde yoğun şekilde kullandığı C++ programlama dilini çok iyi bilen biri tarafından üretildi. Musk’ın 2013 yılında Hyperloop üzerine yazdığı makale de engin kriptografi ve ekonomi bilgisini ortaya koyuyor.

  Bitcoin, küresel bir mali krizin olduğu ve bankalara duyulan güvensizliğin ortaya çıktığı 2008 yılında üretildi. Bu açıdan bakıldığında, bankaların müdahalesi olmaksızın para birimi üretmek için en uygun yıl 2008 gibi görünüyor.

  Musk, Bitcoin hakkında pek konuşmuyor. Kendisinin kişisel olarak Bitcoin’i olmadığını da halka açık şekilde belirtmişti. Hatta kendisine kripto paralarla ilgili soru sorulan bir tweet’e “Satoshi Nakamoto’nun kim olduğu anlaşıldığına göre konu kapandı demektir…:)” şeklinde cevap vermişti.

  Tabi bu konuda en büyük destekleyen veri "Paypal" gibi bir geçmişe sahip olması. Ayrıca bazı kesimler Musk' ın Bitcoin' i Mars' ta da kullanılmak üzere planladığını söylüyor.

  Satoshi' nin elindeki Bitcoin' lerin toplam değeri şu an yaklaşık 8 Milyar Dolar.

  Elon Musk Satoshi' midir Değil midir bilmiyorum ama teknik açıdan olmaması için hiç bir sebep yok.
  1 ... karacay cerkes
 3. 3.
  Elon musk falan değil. craig steven wright olduğu iddia ediliyor.

  Ulan şu elon musk iyi ki bi' türkiye'ye geldi aq. Bizim insanımız ne kadar salak ya. Elin yabancısı gündemden düştüğü an soluğu türkiye'de alıyor. Vatandaş zaten bayılıyor böyle şeylere ooo bayrakla fotoğraf çekiniyor falan fişmekan şovenizmine. kezbanımız gider aşık olur, öteki saçma salak atıflarda bulunur. Daha yazarsam büyük itin götüne sokacağım.

  Özetle alakası yok. Satoshi denen lavuk craig olmasa bile, ihtimal ki birden fazla kişiden oluşan bir grup bilişim uzmanının genel adını temsil ediyor olabilir.
  1 ... solvet cosmos in favilla
 4. 4.
  Bence buradan kızlara yavşamak sorun değil. Yani bu platformu kızlara yavşamak konusunda lanse edemezsiniz. Bence gayet uygun bir yer. Kız bu bulduğun zaman koparacan.

  Böyle diye diye millet topçu oluyor.
  1 ... promer
 5. 5.
  Tıp dünyası sana emanet.
  3 -1 ... sekhmet07
 6. 6.
  2014-2015 dönemindeki entryleri ciddiye alınılmaması gereken yazardır. Valla silmekten kolum ağrıdı. Yine de bitmedi. Bari buraya not düşeyim. ileride gerçek kimliğim ortaya çıkar da Dur bakayım ne yazmış diye okumaya başlarlar falan. Ondan şey edeyim dedim. Evet.
  2 -1 ... ciklet kizilok
 7. 7.
  1 aylık kafa izni alacak yazarımsı. bi şey diyonuz mu?
  2 ... ciklet kizilok
 8. 8.
  Tsunami ye dikkat et oralarda çokmuş.
  2 ... napacuhh
 9. 9.
  Doktor civanım filmindeki gibi çıkmaz inş...
  ... uzay muhtari
 10. 10.
  Kanıt isteyene steteskoplu nude atıcam diyen yazar.
  2 ... ciklet kizilok