bugün

Ülkemin insanlarının okumadan, araştırmadan (ne yazık ki) konuştuğunun kanıtı olmuştur kendisi. Ülkemizde tecavüze uğrayıp öldürülen kadın turistler olmadı mı? ne yazık ki oldu. Parası çalınan kadın turistler olmadı mı? Ne yazık ki oldu. Ve ben de bütün bu leş insanlardan bir kez daha iğrendim her seferinde. Bir Türk olarak utandım, yüzüm kızardı. Yöneticilere kızdım vs. Bu kadının kayıp haberini ilk defa aldığımda da saydırdım uzun uzun aynı leş insanlara. Ama şimdi, bu kadına baktığımda durumun diğer turist kadınlardan farklı olduğunu görüyorum. Tecavüz diyenler var hâlâ daha. Kadın tecavüze uğramamış, değerli eşyaları, kolyeleri, küpeleri üzerinde. Ayrıca, sen tek başına bir ülkeye giderken o ülke hakkında hiç mi araştırma yapmazsın? Bu kadın Fotoğrafçı hele ki. Allah aşkına hanginiz/hangimiz yabancı bir ülkeye giderken internetten ev kiralayıp orada kalmayı yeğleriz? Neden otel değil? Üstelik kiraladığı evde istanbullu halkı dahi korkutan bir semtte. Otel kaydı yok, hırsızlık yok, tecavüz yok ... Tamam ''iyi ki öldürüldü'' diyecek halimiz elbette ki yok, giden bir can neticede. Üstelik anne de. Ama bu ölümün, diğer turist kadınların ölümüyle karıştırılmaması gerekli. Bu ölüm sıradan bir ölüm değil, yurdum leşlerinin yaptığı bir iğrençlik değil.
sen kalk elin amerikasından türkiye'ye gel, tarlabaşı'nda daire kirala, buradan almanya ve hollanda'ya git gel, internetten ne idüğü belirsiz insanlarla mesajlaş; bunlar normal bi turistin yapacağı şeyler değil bunu belirtelim.

ne olursa olsun öldürülmüş ve bi kenara atılmış bir insan bu kadın. kimse bu şekilde bi ölümü hak etmez. yapanlar kim olursa olsun bulunup gerekli cezayı çekmeli. hoş gerek bu ülkede gerek diğer ülkelerde kimler öldürüldü, yakıldı da cezasız kaldı.

bi de özellikle bizim ülkede malesef iğrenç bi bakış açısı var. turistse, yabancıysa orospudur. verir, sikilir. sanki onların ahlakı, namusu yok ulan. bizdeki hayvanlar o kadar aşmış ki evli olsa bile kadının gözü hep dışarda sanki, hemen bunların kucağına atlamaya hazır.
kültürle mi alakalı bilmiyorum ama sanki yabancıları sikmek hakmış, günah değilmiş gibi bakılıyor. biliyorum tecavüze uğramamış bu şanslı(!) kadın ama bu ülkeye gelen her turist en az bir kez taciz edilmeden gitmiyor. nedense yabancıların taciz, tecavüzü hak ettiği düşünülüyor bu ülkemize has hayvanlar tarafından.

malesef millet olarak ya da milletimize has hayvan arkadaşlar tarafından bu düşüncelerden kurtulmadıkça bu tip şeylerle karşılaşmaya devam edeceğiz.
Olayı detayları ile bilmiyorum ama, istanbul polisinin istediğinde nasıl da her şeye ve herkese ulaşabileceğini gösteren olaydır.
kendimizi kötülemeye ne kadar meraklı olduğumuzu bizlere bir kez daha gösteren insan. yahu arkadaş sanırsın bu kadın gibi on binlercesi var. sanırsın ki her gün yüzlerce yabancı kadın öldürülüyor. olur arkadaş böyle olaylar. her ülkede olur. her ülkede üç aşağı beş yukarı aynı sayıda olur.

