bugün

diğer kavramlar gibi bu kavramın da içi boşaltılmıştır.

zeki görünmek ilgi çekmek için bir etiket olmuştur. popüler felsefe kitabı okuyup kitap yorumlarını ezberleyip ortamlarda 3. sınıf bira içerken konuşmak zeka belirtisi değildir. kasıntı olmak, hiçbir şeyi beğenmemek ve bir kesimi sürekli aşağılamak da zeki birey olduğunu göstermez.

sıkıla sıkıla sanat filmi izleyip, sırf birileri sizin jazz, klasik müzik dinlediğinizi sansın diye sevmediğiniz bir müzik türünü dinlemekle de zeki olmazsınız.

bu gerzekçe etiketlerle seks kovalamayı bırakıp üretin, beyninizi gerçek şeyler için kullanın. aptalca ideolojiler peşinden koşup kör olmayın.

yurtdışına kolay seks veya sosyal medyadan arkadaşlarınıza hava atmak için gitmeyin.

sığ yaşamınıza bir son verin.
Üyesi olduğum topluluk. Gruptaki insanların hepsi bu tanıma uymasa da uyanların hatırına oluşumun içinde olmaya devam ediyorum.
Bu da yeni moda oldu. Özellikle kızlar arasında. Önceden nerdeydiniz siz birden hepiniz bir anda beyin sevici oldunuz? Evet.
görsel

En meşhur sapyoseksüel yüce Atatürk’tür.
şekli bırakıp manayı sevmektir derler ama kimse de sapyoseksüel falan diye kandırmasın kendini. hepimiz şekilciyiz.
Zeka=Para denklemini hayat felsefesi yapmış kadınların tahrik olma ölçütünün bilimsel adı.
Zekası olan bir kişi karşısındaki insanı elde edebilecek bir zekaya sahipse öyleleri kazanova çıkıyor fakat bilimsel konuşan bilgiye meraklı birisi şahsen hoşuma gider. iyi bir eş izlenimi veriyor karşıya.
(bkz: Buyurun benim)
Beyin sevici olmak detayı..

(bkz: burcu bakdur)
(bkz: sapyoseksüel nedir)
Zeki kızlar bambaşkadır bende hernekadar zeki bir kız bulursam direk evlenirim desemde karşıma hiç denk gelmedi.
Ayıptır söylemesi iq seviyem einstein inkinden daha fazladır bu yüzden kendimden zeki olanı görmedim hiç.
üstün zekalı biriyle sohbet ederken kılıktan kılığa giren insan türü. tuhaf.
ne kadar ben de böyleyim diye cirit atan ülkemiz insanları olsa da şu su götürmez bir gerçektir ki kişi 'kıyafeti ile ağırlanır, düşünceleri ile uğurlanır'. sapyoseksüellik bir yerde iletişimle algılanabilir bir olgu olduğundan öncelikle ilgi duyulan kişinin sizin dikkatinizi çekmesi yani fiziken artı olması gerekiyor. saf sapyoseksüelite çok nadirdir. bir parça duyup bunu yazan adam/kadın hakkında bir arzu duyabiliyorsanız ya da bir yazı okuyup cümle kompozisyonlarından tahrik oluyorsanız sapyoseksüelsinizdir efenim.
edit: yazım hatası.
cinsel yönelimde zekâyı temel alan; zekâ seviyesi yüksek veya entelektüel insanlardan hoşlanan birey.
Bir çok kadının bana kendisi için söylediği kelime.

"Kimilerini güç tahrik eder. Kimilerini para, kimileri de zeka dan tahrik olur"

müdaviminde cümleleri uzun zamanıdır duyuyorum. Bana saçma geliyor, kadın olsam zeka ya da akıla aşık olmazdım.
Hayatım boyunca insanları ters köşe yapmak istedim, bunun için çabaladım, en mutlu anlarında hayatlarını karartıp, hayatlarının en dibinde iken çekip çıkarttım oradan insanları. Bir işe girişmeden önce çok düşürürüm, plan yaparım, kafa yorarım. Her zaman her şeyin en kötüsünü düşünürüm, ve genelde hiç başıma gelmez onlar. Zihin okumasını bilirim, daha siz ne düşüneceğinizi düşünmeden ben sizin ne düşüneceğinizi tahmin edip ona göre hareket ederim. Psikolojik ve psikiyatrik tedavi de aldım bunun için ama pek işe yaramadı. Sosyal ilişkilerim epey zayıftır. Doğum günümü tek başına bira içip satranç oynayarak geçiririm.

