bugün

Saçma. Baktın, aradığın tipte biri yok piyasada mecbur sapyoseksüel falan gibi sapık şeylere yönelirsin.
benim salak bir arkadaşımın, kendi zekasının üstünlüğünden(!) dolayı kafaya taktığı "salak erkekler beni tatmin etmiyor yeaaa" diye ortalıkta dolaşması sonucu kendine uydurduğu kavramdır.
zekaya tav olan insanlar için söylenen cinsel terim.

zekaya aşık olma ya da zekayla tahrik olma gibi terimlerde söylenebilir.

genel de kadınlar da görünen bir durumdur.
çünkü kadınların tahrik olma durumları çok daha değişkendir.
kısaca: sap.
tercih edilen cinsiyette zekayı seksi, çekici, tatlı, etkileyici vb bulanlara deniyor.
Sap sap dolaşanların sığındığı liman edebiyatı.

he amk biz delilerden hoşlanıyoruz.

(bkz: yokluk felsefesi)
Zeka ve akıl zaafı olan kişi anlamına gelmektedir.
Bu kişileri dış görünüşünüzle veya karakterinizle bile etkileyemeyebilirsiniz.
Sapyoseksüel biriyle karşı karşıyaysanız yapmanız gereken kitap okumak, öğrenmek ve daha fazla kitap okumak...
(bkz: sapyo yazarları etkileme yöntemleri)
yerli tikiş kızlarımızın yeni sakızı. "ben sapyoseksüelim ya biraz da" cümlesini tshirt'e bastırıp gezecekler yakında. ha bunu duyduğum bütün dişi kişiler, beyaz ve tok kapı sesli şirokko anahtarlı, ayfon 29'lu, parliamentli, turuncu zippolu işsiz er kişilere salya akıtıyor. işin sırrı malum cümledeki "biraz" kelimesinde. az zekalı oldumu yetiyor fazlasına gerek yok.
garip bi olay hangi ruh halleri icerisindeler onu irdelemek gerek diye düşünmüyor değilim.
Bipolar bozukluktan sonra son zamanlarda hit olan soylem.

Sorsan iq 90.
Tam olarak arasında olduğum güruh.. Ve ayrıca Kesinlikle konuştuğum kişinin beyinli olması gerek.

ister aşk ister arkadaşlık farketmiyor.. Mutlu ola Ilmen için karşımdakinin güzel bir beyini olmalı.
En büyük yalan.
ruh orgazmına sebep olabilir.
Seksi göreceliliğini zekâya göre nitelendirme
(bkz: Türkiye'nin ek seksi 50 erkeği listesine ilber Ortaylı'yı koymak)
selam kızlar burdayim.
Bu arada bilip bilmeden yok zeki insan i mi durteceksiniz falan filan yazmislar.
tam olarak hakim olmadiginiz konularda yorum yapmayin zira derin bir konudur.
Sapyoseksüel olduğumu düşünmüyorum fakat aşırı yakışıklı olup da herşeyi fiziksel görünüşüyle elde edebileceğini sanan birinin ağzını açınca beyninin akmasına tahammül edemiyorum.
Benim o.
Ergenlerimizin diline pelesenk olan bir kelime. Zekadan etkilenen anlamına gelir. Neymiş zıkı ılsın ama kıslı dı ılsın. Yalan amk para lan her şey.
bi' insanın fikirlerinden, düşüncelerinden, zekasından tahrik olur musunuz? bom sapyoseksüelsin.
Zeki insanlara duyulan olumlu dürtülerdir, o denli mantıklı ve sıradışı konuşurlarki kapılırsınız.

Haklı olarak kapılırsınız, zeki insan dünyayı farklı görür, farklı gören farklı düşünür, e haliyle bu da o kişiyi çekici yapar, ve bundan olumlu etkilendiğinizi hissediyorsanız, yüksek olasılıkla sapyoseksüel olabilirsiniz.
"Zaten çirkinim, güzel/yakışıklı bir sevgilim olmayacak gibi öyleyse başka bir kriter bulayım" demenin entellektuel hali. Zekadan tahrik olanlar elbet vardır fakat çoğu kişinin samimiyetine inanmıyorum.

Not: ilginç ki sapyoseksüel insanlar ilgimi çekiyor, etkileniyorum. Bunun bir ismi var mıdır dostlar ?
tipine değil tıp ına aşık olmuşsunuz, zeka dan bahsetmeyin, gözünüzü para bürümüş.
Zeki olanları nasıl ayırt ediyor diye hayretlere düştüğüm tip. WiSC-R ya da STANFORT – BiNET uygulayıcıları.
Okulda hoşlandığım kız, ben sapyoseksüelim, demişti. Sonra öğrendim ki yakışıklı bir çocuktan hoşlanıyormuş. Kadın-erkek bunu diyorsa büyük ihtimal yalan söylüyordur.

Ha, yaşı 25'i geçen erkek ve kadınlar müstesna. Çünkü olgunlaşınca muhabbetin, konuşmanın, anlaşabilmenin önemi artıyor.
Beyin seviciliktir.
Elzem, kalıcı, yaşamınızı, yüreğinizi, aklınızı, algınızı, sizi siz yapan her unsuru anlayabilecek, güzelleştirebilecek donanıma sahip bir insanla huzurlu bir ilişki yaşamak kadar keyifli başka kaç şey vardır ki?
Sapyoseksüel olun...
Akıl, mantık, algı üçgeninize uygun aşklar yaşayın...