bir türk gidip amerika'da öldürülsün. siksen haber olmaz. kim bilir kaç tanesi öyle oldu. burada ayda yılda bir tanesine bir şey olsun. vay ne sikko milletiz vay ne kadar vahşiyiz. batının bize barbar demesini bile almışız.
ön otopsiden tecavüz olmadığı anlaşılmış. bu kadında gizem var gibi. ajan mı acaba?
hatası yanlış zamanda yanlış ülkede bulunmak olan turist kadın. anlatmadılar mı sana gezme tek başına, çıkma dışarı diye. gelmeden önce hiç araştırmadın mı türkiye'de başına neler gelebilir? keşke biraz daha dikkatli olsaydın. yurt dışından misafirm gelince dışarı çıkınca o eve dönene kadar içim hiç rahat etmiyordu. demek ki haklıymışım. gerçi bu olay sadece ülkemize özgü değil ama türkiye' de yaşanma ihtmali her zaman daha fazlaymış gibi gelir.
sırf amerikalı diye tüm ekipler seferber oldu amk.
haberler bangır bangır bağırdı.
bir bu mu kayboluyor?
neyse tanrısı şey etsin.
büyük ihtimal kurye olan kadın. pis işlere bulaşmasa başına böyle bir şeyin gelme ihtimali çok düşük. bir kaö ıl önce öldürülen italyan bisikletçi de kamyoncuya otostop çekmişti. manyak mısınız bilader siz. harlemde daracık pembe elbise ve taytla gezip fucking niggas demek gibi. başına geleceklerden sen sorumlusun yani.
bazılarının, kişinin kendi ülkesinin bir ayıbını söylemesinin başklarının ülkelerini yüceltmek olduğunu sananları ortaya çıkaran kadın. bu olay amerika' da da oluyor diye burda olmuyor mu diyelim. iyi mi olmuş diyelim. kendi ülkemizi kötü göstermekmiş. kötü gözüken bir olay varsa bunu tabi olarak dile getireceğiz. zaten yılbaşındaki taciz olaylarına da laf etmeylim. tursitlere birbirayı 200 milyona iten esnafa da laf etmeylim. laf edip doğruları söyleyince ülkemizi kötü gösteriyoruz ya. harbi yığınsınız. ayrıca bunu yapanların hiç de hümanistce olmayan yöntemlerle cezalandırılmasından yanayım.
türkiyede çok sevilen kadındır. o kadar ki zibilyonlarca insan ölüyor türkiyede hiç biri bu kadar siklenmedi.
kaynak: http://www.itusozluk.com/li.php?id=10150744

--spoiler--

iyi geceler yazar arkadaşlarım.

bu amerikalı kadın hakkında geniş çaplı bir araştırma yaptım, bilhassa yabancı medyayı göz önünde bulundurdum (malum bizim türk gazeteleri yazmayı/çizmeyi/uydurmayı çok sever).

bunun sıradan bir maganda cinayeti veya tinerci cinayeti olmadığı öncelikle ap açık ortada. nedenlerine de geleceğim.

bu olay hakkında yazma isteğimin nedenleri, her kafadan bir ses çıkmasıdır, yok biz türk milleti böyleyiz şöyleyiz geyikleridir. her şeyi geçtim bir türk kızı bronx'ta tek başına gezse o da hayli hayli oldürülür. gelgelelim bu sıradan bir cinayet değil demin de dediğim gibi.

şimdi yaşananların özetini bir geçelim:

sierra evli bir kadın, 30lu yaşlarında, iki çocuk anası.
ilk defa yurtdışına çıkıyor, hem de yalnız başına. aslında arkadaşıyla gidecekmiş ama arkadaşı iptal etmiş gezisini. buna rağmen tek başına fotoğraf çekmek için gelmiş istanbul'a.

istanbul'da sanal alemde tanışmış olduğu bir türk adamla buluşuyor. gezisinin içinde bir gezi daha planlayıp amsterdam ve münih'e gidiyor. amsterdam'da da yabancı kökenli bir adamda kalıyor, onu da internetten tanımış. sonra tekrar istanbul'a geçiyor.

oteli istanbul'un en saf en temiz (!) mahallesi tarlabaşında, cesedi işe cankurtaranda sür dibinde bulunuyor. parası ve takılarına dokunulmamış, taciz de edilmemiş. alınan şeyleri ipad'i ve cep telefonu.

yaşananlar bunlar. şimdi gelelim kafamda oluşan soru işaretlerine.

- bu kadın evli, 2 çocuk annesi. neden internet üzeri adamlarla tanışıp onlarla buluşuyor? kocası godoş mu? dürzü mü? geniş mi? ne? hani bunu bir türk kadını yapsa namus cinayetine kadar gider.

- amsterdam ve münih'te ne işi var? orda da aynı şekilde neden sanal alemden tanıştığı insanlarla buluşuyor? onlara nasıl ve neden güvenebiliyor?

- fotoğraf çekmek için geldiği istanbul'a neden fotoğraf makinesi olmadan geliyor? cep telefonuyla mı yapacak bu hobisini veyahut işini?