Öyle yani hayran kalınacak pek bir tarafım yok, kadınları anlamak zaten her zaman zor olmuştur.

Kalın sağlıcakla.
böyle olan biri çıkıp ben sapyoseksüelim demez.
söyleyenlerin çoğunda da zekadan eser yok zaten.
Ulan mudavim kelimesinin anlamını bilmeyip kullanan, açık açık muhtesemim deyip bunları sapyoseksuel başlığında paylaşan adamları görünce dehşete kapiliyorum.

Allah sapyoseksuellerimize sabır versin. Malzeme bu çünkü.
bir bilgi daha verme sakın, neden biliyor musun? çünkü boşalırım.
sap sap takılanların kurduğu uydurma kavram. düz duvara tirmaniyorum, demeyin de sapyoseksülim, deyin.

ne demiş shaktar v8;
acıyorum böyle kertenkelelere.
kadınların hemen hemen hepsinin olduklarını iddia ettikleri sıfat. sanırsın bizim kızlar çok zekiler. öyle böyle değil. sapyoseksüel oldukları için de zeki erkekleri çekici buluyorlar. zeki insan her daim çekicidir. yalnız bu zekayı değerlendirip tahlil edebilecek yetkinlikte bir kız bulmak samanlıkta iğna aramak gibidir. kızların büyük yalanlarından biri de budur sevgili çükdaşlarım. zekanızla kızların sistemini hackleyip memelerini yalayabilirsiniz. akıllı olan bu şekilde sayısız kızın koynuna girer.
Gittikçe içi boşalan popüler kültür sıçmığı olandır. Sorsan "herkes"dir.

Öncelikle sapyoseksüel salt "zeka" değil bu zekanın entelektüel gelişime bağlı olarak getirdiği statüden, yorumlamadan etkilenmedir.

Bugün hayatında 2 kitap okumamış, araştırmamış, merak etmemiş belli bir konuya genel olarak ilgisi, entelektüel eğilimi olmayan tiplerin özellikle kadınların, neylerine güvenerek bu sıfatı kendilerine uygun bulduklarını merak ediyorum.

Yani karşında zeki, kültürlü bir adam var ama sen buna kadınlığından başka ne sunabiliyorsun? ne konuşacaksın o sana post modern siyasetten, varoluşçuluktan bahsedicek sen "ayy sen anlat aşkm ben dnlyrm .s.s" falan mı diyeceksin sayın kadın? siz bu adamlarla öyle varoş "gamze kilo mu almış? bugün ne yaptım? burcun neeğğ? berkeyle melis ayrılmış mıııı?" muhabbetlerinizi yapabileceğinizi mi sanıyorsunuz? wow wow wow.
Sapyoseksüellik eskiden varolan bişey değildir. Günümüz safsatası eşşek ve enayi kızların ilgi çekmek için üzgün depresif takılan iki üç felsefi kitap okumuş her muhabbette aforizma sıçan çok zekiymiş imajı vermeye çalışan salak erkekler tarafindan icad edilmiş bir stratejidir. Tipim yok vücudum yok alfa ruhum yok ortamım yok kimse iplemiyor fakirim ve çekici hiçbir özelliğim yok birşey bulmalıyım aaa sapyoseksüellik hemmen zekiymiş gibi görünmeliyim diyen andaval erkeğimiz bu sayede dişi etkileyebileceğini sanır bazen başarılı olur ancak hâyalini kurup otuzbir çektiği kızlar ona çok uzaktır onları maskülen ve kaliteli erkekler alır bu "sap"yoseksuel ise ağlar durur. Ha ağlarkende bikaç kız düşürmeye bu şekilde çalışır.
benim galiba ya..tam emin olmamakla birlikte...
Odtü hukuku 3.78 ortalamayla bitirdim. Sapyoseksüel kızlar eklesin.

(bkz: şaka yapmak)
(bkz: trollük)
(bkz: o bölümün olmadığını ben de bilmek)
260. entry özetlemek gerekirse "ben malım" demek istemiş arkadaşlar.
Her psikolojik rahatsızlığı okuduğumuzda kendimizi öyle sanarız ya (çoğunlukla şov amaçlı) ahanda bu da aynısı işte.
Yav bi kere eğer sapyoseksüel iseniz bunu kendiniz bilemezsiniz, farkında olamazsınız.