bugün

Herkes kendinde eksik gördüğünü karşısındakinde bulmak ister. Misal ben güzel ararım, başkası akıllı...
eğer karşındakinin sadece görünüşene aşık olabilen orospu çocuklarını dikkate almazsak her insan biraz sapyoseksüeldir.

lakin bu kendini sapyoseksüel olarak nitelendiren insanlar, diğer adlarıyla zeka seven/beyin seven insanlar; karşılarındakinin zeki biri olduğunu onu bu beyinsizliğiyle sevemeyeceğini hatta onunla vakit bile geçiremeyeceğini idrak edemeyen vasıfsız insan müsvetteleri olduğu için sapyoseksüel olduğunu iddia edenlerin ağzına elinizin tersiyle vurun ve ondan uzaklaşın.
Entelektüel abazaların yeni söylemi.
kendinde olmayan zekayı başkasında sevme, hayran olma halidir.
bizim sözlükte abazalıktan kırılacak insan tipidir.
zekadan etkilenme, akıllı insanlardan hoşlanma durumu değildir. ne saçmalamışsınız sayfalarca beh.

bildiğiniz bunlardan cinsel olarak uyarılma halidir. tavuk memesi görse heyecanlanacak adamlarsınız herkes sapyoseksüel nsna.
25’lik kadınların 50 yaşındaki dedelerle evlenebilmek için ortaya çıkardıkları şey.
popüler olması dahilinde üzülmeyeceğim tek şey
epistemofili ile karıştırılıyor gibi.

epistemofililer bilgiye, bilgili insanlara, araştırmaya, entelektüel tartışmalara aç olurken sapyoseksüeller salt zekaya, zeki insana açtır.
Ayyy götümün seksüelliğidir afedersiniz. Ya ben buna asla inanmıyorum sa mi mi yet siz si niz!

Neden mi? Hemen anlatayım.

Şimdi bu onedio bir gün sapyoseksüellikle ilgili bir gönderi paylaştı. O günler sonra bütün herkes akıma dahil oldu. Ay ben şöyle sapyoyum böyle zeka severim, beyin yalama fotosunu kapat fotosu yapanlar bilmem ne...

Yaaaa en baba sapyoyum diyen erkeğin karşısına koy miranda kerr'i ayakta orgazm olur, yanına da koy 160 boyunda 100 kilo kilolu ama cidden efsane zeki bir kadını yüzüne bakmaaaaaazzz aq.

Yine sapyoseksüelim yhaaa zeka abiii zekaaa diye ortalarda fink atan kadının karşısına koy zengin yakışıklı yunan tanrısından hallice bir erkeği (mesela kıvanç tatlıtuğ bebeğim ya da hakan sabancııı) ya direkt üzerine atlar, yanına da koy sivilceli fakir çelimsiz bir ezik ama üst düzey zeki her şeyi bile araştırN bir erkeği. Sümüğünü vermez olm.

Sapyoseksüellik diye bişi yok. yalan.
herkesi kendi gibi sananlara dert olması enteresan. bu arada zekaya aşık olmak ayrı zeki olmak ayrı pek tabii.
hasılı "bir konuda herkes hemfikirse ya herkes zıvanadan çıkmıştır ya da o şey gerçeğin ta kendisidir..."

yani demem o ki;
"ben elmayı seviyorum diye elmanın beni sevmesini beklemem abesle iştigal olur."
zekayı çekici bulma durumudur.
günümüz toplumunda evlilik programı izleyen insan da "ben sapyoseksüelim" diyebiliyor.
ciddiye almamak lazım, tamam sen şerlok bul diyip geçilmelidir.
Kesinlikle ben de var olan şey. Vallahi bak!

Zamanında bana çok itici gelen, fiziki olarak asla dikkatimi çekmeyecek insan ciddi anlamda genel kültürü ve zekasıyla beni neredeyse kendine aşık edecek.

Yani kel, hafif göbekli falan birinden bile öyle hoşlandırabiliyor. Hayranlık da olabilir tam ayırt edemiyorum ben bunları ama değişik bir takım duygular diyeyim.
Ten ve bedenin vereceği zevk tüm tiplerde aynıdır. Sütun gibi bir hatun, ilik gibi delikanlı ya da orta derece abla ile kalburüstü abinin nihai cinsel zevk vermesi eşittir.

Ama zihnen bu zevkin bir sınırı yoktur. Ölçülemez. Ucu açıktır. Ve tenin çok ötesinde müthiş bir zevktir. Sapyoseksüller bunu iyi bilir ve zihinde var olur.

Bu işi bilmeyenler onun için sövmesin. Bizim zevkimiz size ne kardeşim.
hatırlıyorum lise yıllarımda vardı böyle bir arkadaşım. fakat sapyoseksüel olduğu kadar kendisi de sapyoseksüellere hitap edebilecek donanıma sahip olmadığı için devridaim şeklinde çıkmaza girdiğini hissedebiliyordum. sonradan öğrendiğime göre bu hanım hanımcık kızçemiz entelektüel olmayı uyuşturucu madde kullanıp saçma sapan ortamlara girmekle eşdeğer tutup beynini hafiften hafiften yemiş. binaenaleyh, olmadığınız biri gibi olabilmek için kendinizi zorlamayın. (bkz: hey gidi günler)
yalnızca yüzeysel görünmemek için uydurulmuş bir kavram bence. özellikle de sapyoseksüelim diyen bir erkek ise tam bir palavraya dönüşüyor.
Amını idareli kullanan da sapyoseksüelim diyo.
sorsanız herkes zekadan hoşlanıyor, ama diyen herkes zekasız gördüğüm üzere.

zeki insan dış görünüşe aldanmaz, ama eli ayağı düzgün olmayan birine de vermez be.
iliskilerin uzun vadesinde daha cok ortaya cikan gudu. ilk baslarda fiziksel ozelliklerin belirleyiciligi gayet fazlayken (inkar etmeye gerek yok) zamanla bu cazibeyi korumak icin zeka etkisi fazlasiyla ortaya cikar. buradaki zeka kriterinin icine sanatsalligi da dahil edebiliriz sanirim.
Olduğuna inanmadığım eğilimdir.

Olsaydı ben playboy olurdum.

Övmüş mü oldum kendimi şimdi?
sapyoseksüellik yoktur
saplığa bahane vardır.
-dim.üzülüyorum lan artık mantalite bile tatmin etmiyor.
Erkekler sapyoseksüel olsa türkiyede kadınlar eş bulamazdı.
Popüler olmuş kelime. Ondan bundan görmüş biosuna yazmış. Yav he he, de geç.
Geçen bi arkadaş söyledi beyin zikene diyomuşlar.
güncel Önemli Başlıklar