- madem isanbul'a geldin, neden tarlabaşı? fotoğrafçılar çok seviyor ediyor da, facebook'ta paylaştığı resimler önceliğin orası olmadığını gösteriyor.

hülâsa bunlar normal bir insanın normal bir tatil planı değildir azizim.
bu işin içinde bir çapanoğlu olduğu kesin.

gelelim tinerci veya sıradan bir maganda cinayeti olmama sebeplerine:
öncelikle takılar ve paralara dokunulmuyor, sadece elektronik cihazlar alınıyor. belli ki önemli şeyler var o telefon ve ipad'te. ayrıca hiç bir tinerci veya sıradan insan, telefonun ve ipad'in gps olaylarını kapatamaz, akıl etmez, etse bile yapamaz.

velhasıl kelâm, bu cinayet ne sıradan bir cinayet, bu kadın ne sıradan bir kadın.
aklıma herkeste olduğu gibi aynı sorular oluşuyor: acaba ajan miydi? yoksa uyuşturucu kaçakçısı mı? bu kadın neyin nesi?

evet efenim, umarım artık kendi milletimizi aşağılama olayına devam etmeyiz. yok bizden bir bok olmaz, turiste bile sahip çıkamıyoruz gibi geyik muhabbetleri yapmayalım lütfen. belli ki işin içinde bir iş var.

arz ederim, esen kalın.

--spoiler--
ülke insanının kişilik problemlerini ve aşağılık duygusunda zirve yaptığını gösteren olayın maktülü. ülkeyi eleştirmek başkadır buraya mı gelinir burası acayip burası tehlikeli demek başkadır. emin olun türkiye'nin tatil yöreleri batı ülkelerinin çoğundan daha güvenlidir. yılbaşı tacizleri bir tek türkiye'de oluyor (rio karnavalında her yıl en az 100 kişi ölüyor yüzlerce tecavüz oluyor) turist kazıklamak bir tek türkiye'de oluyor (gidin italya'ya, ispanya'ya neler var) ve bir tek bizim ülkemizde turistler tecavüze uğruyor bu arkadaşlara göre. türkiye'de tecavüze uğradığını iddia edenlerin %80'ini sigorta parası almak için yalan söylüyor. özellikle ingiliz sigorta şirketleri bu konuda şikayetçi.
türkiyeye gelmiş ve hayvanlar tarafından öldürülmüş kadın inşallah bir daha gelmezlerde canlarını kurtarırlar .
öyle veya böyle öldürülmüş amerikalı kadın.

şu yazının neresinde yabancı basın kaynaklarından yararlandığını merak ettiğim yazar düşünceleri. bu yazılanlar zaten bizim basınımızda da yer alıyor. her yazan kendini önemli araştırmacı sanmıyor mu ben de buna ölüyorum işte. bi siktir git.
ajan olandır.

