1. 1.
  Yalnızca siyahlardan oluşan amerikan basketbol takımı. 1927'de kurulmıştur. teknik başarılarından ve oyuncularının aldatmalı oyunları nedeniyle ünlenen takım yavaş yavaş bir gösteri takımına dönüştü.
  ... vernon sullivan
 2. 2.
  ABD kenti New York'un bir bölümüdür. Yaklaşık olarak sınırları, Manhattan adasının ortasındaki Central Park"ın kuzeyinden (110. sokaktan) baslayıp, 155. sokakta son bulur.

  Çoğunlukla Afrika kökenli ABD'lilerin yaşadığı Harlem'de, Karayip kökenlilerin yaşadığı bölüm Spanish Harlem ("ispanyol Harlem'i") ya da El Barrio olarak adlandırılır.

  Harlem adı, Hollanda'daki Haarlem kentinden gelir. New York'un Nieuw Amsterdam ("Yeni Amsterdam") adıyla Hollanda egemenliğinde olduğu 1658'de, ilbay (vali) Peter Stuyvesant, Hollanda'daki Haarlem kentinden esinlenerek kentin bu bölümünü Nieuw Haarlem ("Yeni Haarlem") olarak adlandırmıştır.

  Bazıları Salsa müziğinin El Barrio'da doğduğunu öne sürerler.
  2 ... lilith
 3. 3.
  (bkz: harlem globetrotters)
  ... monolith
 4. 4.
  sulukule'nin amerika şubesi.
  3 -1 ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  hollanda şehri
  ... tatlilimon
 6. 6.
  u2' nun "angel of harlem" adinda bir calismasi vardir. harlem'e hitaben. bence de cok basarili bir parcadir.
  ... barbar
 7. 7.
  new york eyalet yasaları gereği kapalı yerde sigara içmek yasak olduğu fakat harlemde zenci kardeşlerin içerde ot içtiği ve polislerin yanında uyuşturucu ticareti yaptığı gözlerden kaçamaz.bir beyaz için son derece tehlikeli,değil gece ana sokaktan geçmek gündüz bile g.t istiyen bir mahalle.her sene sürekli dünyanın en kötü mahallesi seçimlerinde zirveye oynayan bir mahalle.
  ... thug life nigga
 8. 8.
  columbia university ve manhattan school of music gibi dünyanın gözde okullarına kom$uluk yapan zenci muhiti. çok doğuya ve çok kuzeye gidilmediği sürece sorun ya$anmayacaktır. * suç oranının dü$tüğü iddia edilmektedir. * geceyi bilmiyorum ama gündüz gönül rahatlığıyla dola$ılabilmektedir. orta harlemde lan çok doğuya gittim sakata gelmeyeyim diye kuzeye dönüp iki blok gidince saat 5 civarı olmasına rağmen tek beyaz olduğunuzu görüp korkabilirsiniz o ayrı. ayrıca zenciler iri yapılı* olduğu için dükkanlarda büyük giysiler bulmak çok kolaydır. *. ayrıca bir sürü kilise vardır, görülmeye değer mimariye sahip... central parkın kuzeydoğu çıkı$ıdır.
  hayatımda dinlemediğim kadar çok rap dinlememi sağlayan 125 sokağa sahip semt.
  1 ... sylviaplathh
 9. 9.
  Ertelenmiş bir düş ne olur?

  Kurur mu
  güneş altında üzüm tanesi gibi?
  Yoksa bir yara gibi iltihaplanır—
  akar gider mi?
  Çürümüş et gibi mi kokar?
  Yoksa kaymak mı tutar, şekerlenir mi—
  şerbetli bir tatlı gibi?

  Belki yalnızca sarkar
  ağır bir yük nasıl sarkarsa.
  infilak mı eder yoksa?

  Langston Hughes
  1 -1 ... mulayim
 10. 10.
  burası harlem burada saygı satın alınmaz,hak edilir.
  2 ... omrum tribunde gecti