ya da ülkemize kocası ve ailesinden habersiz fotoğraf çekmek için "cep telefonu" ile gelen, kredi kartlarıyla milyonlar harcayan ancak tarlabaşında bir öğrenci evinde kalan normal bir turist olabilir.
inatla "bu gadın acandı ölm normal bişey değildi aceyipli bişeydi" diyen insanları ortaya çıkaran kadın. he amk bu kadın ajandı aslında bizim ülke dünyanın en modern, güvenli ülkesidir normalde de işte ajan olunca iş değişmiş.
türkiye'de öldürülmüş amerika'lı kadın. ölmüş kötü olmuş üzüldük eyvalah ama o kadar kendimizi kötüleyip yerden yere vurmanın manası ne? ya da şöyle diyelim bizim ülkemizde ayşe paşalı gibi kadınlar göz göre göre ölürken elin amerika'lısın için bu kadar yas tutmak nedir? kendi kadınına çok sahip çıktında amerikalı kaldı. kusura bakmayın ama ben yapmıyorum deyip başkasının yapmasına göz yummak ne kadar içten ve doğrudur. evet insan olarak üzen bir olay fakat senin ülkende kendi kadınlarına onca şey yapılırken bir amerikalı turist kadın öldürüldü diye bu kadar büyük tepki vermek anlamsız. diğer ülkelerde neler oluyor, italya avrupa birliği ortasında mafya ülkesi, rusya desen bizden beter, brezilya, arjantin, meksika gibi yerlerden bahsetmiyorum bile. bu kadar kendimizi düşük görme nedir? iki tane hayvanın yaptığı koca ülkeye mal olacaksa yazık. amerika önce kendine baksın, kendi içerisinde olanlara, evsizlere, hırsızlara, ahlaksızlara. ondan sonra bize ders verilsin.
Gündemi gereksizce saptıran habercilere teşekkür ederiz, olayı acınası bir turistin cinayeti olarak anlatmak yerine gerçekleri söyleyin kardeşim. Birçok cinayet oluyor tabiki ama artık dram filmi çekercesine anlatmaktan vazgeçilse , Türkiye'nin asıl konuları ele alınsa çok güzel olur. Neyse şuanki başlıkta ismi geçen Sarai Sierra derin devlet olaylarına kurban gitmiş olabilir diye düşünüyorum.
Istanbul'da öldürülen Amerikalı kadın için '' O da tek başına gezmeseymiş o gadar amuna goyim'' diyeni gördüm az önce.. Gayrimüslim kadınları, yalniz gezenleri, dar giyenleri potansiyel orospu olarak görüp, sefilliğinin intikamını alan, ahlakı beş para etmez 'kültürümüz' gene şaşırtmadı beni..
tüm ailemin bu kadının ajan veya uyuşturucu kaçakçısı olduğunu düşünüyor. ama ben normal biri olduğuna inanmak istiyorum. umarım öyledir ve umarım katili bir an önce bulunur.
ben bu kadının öldürüldüğü çevreyi gerçekten çok iyi analiz edebilirim. öncelikle kadın kesinlikle kuryedir. aile yaşantısına bakacak olursak; kadın newyorkta belediyenin fakir ailelere tahsil ettiği bir yerleşim yerinde yaşıyor. internetle arası çok iyi. hiç bilmediği bir yere ülkeye turist amacıyla geliyor tek başına. olay burda patlak veriyor. öncelikle başıma bir iş gelmeyecekse cankurtaran çevresinde almanyayla uyusturucu kuryelıgını yapan yaptıran birileri var. bundan eminim. kadının bir haftada 12 bin dolar harcaması yaşantısına göre bayağı kafa karıştırıcı bir durum. belliki kadın internette tanıstıgı uyusturucu cetelerının bırıyle ırtabat saglamıs ve bu ısı para ıcın yapmayı kabul etmıs. ya da ıstanbulda tanısmış gezerken veya fotograf cektırırken bu işi yapmayı kabul etmıs. sonrası malum ya vazgecmek ıstemıs ya da baska seyler ve olayın sonucu vahşice katledilmiş. işin özü basit bir cinayet aslında ama kadının amerikalı olması medyada tv gazetelerde gunlerce yer bulmasını sagladı. cinayetın tam nedeni bugunde hala cozulememısse bu ısın ıcınde kesınlıkle çete mafya tarzı ınsanların oldugunu gosterır. tinerci , sapık gibi bir cinayet olmuş olsaydı çoktan açıklanırdı. suçlularda çok rahat yakalanırdı. sonucta ıstabulun göbeği yüzlerce binlerce kamere mobese alanlarının oldugu bır şehir.
vay arkadaş ajan olsada sonuçta bir insan hayatını kaybetti vahşice ne değiştirebilir bu durumu veya ne makul gösterebilir bunu..

bide anlamadığım israil,amerikan,ingiliz ve binumum ajanın cirit attığı bir ülkede ajanlar yenimi rahatsız etti,bir günaydın diyim..
elinizdeki telefonun,şuan baktığınız bilgisayarın,sokaklarınızdaki mobeselerinde yeni nesil ajanlar olduğunu unutmayın..
o değil de bu kadın; şubat-duble-deli ibo tartışmasında öldürülmüş olmasın?
ölümü aklıma barış için geçtiği türkiye'de tecavüze uğrayıp öldürülen pippa bacca'yı getiriyor. bu ülke tarihi boyunca yabancılara ya aşırı hayranlık gösterip önlerinde iki büklüm oldu ya da aşırı nefret ederek binlerce set kurdu onlarla arasında ki bu da bir tür hayranlık yüzünden oluşan etkiyi savuşturma yöntemiydi.

sarai sierra'nın öldürülmesi de bu kültürün altında yatan kodlarla yakından ilişkilidir. biraz laleli, sultanahmet civarlarında dolaşmak türk misafirperverliğinin aldığı iğrenç biçimleri görmek için yeter. tabii ki geleneksel değerlerin tüketim çağında uğradığı dezenformasyon da bu sürecin bir parçası. yeni türk misafirperverliği bir tür av aracına dönüşmüş durumda. korkarım sierra'nın yaşadığı buydu.
ne olduğu belirsiz maktül. iki evladına yazık bu saatten sonra.

eğer katili bulunur ve olay tam olarak aydınlatılırsa, kafalarda hiç soru işareti kalmazsa bu kadının ajan, kurye, kaçakçı ve benzeri olmadığı anlaşılacaktır. fakat katil bulunmazsa(birkaç güne belli olur bu da) veya garih cinayeti gibi yarım yamalak bir ifade verilirse şüphelenmek gerek.